Pozvání na 1. akci turist. kroužku 2. st.
16.9.2019

Informace o nabízeném výletě do Stadic (22. 9.)  ZDE.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Nové rozvrhy 2019/2020
27.8.2019

Rodiče a žáci s přístupem do systému edookit v něm již najdou nové rozvrhy.

Rozvrhy I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

Ankety na školním webu:
a) pravidelně sleduji a hlasuji
b) jen sleduji
c) občas sleduji a občas hlasuji
d) nesleduji

Omlouvání a uvolňování žáků

Vloženo: 16.8.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2354x | Upraveno: 16.8.2018 | Upravil: Chalupny
Žádost o uvolnění vyplňuje  a podepisuje pouze zákonný zástupce.

Dle školského zákona (§ 50) je zákonný zástupce povinnen doložit důvody nepřítomnosti žáka do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti dítěte.

1) Uvolnění v průběhu dne na jednu či více vyuč. hodin

V případě, že žák má např. odejít z vyučování k doktorovi, domů apod. O tomto uvolnění je nutné informovat třídního učitele. Žádost na volném papíře musí obsahovat - jméno žáka, datum, čas jeho odchodu (popř. návratu), podpis zákonného zástupce a hlavně informace - má-li žák odejít sám, nebo si ho vyzvedne zákonný zástupce. Bez písemné žádosti o uvolnění nemůže škola žákovi umožnit odchod z vyučování.

Vzor:

11.01.2011

Žádám o uvolnění své dcery Marušky Novákové z dnešní hodiny fyziky. Maruška odejde sama v 11.45 hod. Předpokládaný návrat ve 12.30 hod.

Děkuji, Marie Nováková (+ podpis)

Popř. lze použít tento formulář (Velikost: 23.5 kB).

O uvolnění žáka lze požádat i prostřednictvím el. žákovské knížky nejpozději den před požadovaným uvolněním.

2) Omluvení absence na několik vyučovacích dnů

Důvod: dovolená, sportovní soustředění, ozdravný pobyt žáka apod.

O toto se nežádá, pouze prosíme rodiče, aby tuto absenci oznamovali třídnímu učiteli dopředu. Použít lze tento formulář (Velikost: 26.5 kB). Po skončení této absence zákonny zástupce tuto absenci musí omluvit i prostřednictvím ŽK.

3) Uvolnění z tělesné výchovy ze zdravotních důvodů

Rozhoduje o něm opět ředitel. Zákonný zástupce vyplní tento formulář. (Velikost: 26 kB) Doručí jej řediteli spolu s potvrzením od lékaře. Ředitele nezajímá lékařská diagnóza žáka, ale doporučení lékaře, aby byl žák z TV uvolněn. Při částečném uvolnění je potřeba, aby byly lékařem výslovně stanoveny cviky, kterých se žák smí nebo nesmí účastnit.

Poté ředitel vyhotoví rozhodnutí o uvolnění, které doručí zákonným zástupcům. Ti jej potvrdí svým podpisem - tedy odsouhlasí znění uvolnění.

Uvolnění z TV může být částečné nebo úplné:

• Částečné uvolnění znamená, že se žák bude hodin TV účastnit a bude hodnocen i na vysvědčení -  vyjma cviků, které výslovně stanoví lékař.
  • Úplné uvolnění znamená, že se žák nemusí účastnit hodin TV (stanoví ředitel) a nebude z něj ani na vysvědčení klasifikován (v kolonce na vysvědčení  se píše místo známky "uvolněn/a").

Jiné uvolnění dlouhodobé uvolnění z předmětu není možné.