Zrušení všech soutěží do konce školního roku
23.3.2020

V souvislosti s mimořádnými opatřeními v celé republice vydalo MŠMT informaci, že se RUŠÍ všechny soutěže, přehlídky, olympiády do konce tohoto školního roku.

Zápis do 1. tříd
16.3.2020

Vzhledem k vyjádření MŠMT v souvislosti s šířením COVID-19 a zápisů do 1. tříd bude nutné radikálně změnit systém přijímání žáků do 1. tříd. Čtěte ZDE.

Inspirativní webové odkazy pro procvičování a výuku II. stupně
13.3.2020

Rodiče i žáci II. stupně mohou využít tyto odkazy pro procvičování. Více ZDE.

Rušení akademie a dne otevřených dveří
11.3.2020

Z důvodu zavření školy rušíme:

školní akademii (29. 4.)

den otevřených dveří (17. 3.).

Děkujeme za pochopení.

Informace MŠMT
10.3.2020

Mimořádné opatření - uzavření škol (Velikost: 452.22 kB)

Mimořádné opatření - zákaz akcí konaných nad 100 osob (Velikost: 208.96 kB)

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Školy jsou zavřené. Vítám částečné nahrazení výuky posíláním úkolů přes e-maily, edookitem aj.
a) ano
b) ne

Erasmus+ (2018-2020)

Naše základní škola v roce 2018 uspěla se svou grantovou žádostí ve Výzvě 2018 programu Erasmus + v klíčové akci KA1, která se zaměřuje na vzdělávání dospělých.

Projekt Dorozumíme se v Evropě byl realizován od 1. 9. 2018 do 29. 2. 2020 a má stanoveno ke splnění několik cílů vycházejících z koncepce rozvoje školy:
• zlepšení jazykových kompetencí pedagogů
• rozšiřování implementace metody CLIL do výuky
• získání nových metodických postupů a jejich implementace do výuky
• modernizace a zatraktivnění výuky
Do projektu je zapojeno 7 pedagogů z 1. a 2. stupně školy, kteří se zúčastní dvou základních aktivit projektu – jazykové přípravy a jazykově – metodologických kurzů v zahraničí. Rádi bychom následně také zorganizovali job shadowing pro několik pedagogů naší školy v některé ze zahraničních škol.
Získané zkušenosti, poznatky a dovednosti z pobytů a z jazykových nebo metodologických kurzů v zahraničí budou předávány ostatním pedagogům na metodických setkáních, žákům a rodičům formou prezentací. Za cílová místa byly zvoleny jazykové školy na Maltě a ve Velké Británii (Londýn, Oxford, Norwich).
Finanční prostředky pro tento projekt byly získány ve výběrovém řízení uskutečněném na základě postupů stanovených Evropskou komisí a přiděleny z Evropských sociálních fondů. Partnerskou a řídící organizací je Dům zahraniční spolupráce.

Zprávy z mobilit: Londýn I  Oxford  Oxford II  Oxford III  Oxford IV   Malta I  Norwich  Malta II (Velikost: 2.96 MB) Londýn II

Mobility v prezentacích: Londýn I    Londýn II   Oxford    Oxford II     Oxford III    Oxford IV   Malta I   Norwich    Malta II

Vytvořené materiály: Sborník anglických výrazů  (Velikost: 1.99 MB)Sborník nápadů a námětů do výuky  (Velikost: 968.28 kB)Sborník minilekcí CLIL (Velikost: 23.94 MB)

Články v médiích o nás: Publikace v Teplickém deníku  Regiorevue - dorozumíme se v Evropě  (Velikost: 744.3 kB)Regiorevue - cizí jazyk při vyučování ostatních předmětů  (Velikost: 769.97 kB)Publikace v Teplickém deníku - výjezd do Coswigu