Zrušení všech soutěží do konce školního roku
23.3.2020

V souvislosti s mimořádnými opatřeními v celé republice vydalo MŠMT informaci, že se RUŠÍ všechny soutěže, přehlídky, olympiády do konce tohoto školního roku.

Zápis do 1. tříd
16.3.2020

Vzhledem k vyjádření MŠMT v souvislosti s šířením COVID-19 a zápisů do 1. tříd bude nutné radikálně změnit systém přijímání žáků do 1. tříd. Čtěte ZDE.

Inspirativní webové odkazy pro procvičování a výuku II. stupně
13.3.2020

Rodiče i žáci II. stupně mohou využít tyto odkazy pro procvičování. Více ZDE.

Rušení akademie a dne otevřených dveří
11.3.2020

Z důvodu zavření školy rušíme:

školní akademii (29. 4.)

den otevřených dveří (17. 3.).

Děkujeme za pochopení.

Informace MŠMT
10.3.2020

Mimořádné opatření - uzavření škol (Velikost: 452.22 kB)

Mimořádné opatření - zákaz akcí konaných nad 100 osob (Velikost: 208.96 kB)

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Školy jsou zavřené. Vítám částečné nahrazení výuky posíláním úkolů přes e-maily, edookitem aj.
a) ano
b) ne

Primární prevence

Vloženo: 23.10.2018 | Zobrazeno: 1865x | Upraveno: 23.10.2018 | Upravil: Chalupny

Školní metodik primární prevence zabezpečuje odpovídající podmínky tělesného a duševního zdraví dětí a pomáhá předcházet rizikovému chování.

Pro splnění tohoto úkolu je třeba:

• propagovat zdravý životní styl,

• formovat odmítavý postoj dětí k drogám,

• nezkresleně informovat o sexuální problematice (včetně problematiky AIDS),

• formovat osobnost dětí, prohlubovat jejich sebepoznání a sebeúctu,

• zvyšovat úroveň komunikace dětí s vrstevníky i dospělými,

• podporovat kvalitní hodnotovou orientaci dětí,

• učit žáky čelit negativnímu vlivu vrstevníků, šikaně,

• vytvářet podmínky pro kvalitní využití volného času dětí nabídkou zájmových   kroužků ve škole a podporou smysluplných aktivit mimo školu,

• spolupracovat s rodiči

Součástí práce primárního preventisty je vytváření takové psychické a sociální atmosféry ve škole, která minimalizuje možnost stresů a umožňuje včasné rozpoznání nedostatků v regulaci chování dětí, šikany, sociální nezralosti, nedostatečného vlivu rodiny apod. Dalším jeho úkolem je v případě potřeby (v těsné spolupráci s výchovnou poradkyní) zabezpečit dítěti pomoc.

Jak je primární prevence zajišťována?

V úzké spolupráci se všemi pedagogickými pracovníky je vypracován primární preventivní program. Díky spolupráci učitelů dochází k předávání potřebných informací žákům ve vybraných vyučovacích předmětech. Dále se škola efektivně snaží předcházet rizikovým jevům i spoluprací s Policií ČR a Městskou policií Teplice formou různých přednášek a diskusí na téma drog či šikany.

V rámci prevence se každoročně vypracovává i tento preventivní program (Velikost: 0.97 MB).

Metodičkou primární prevence pro II. st. je Mgr. Martina Drvotová Richterová

Konzultační hodiny pro žáky: každé úterý 7.25-7.55 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: každé pondělí 7.25-7.55 hod.

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: martina.richterova@zsmetelkovo.cz, popř. telefonicky na čísle školy.

Podněty k práci metodika prevence je možné vhazovat i do schránky důvěry.