Žákovský parlament

Zobrazeno: 5841x
V září 2019 vznikl po dlouhých přípravách na naší škole ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT. Nápomocni žákovskému parlamentu jsou paní učitelka V. Raková a J. Šulcová.

Proč zakládáme žákovský parlament?

Chceme zvyšovat podíl žáků na běhu školy a přijetí zodpovědnosti za to, jaká škola je.

Chceme zefektivnit pomoc žáků při organizaci školních akcí, nabídnout žákům možnost organizovat akce vlastní.

Chceme zvýšit informovanost směrem k žákům i k vedení školy.

Chceme novým způsobem dále rozvíjet občanské a osobnostní dovednosti žáků.

Kdo tvoří žákovský parlament?

Zástupci z 6. – 9. tříd, kteří si mezi sebe rozdělili funkce?

Kdy se žákovský parlament schází?

Každý sudý týden v pátek od 13.45.

Zvolení zástupci tříd pro školní rok 2023/2024

(své zástupce si každý třídní kolektiv zvolil sám)

6. A  Emma Doležalová, Ema Marie Landsingerová, Kristián Marek

6. B  Tereza Černá, Adéla Hógelová

6. C  Adéla Hrušková, Eliška Hynková, Štěpán Šafránek

7. A  Adam Pavlíček, Elen Tausche, Johana Zachová

7. B  Eliška Mojová, Adam Vacek

7. C  Vojtěch Janda, Emma Mikšíčková

8. A  Karel Kubát, Jaroslav Svoboda

8. B  Vítězslav Bund

8. C  Anna Horáková

9. A  Lea Lukič

9. B  Sofie Bartáková

PŘEDSEDKYNĚ – Lea Lukič z 9. A

MÍSTOPŘEDSEDKYNĚ – Daniela Žemličková z 9. A a Anna Horáková z 8. C

TISKOVÝ MLUVČÍ – Vítězslav Bund z 8. B

NÁSTĚNKÁŘKY – Johana Zachová a Elen Tausche ze 7. A

ZAPISOVATELKA – Eliška Mojová ze 7. B

DESIGNER - Vojtěch Janda ze 7. C

Ústava žákovského parlamentu naší školy (Velikost: 338.77 kB).

25. 9. 2020

Vážení rodiče, žáci, další rodinní příslušníci, učitelé a vedení školy,

jako začal náš nový školní rok, tak také začal druhý rok našeho žákovského parlamentu.

Doufáme, že i za této nepříliš obvyklé doby budeme mít možnost vymýšlet nápady na zpříjemnění a oživení školních dní. Uvítáme podněty i od vás:

• Nápady na školní akce
  • Něco nefunguje, ale dalo by se to vylepšit
  • Chceš něco pochválit ????

Obálka na vložení podnětů je u ,,lítaček’’ ve druhém patře.

15. 11. 2019

Na návrh našeho žáka Vojtěcha Šoltézse z 8.C vyrobily děti z neziskové organizace Květina o.z. v Dubí ( http://www.oskvetina.cz ) krásné placky, které teď mohou nosit naši parlamenťáci na oficiálních akcích školy. Moc děkujeme a na jaře se do Květiny vydáme na návštěvu.

Žákovský parlament má za sebou 2 měsíce života. Čím se převážně zabýval? Nejprve tácy ve školní jídelně, poté možností zavřít se na petlici v kabinkách na toaletách, dále dodáním speciálních tašek na třídění plastů od magistrátu města Teplice do všech tříd 2.stupně, zorganizoval Halloweenské focení a v neposlední řadě tlumočil požadavky k oslavám 30. výročí sametové revoluce. Za ŽP bych chtěla poděkovat vedení školy za vstřícnost a kladné přijímání a také realizování podnětů od ŽP.

Věra Raková

Historicky první zasedání žákovského parlamentu proběhlo 20. 9. 2019. Během této schůzky se členové seznámili s ústavou žákovského parlamentu, se svými povinnostmi a právy, zvolili tiskovou mluvčí a nástěnkářku a dozvěděli se, co dalšího je čeká.

Součástí první schůzky bylo také podepsání svého slibu - jako člena parlamentu. Současně s nimi vyjádřil písemně svůj slib i ředitel školy, který činnost žákovského parlamentu podporuje.

Do příští schůzky by žáci měli dát dohromady návrh loga člena parlamentu.