Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

Primární prevence

Vloženo: 23.10.2018 | Zobrazeno: 1100x | Upraveno: 23.10.2018 | Upravil: Chalupny

Školní metodik primární prevence zabezpečuje odpovídající podmínky tělesného a duševního zdraví dětí a pomáhá předcházet rizikovému chování.

Pro splnění tohoto úkolu je třeba:

• propagovat zdravý životní styl,

• formovat odmítavý postoj dětí k drogám,

• nezkresleně informovat o sexuální problematice (včetně problematiky AIDS),

• formovat osobnost dětí, prohlubovat jejich sebepoznání a sebeúctu,

• zvyšovat úroveň komunikace dětí s vrstevníky i dospělými,

• podporovat kvalitní hodnotovou orientaci dětí,

• učit žáky čelit negativnímu vlivu vrstevníků, šikaně,

• vytvářet podmínky pro kvalitní využití volného času dětí nabídkou zájmových   kroužků ve škole a podporou smysluplných aktivit mimo školu,

• spolupracovat s rodiči

Součástí práce primárního preventisty je vytváření takové psychické a sociální atmosféry ve škole, která minimalizuje možnost stresů a umožňuje včasné rozpoznání nedostatků v regulaci chování dětí, šikany, sociální nezralosti, nedostatečného vlivu rodiny apod. Dalším jeho úkolem je v případě potřeby (v těsné spolupráci s výchovnou poradkyní) zabezpečit dítěti pomoc.

Jak je primární prevence zajišťována?

V úzké spolupráci se všemi pedagogickými pracovníky je vypracován primární preventivní program. Díky spolupráci učitelů dochází k předávání potřebných informací žákům ve vybraných vyučovacích předmětech. Dále se škola efektivně snaží předcházet rizikovým jevům i spoluprací s Policií ČR a Městskou policií Teplice formou různých přednášek a diskusí na téma drog či šikany.

V rámci prevence se každoročně vypracovává i preventivní program (Velikost: 0.96 MB).

Metodičkou primární prevence pro II. st. je Mgr. Martina Drvotová Richterová

Konzultační hodiny pro žáky: každé úterý 7.25-7.55 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: každé pondělí 7.25-7.55 hod.

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: martina.richterova@zsmetelkovo.cz, popř. telefonicky na čísle školy.

Podněty k práci metodika prevence je možné vhazovat i do schránky důvěry.