Zrušení všech soutěží do konce školního roku
23.3.2020

V souvislosti s mimořádnými opatřeními v celé republice vydalo MŠMT informaci, že se RUŠÍ všechny soutěže, přehlídky, olympiády do konce tohoto školního roku.

Zápis do 1. tříd
16.3.2020

Vzhledem k vyjádření MŠMT v souvislosti s šířením COVID-19 a zápisů do 1. tříd bude nutné radikálně změnit systém přijímání žáků do 1. tříd. Čtěte ZDE.

Inspirativní webové odkazy pro procvičování a výuku II. stupně
13.3.2020

Rodiče i žáci II. stupně mohou využít tyto odkazy pro procvičování. Více ZDE.

Rušení akademie a dne otevřených dveří
11.3.2020

Z důvodu zavření školy rušíme:

školní akademii (29. 4.)

den otevřených dveří (17. 3.).

Děkujeme za pochopení.

Informace MŠMT
10.3.2020

Mimořádné opatření - uzavření škol (Velikost: 452.22 kB)

Mimořádné opatření - zákaz akcí konaných nad 100 osob (Velikost: 208.96 kB)

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Školy jsou zavřené. Vítám částečné nahrazení výuky posíláním úkolů přes e-maily, edookitem aj.
a) ano
b) ne

Výchovný poradce

Vloženo: 17.10.2019 | Autor: Richterova | Zobrazeno: 20669x | Upraveno: 12.9.2018 | Upravil: Chalupny

Ve škole působí dvě kvalifikované výchovné poradkyně: Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku a Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky  6. –  9. ročníku.

Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku zajišťuje:

• prevenci a řešení výukových a výchovných obtíží
  • návrhy šetření žáků v pedagogicko- psychologické poradně, spolupráci s PPP Teplice
  • vytváření  individuálních vzdělávacích plánů a kontrolu jejich plnění
  • rozvíjení schopností, dovedností a zájmů dětí před zahájením vzdělávání a v jeho průběhu
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro nadané žáky
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  • vedení odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči
  • poskytnutí přihlášek ke studiu na víceletá gymnázia žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  • předání zápisových lístků na víceletá gymnázia zákonným zástupcům žáka (včetně pokynů k jejich vyplnění)

Pracovna Mgr. Bc. Michaely Vorlíčkové se nachází v přízemí, blízko hlavního vchodu:

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče ve školním roce 2019/20 :

středa od 10.00 do 11.00 hod. (po předchozí domluvě).

Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz a telefonu: 417 532 279.

Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky 6. – 9. ročníku zajišťuje:

•          pomoc  při potížích s učením
  •          šetření v pedagogicko- psychologické poradně (PPP)
  •          vytváření  individuálních vzdělávacích plánů - IVP (na základě žádosti rodičů a                                         doporučení PPP nebo speciálního pedagogického centra)
  •          kontrolu plnění IVP
  •          pomoc při řešení kázeňských problémů žáků
  •          pomoc při problémech vznikajících v kolektivu dětí
  •          vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  •          informace o možnostech studia na středních školách (SŠ) a přijímacím řízení
  •          rady týkající se výběru povolání
  •          návštěvy žáků v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce (ÚP) v Teplicích
  •          testování profesní orientace na ÚP nebo v PPP (v případě zájmu)
  •          poskytnutí přihlášek ke studiu na SŠ žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          předání zápisových lístků na SŠ rodičům vycházejících žáků (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          kontrolu vyplněných přihlášek ke studiu na SŠ, doplnění některých údajů a potvrzení přihlášek              ředitelem školy

Pracovna Mgr. J. Rutzenstorferové se nachází ve 2. patře, vedle sborovny.

Konzultační hodiny pro žáky: středa 14.00 – 15.00 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: středa 15.00 – 16.00 hod.

Podněty do schránky důvěry je možno vhazovat anonymně (věc bude řešena, ale autor sdělení nebude informován) nebo podepsané (autor sdělení vždy dostane zpětnou vazbu).

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: jana.rutzenstorferova@zsmetelkovo.cz, nebo na telefonu: 417 537 604.