Zase vybíráme sběr...
26.9.2022

... začínáme od úterý 27. 9.

Sběr se vybírá potom každé úterý mezi 7.30 - 8.00.

Více ZDE.

Nabídka kroužků
9.9.2022

I letošní kroužky budou učitelky/učitelé nabízet adresně, konkrétním žákům. Např. edookitem. Rodič se tak nabídku učitele dozví.

Seznam všech kroužků vedených našimi pedagogy je ZDE. Kroužky budou postupně dopisovány.

Upozorňujeme, že hlavní náplní základní školy je vzdělávací činnost, nikoli zájmové vzdělávání. To je reakce na časté dotazy rodičů, proč naše škola organizuje tak málo kroužků.

Uzavírka Palackého ulice
3.12.2021

Tato uzavírka měla být původně pouze do Vánoc 2021. Prodlužuje se do 31. 8. 2022. Podrobnosti ZDE.

Zvládl/a bys být o přestávkách ve škole bez mobilního telefonu?
a) celý školní rok
b) jeden týden v měsíci
c) jeden den v týdnu
d) nikdy

Primární prevence

Vloženo: 5.9.2022 | Zobrazeno: 4546x

Školní metodik primární prevence zabezpečuje odpovídající podmínky tělesného a duševního zdraví dětí a pomáhá předcházet rizikovému chování.

Pro splnění tohoto úkolu je třeba:

• propagovat zdravý životní styl,

• formovat odmítavý postoj dětí k drogám,

• nezkresleně informovat o sexuální problematice (včetně problematiky AIDS),

• formovat osobnost dětí, prohlubovat jejich sebepoznání a sebeúctu,

• zvyšovat úroveň komunikace dětí s vrstevníky i dospělými,

• podporovat kvalitní hodnotovou orientaci dětí,

• učit žáky čelit negativnímu vlivu vrstevníků, šikaně,

• vytvářet podmínky pro kvalitní využití volného času dětí nabídkou zájmových kroužků ve škole a podporou smysluplných aktivit mimo školu,

• spolupracovat s rodiči

Součástí práce primárního preventisty je vytváření takové psychické a sociální atmosféry ve škole, která minimalizuje možnost stresů a umožňuje včasné rozpoznání nedostatků v regulaci chování dětí, šikany, sociální nezralosti, nedostatečného vlivu rodiny apod. Dalším jeho úkolem je v případě potřeby (v těsné spolupráci s výchovnou poradkyní) zabezpečit dítěti pomoc.

Jak je primární prevence zajišťována?

V úzké spolupráci se všemi pedagogickými pracovníky je vypracován primární preventivní program. Díky spolupráci učitelů dochází k předávání potřebných informací žákům ve vybraných vyučovacích předmětech. Dále se škola efektivně snaží předcházet rizikovým jevům i spoluprací s Policií ČR a Městskou policií Teplice formou různých přednášek a diskusí na téma drog či šikany.

V rámci prevence se každoročně vypracovává i tento preventivní program. (Velikost: 375.46 kB)

Metodičkou primární prevence pro II. st. je Mgr. Martina Drvotová Richterová a pro I. st. je Mgr. Bc. Jitka Svobodová

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče: dle domluvy, a to prostřednictvím e-mailu: martina.richterova@zsmetelkovo.cz, resp. jitka.svobodova@zsmetelkovo.cz popř. telefonicky na čísle školy.

Podněty k práci metodika prevence je možné vhazovat i do schránky důvěry.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.