Výdej obědů 20. 12. 2019

11.35 - 1. a 2. třídy

11.50 - 8. a 9. třídy

12.10 - 6. a 7. třídy

Z důvodu zkrácené výuky dne  se budou 20. 12.  obědy vydávat pouze do 13.30.

Listopad 1989 na Metelkárně
15.11.2019

Vzpomínky a fotografie k významnému výroči jsou ZDE.

Článek o vystoupení II. stupně ZDE

Zpráva o projektech I. stupně v souvislosti s listopadem ZDE.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsem v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

U společného stolu se všichni členové rodiny sejdeme alespoň:
a) 3x a vícekrát týdně
b) 2x týdně
c) 1x týdně
d) jen výjimečně

Naši žáci ve Velké Británii

Vloženo: 4.6.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 759x | Upraveno: 4.6.2018 | Upravil: Chalupny
Od neděle (3. 6.) do neděle (10. 6.) pobývalo 51 našich žáků spolu s učitelkami (V. Rakovou a V. Pokornou) ve Velké Británii. Čekaly na ně tamní rodiny, ve kterých byli ubytováni.

Z deníčku zájezdu:

4. 6.   5.00

Cesta proběhla bez problémů, jen na dálnici mezi Dážďanami a Lipskem nás zdržely dlouhé kolony. O půlnoci jsme projeli Antverpami a ve 4:45 jsme vypluli směrem k Bilým doverským útesům.

4. 6.    6.30

Vyjíždíme z trajektu do Doveru. Bílé útesy zůstaly schované v mlze. Děti jsou v pohodě, žádné problémy.

4. 6.  22.30

Po pate hodine ranni britskeho casu jsme vstoupili na anglickou pudu. Znaveni nocnim cestovanim na trajektu jsme vsichni v autobuse usnuli a probrali se az v Portsmouth, kde jsme se prosli po krasnem pobrezi a nastoupili do dalsiho trajektu na Isle of Wight, nadherny ostrov s viktorianskou architekturou, typickymi cihlovymi domky a vzrostlymi rododendrony. Navstivili jsme letni sidlo kralovny Viktorie The Osborne House, ochladili se v mori a uzili si piknik v zameckem parku. Vecer nas ceka ubytovani v rodinach.

5. 6.

Dnesni den jsme stravili velmi aktivne. Nejprve nas cekal vystup na Corfe Castle, impozantni hrad z dob vlady Normanu, vypaleny a zboreny za obcanske valky. Odmenou bylo delikatesni cream tea. Pote jsme se vydali k pobrezi, k utesum, zatokam, na plaz. Tezko najit slova, ktera by ty uchvatne scenerie vystizne popsala. Fotografie mluvi za vse. Deti jsou trosku unavene, ale spokojene. V rodinach se jim libi a zitra je ceka skola, plaz, fish& chips a vytouzeny shopping.

6. 6.

Dnesni den byl odpocinkovy. Dopoledne deti stravily vyukou ve skole, pak jsme se presunuli do centra Bournemouth, ktere lezi primo u more. Nejprve jsme se sli podivat do oceanaria na morske zelvy, zraloky, rejnoky a dalsi morske zivocichy. Pak jsme si uzili plaz a fish&chips. No a na zaver nas cekal vytouzeny rozchod na shopping.

7. 6.

Slunce vystridal na chvilku dest, ale byl k nam milostivy a skoncil zaroven s vyukou ve skole. Mohli jsme se tak vydat na dalsi putovani anglickou krajinou a historii. Nejprve nas nadchla carodejnicka vesnicka, pote volne zijici kone a ponici, ale vetsinu odpoledne jsme stravili v Beaulieu, kde se nachazi muzeum veteranu, ale i slavnych filmovych aut, napr. Jamese Bonda ci Mr. Beana. Dale jsme navstivili cisterciacke opatstvi a nadherny dum slechtickeho rodu Montagu. Byl to nas posledni den v Bournemouth, zitra se presuneme do Oxfordu.

8. 6.

Rano jsme se rozloucili s nasimi rodinami a po skole i s Bournemouth. Vydali jsme se na dalsi putovani anglickou krajinou a historii. Nejprve do Salisbury, kde jsme si prohledli majestatni katedralu a v ni ulozenou Magnu chartu z roku 1215. Pote jsme se presunuli k Stonehenge a na zaver dne do naseho posledniho cile, do Oxfordu. Jsme ubytovani v hostelu a zitra si mesto dukladne prohlidneme. V odpolednich hodinach nastoupime do autobusu smer Dover, Calais a domu. Az se dostaneme na pevninu, muzeme odhadovat priblizny cas prijezdu do Teplic, k Olympii. Deti vas budou informovat smskou.