Připomenutí TS
12.11.2019

19. 11. 2019

16.00 - I. stupeň (klasické tř. schůzky)

II. stupeň - formou tripartity - učitel + rodič + žák, čas schůzky si rodič zvolí - viz zpráva v edookitu od tř. učitele

- není možné ani nutné, aby přišli všichni rodiče II. stupně, pouze po objednání termínu

Halloween na Metelkárně
31.10.2019

Podívejte se, jak vypadal 31. říjen v naší škole. Palec nahoru pro všechny žáky a učitele, kteří přišli do školy v kostýmech.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsem v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Listopad 1989 na Metelkárně

Zažili jste listopad 1989 na Metelkárně? Podívejte se ZDE.

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Vyhráli jsme s v přespolním běhu!
4.10.2019

Naše dvě družstva zvítězila v krajském finále soutěže v přespolním běhu! Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Listopad 1989 vnímám jako:
a) výjimečnou historickou událost
b) významnou událost
c) událost, které nepřikládám zásadní význam
d) událost, která jde mimo mě

Školní výlety a školy v přírodě

Vloženo: 22.5.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 6229x | Upraveno: 22.5.2017 | Upravil: admin
Školní výlety představují vítanou změnu v každodenní docházce do školy a děti se na ně také patřičně těší. Na naší škole organizujeme jednodenní výlety či několikadenní školy v přírodě.

Třídní výlety

Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).

Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.

Školy v přírodě

Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.

Tematické výlety

V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.

Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.

Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.

Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.