Turistický kroužek zve na svou další akci.

Více ZDE.

Deváťáci v Berlíně
8.11.2018

Naši deváťáci jsou na dvoudenním zájezdu v Berlíně. Na foto se podívejte ZDE.

Začínáme vybírat sběr
5.11.2018

Velmi rádi oznamujeme, že od úterý 6. 11. opět vybíráme starý papír a také starý chleba. Na známem místě a ve známý čas (tj. úterý 7.30 - 7.55, suterén školy - vstup přes dvůr školy, dveře u kontejnerů). Více zde

Jak se na Metelkárně slaví 100. výročí

Můžete v průběhu těchto dní sledovat ZDE.

Švédsko 2019
15.10.2018

Začátkem června (9. - 15. 6.) roku 2019 se uskuteční zájezd žáků II. stupně do Švédska. Kapacita zájezdu i po její zdvojnásobení je již plná. Více informací o zájezdu ZDE.

Gratulujeme děvčatům k úspěchu v přespolním běhu!

Dívky z 8.  a 9. tříd nás reprezentovaly v krajském kole. Více ZDE.

Stříbrní a bronzoví atleti
3.10.2018

Naše dvě družstva bojovala v krajském kole atletických závodů...Více ZDE.

Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Během podzimních prázdnin jsem viděl/a, zažil/a něco nového:
a) ano
b) ne

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Charakteristika a vize školy

Vloženo: 3.4.2017 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 1601x | Upraveno: 3.4.2017 Upravil: Chalupny

Charakteristika školy

Škola se nachází v okresním městě (téměř v samém centru). Je dostupná  MHD, autobusem i vlakem.

Má dlouhou tradici jazykové výuky. Na výuku cizích jazyků je zaměřena již od roku 1969, kdy byla poprvé vedle dvou běžných tříd otevřena třetí třída s jazykovým zaměřením. V roce 1995 zde byla s povolením MŠMT ČR zahájena experimentální výuka cizího jazyka již od 1. třídy. Škola se tak postupně stala školou s rozšířenou výukou cizích jazyků. Žáci jsou přijímáni do 1. tříd nezávisle na spádové oblasti. Od 1. třídy probíhá výuka anglického jazyka, od 6. třídy se k anglickému jazyku přibírá druhý cizí jazyk, a to němčina nebo francouzština. Učební plán školy je nastaven tak, aby většina tvz. disponibilních hodin byla využita na výuku cizích jazyků - na prvním i druhém stupni. Již od prvních tříd jsou děti rozděleny při výuce jazyků do menších skupin. I volitelné předměty (povinné na II.stupni ZŠ) jsou zaměřeny na prohlubování znalostí a dovedností v cizích jazycích (předmět konverzace v cizím jazyce - Aj, Nj, Fj, ale také je nabízen třetí cizí jazyk - italština, ruština). V celém okrese není žádná další škola takto zaměřena.

Škola má dlouhodobé zkušenosti a tradici v organizování výukových zájezdů do zahraničí (VB, Francie, Německo).

Ve škole je pestrá nabídka kroužků - od tělovýchovných přes umělecké, přírodovědné až po jazykové.

Materiální vybavení školy je na slušné úrovni. Většina tříd je vybavena didaktickou technikou. Ve všech učebnách je zajištěno připojení k internetu. Jsou zde vybavené dvě tělocvičny, keramická dílna, dvě počítačové učebny, několik jazykových učeben, učebny fyziky, chemie a další.

Školní budova prochází pravidelně postupnou renovací (výměna oken, dveří, podlah, šaten apod.).

Téměř všichni pedagogové jsou kvalifikovaní. Věkové rozpětí učitelů je široké. Škola zaměstnává dostatečný počet správních zaměstnanců.

S finančními prostředky na provoz i na platy vychází v rámci možností velmi dobře.

O studium na této škole je obecně větší zájem. Pravidelně se k zápisu do 1. tříd  hlásí více žáků, než je škola schopna přijmout z důvodu své kapacity.

Vize školy

• dbát na všestranný rozvoj osobnosti žáka působením pedagoga i celkovým prostředím školy
  • zachovat, popř. zvyšovat vysoký standard výuky jazyků (kvalifikovaní učitelé, vysoký počet hodin cizích jazyků)
  • postupně doplňovat vybavení učeben