Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky
12.9.2018

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky vedený Mgr. M. Vorlíčkovou se bude konat od 24. 9. 2018 od 13.00 hod. Další informace získáte u vyučující na mailu michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz či na telefonu 417 532 279. Přípravný kurz je organizován paní učitelkou výhradně jako soukromá záležitost, k jejímuž účelu si pronajímá místnosti školy.

Jak a kde vyzvedávat děti ze školní družiny?
4.9.2018

Ranní družina je pro všechny na stejném místě - tj. v "domečku". Odpolední se liší, podle toho, do kterého oddělení dítě dochází. Podrobné info ZDE.

Nové rozvrhy a edookit
28.8.2018

Rodiče žáků II. stupně obdrželi dnes do svých emailových schránek přístup do systému edookit. V něm si mohou prohlédnout i nové rozvrhy. Pokud rodič email nedostal, nechť se ozve zástupkyni ředitele školy Evě Zemanové (tel.: 417 532 278). Žáci II. stupně obdrží přístup do edookitu první týden v září.

Rozvrhy žáků I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Vydání karty ISIC
27.8.2018

Přijímáním žádostí a vydáváním průkazů je v naší škole pověřená paní M. Hellerová (ve vrátnici školy), a to denně od 7.00 do 7.30. Kontakt vratnice@zsmetelkovo.cz nebo 417 539 040. Více o ISIC ZDE.

Zdražení obědů
26.8.2018

Vážení rodiče, z ekonomických důvodů (růst cen surovin a potravin) jsme nuceni zdražit obědy ve školní jídelně o 2 Kč na oběd. Nově tedy:

6 až 10 let ..... 21,- Kč

11 až 14 let ... 23,- Kč

15 a více let ...25,- Kč

zaměstnanci ...27,- Kč

Děkujeme za pochopení.

Pomozte nám získat encyklopedie
23.8.2018

Vážení rodiče, v hypermarketu Albert probíhá v současné době akce, kdy za každých 200Kč nákupu získává nakupující body, které v určitém počtu umožňují nákup encyklopedie za zvýhodněnou cenu. Obracíme se na Vás s prosbou o tyto body, případně encyklopedie, které zařadíme do žákovské knihovny. Moc děkujeme za vaši pomoc a vstřícnost.

Důležité informace nového šk. roku
15.8.2018

Souhrn důležitých informací a termínů ZDE.

Nový šk. rok 2018/19 je tu:
a) je pro mě výzvou
b) není pro mě výzvou

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Charakteristika a vize školy

Vloženo: 3.4.2017 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 1279x | Upraveno: 3.4.2017 Upravil: Chalupny

Charakteristika školy

Škola se nachází v okresním městě (téměř v samém centru). Je dostupná  MHD, autobusem i vlakem.

Má dlouhou tradici jazykové výuky. Na výuku cizích jazyků je zaměřena již od roku 1969, kdy byla poprvé vedle dvou běžných tříd otevřena třetí třída s jazykovým zaměřením. V roce 1995 zde byla s povolením MŠMT ČR zahájena experimentální výuka cizího jazyka již od 1. třídy. Škola se tak postupně stala školou s rozšířenou výukou cizích jazyků. Žáci jsou přijímáni do 1. tříd nezávisle na spádové oblasti. Od 1. třídy probíhá výuka anglického jazyka, od 6. třídy se k anglickému jazyku přibírá druhý cizí jazyk, a to němčina nebo francouzština. Učební plán školy je nastaven tak, aby většina tvz. disponibilních hodin byla využita na výuku cizích jazyků - na prvním i druhém stupni. Již od prvních tříd jsou děti rozděleny při výuce jazyků do menších skupin. I volitelné předměty (povinné na II.stupni ZŠ) jsou zaměřeny na prohlubování znalostí a dovedností v cizích jazycích (předmět konverzace v cizím jazyce - Aj, Nj, Fj, ale také je nabízen třetí cizí jazyk - italština, ruština). V celém okrese není žádná další škola takto zaměřena.

Škola má dlouhodobé zkušenosti a tradici v organizování výukových zájezdů do zahraničí (VB, Francie, Německo).

Ve škole je pestrá nabídka kroužků - od tělovýchovných přes umělecké, přírodovědné až po jazykové.

Materiální vybavení školy je na slušné úrovni. Většina tříd je vybavena didaktickou technikou. Ve všech učebnách je zajištěno připojení k internetu. Jsou zde vybavené dvě tělocvičny, keramická dílna, dvě počítačové učebny, několik jazykových učeben, učebny fyziky, chemie a další.

Školní budova prochází pravidelně postupnou renovací (výměna oken, dveří, podlah, šaten apod.).

Téměř všichni pedagogové jsou kvalifikovaní. Věkové rozpětí učitelů je široké. Škola zaměstnává dostatečný počet správních zaměstnanců.

S finančními prostředky na provoz i na platy vychází v rámci možností velmi dobře.

O studium na této škole je obecně větší zájem. Pravidelně se k zápisu do 1. tříd  hlásí více žáků, než je škola schopna přijmout z důvodu své kapacity.

Vize školy

• dbát na všestranný rozvoj osobnosti žáka působením pedagoga i celkovým prostředím školy
  • zachovat, popř. zvyšovat vysoký standard výuky jazyků (kvalifikovaní učitelé, vysoký počet hodin cizích jazyků)
  • postupně doplňovat vybavení učeben