Návrat žáků od 30.11.
21.11.2020

Většina tříd nastupuje prezenční výuku.

Jen 6. - 8. ročníky budou mít střídavě prezenční a distanční výuku.

Liché týdny (počínaje 30. 11. ) mají prezenční výuku VI. AB + VII. ABC
Sudé týdny (počínaje 7. 12.)  mají prezenční výuku VI. C a VIII. ABC.

Nové informace k rotační výuce  ZDE

Žákovský parlament
30.9.2020

... má nové členy. A všem dává na vědomí svou výzvu. Více ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Termíny třídních schůzek...
25.8.2020

...pro celý školní rok ZDE.

Distanční výuku (kvalitu, posun ve vzdělání, přínos) hodnotím známkou:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Omlouvání a uvolňování žáků

Vloženo: 13.8.2020 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 5006x | Upraveno: 16.8.2018 | Upravil: Chalupny
Žádost o uvolnění vyplňuje  a podepisuje pouze zákonný zástupce.

Dle školského zákona (§ 50) je zákonný zástupce povinnen doložit důvody nepřítomnosti žáka do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti dítěte.

1) Uvolnění v průběhu dne na jednu či více vyuč. hodin

V případě, že žák má např. odejít z vyučování k doktorovi, domů apod. O tomto uvolnění je nutné informovat třídního učitele. Žádost na volném papíře musí obsahovat - jméno žáka, datum, čas jeho odchodu (popř. návratu), podpis zákonného zástupce a hlavně informace - má-li žák odejít sám, nebo si ho vyzvedne zákonný zástupce. Bez písemné žádosti o uvolnění nemůže škola žákovi umožnit odchod z vyučování.

Vzor:

11.01.2011

Žádám o uvolnění své dcery Marušky Novákové z dnešní hodiny fyziky. Maruška odejde sama v 11.45 hod. Předpokládaný návrat ve 12.30 hod.

Děkuji, Marie Nováková (+ podpis)

Popř. lze použít tento formulář (Velikost: 23.5 kB).

O uvolnění žáka lze požádat i prostřednictvím el. žákovské knížky nejpozději den před požadovaným uvolněním.

2) Omluvení absence na několik vyučovacích dnů

Důvod: dovolená, sportovní soustředění, ozdravný pobyt žáka apod.

O toto se nežádá, pouze prosíme rodiče, aby tuto absenci oznamovali třídnímu učiteli dopředu. Použít lze tento formulář (Velikost: 26.5 kB). Po skončení této absence zákonny zástupce tuto absenci musí omluvit i prostřednictvím ŽK.

3) Uvolnění z tělesné výchovy ze zdravotních důvodů

Rozhoduje o něm opět ředitel. Zákonný zástupce vyplní tento formulář. (Velikost: 26 kB) Doručí jej řediteli spolu s potvrzením od lékaře. Ředitele nezajímá lékařská diagnóza žáka, ale doporučení lékaře, aby byl žák z TV uvolněn. Při částečném uvolnění je potřeba, aby byly lékařem výslovně stanoveny cviky, kterých se žák smí nebo nesmí účastnit.

Poté ředitel vyhotoví rozhodnutí o uvolnění, které doručí zákonným zástupcům. Ti jej potvrdí svým podpisem - tedy odsouhlasí znění uvolnění.

Uvolnění z TV může být částečné nebo úplné:

• Částečné uvolnění znamená, že se žák bude hodin TV účastnit a bude hodnocen i na vysvědčení -  vyjma cviků, které výslovně stanoví lékař.
  • Úplné uvolnění znamená, že se žák nemusí účastnit hodin TV (stanoví ředitel) a nebude z něj ani na vysvědčení klasifikován (v kolonce na vysvědčení  se píše místo známky "uvolněn/a").

Jiné uvolnění dlouhodobé uvolnění z předmětu není možné.