Listopad 1989 na Metelkárně
15.11.2019

Vzpomínky a fotografie k významnému výroči jsou ZDE.

Článek o vystoupení II. stupně ZDE

Zpráva o projektech I. stupně v souvislosti s listopadem ZDE.

Připomenutí TS
12.11.2019

19. 11. 2019

16.00 - I. stupeň (klasické tř. schůzky)

II. stupeň - formou tripartity - učitel + rodič + žák, čas schůzky si rodič zvolí - viz zpráva v edookitu od tř. učitele

- není možné ani nutné, aby přišli všichni rodiče II. stupně, pouze po objednání termínu

Halloween na Metelkárně
31.10.2019

Podívejte se, jak vypadal 31. říjen v naší škole. Palec nahoru pro všechny žáky a učitele, kteří přišli do školy v kostýmech.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsem v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Vyhráli jsme s v přespolním běhu!
4.10.2019

Naše dvě družstva zvítězila v krajském finále soutěže v přespolním běhu! Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

U společného stolu se všichni členové rodiny sejdeme alespoň:
a) 3x a vícekrát týdně
b) 2x týdně
c) 1x týdně
d) jen výjimečně

Vybavení školy

Vloženo: 15.8.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2684x | Upraveno: 15.8.2018 | Upravil: Chalupny

Budova školy

Naše škola se nachází v rozlehlé, samostatně stojící cihlové budově s velkými okny, směrovanými do vilové čtvrti. Na pozemku školy stojí samostatná, menší budova školní družiny s vlastním vchodem. Součástí školy je také školní jídelna v Jankovcově ulici (vchod z Klicperovy ulice).

Třídy

Všechny třídy a učebny jsou vybaveny novými stoly a lavicemi, ve všech jsou nainstalovány bílé, stíratelné tabule, na které se píše barevnými fixami. Téměř ve všech třídách jsou nové podlahy a plastová okna s moderními žaluziemi.

Didaktická technika

Všechny učeben je vybaveno moderní didaktickou technikou - ve většině jsou interaktivní tabule (převáženě Smart Board) či zobrazovacím zařízením (E-Beam apod.) a všechny ostatní učebny jsou vybaveny dataprojektorem a notebookem.

Jazykové učebny

Tyto učebny jsou vybaveny potřebnou audiovizuální technikou, bohatým obrazovým materiálem, slovníky a dalšími potřebnými pomůckami.

Ostatní odborné učebny

I nejazykové učebny mají potřebné vybavení. Všechny mají didaktickou techniku (notebook, dataprojektor, popř. interaktivní tabuli).

Učebny fyziky i chemie jsou vybaveny notebookem, dataprojektorem a obsahují prvky laboratoře.

V učebně přírodopisu je žákům k dispozici digitální mikroskop propojený s notebookem a tím pádem i s interaktivní tabulí. Preparáty pozorované žáky se tedy promítají na tabuli.

Nová tělocvična

Od školního roku 2008/09 je škole k dispozici nová tělocvična, ke které je přístup jak z budovy školy tak i z Klicperovy ulice. Tělocvična je spíše vybavena pro míčové sporty. Více zde.

Moderní počítačové učebny s internetovým přístupem

Ve škole jsou dvě počítačové učebny. Počínaje šk. rokem 2012/2013 obsahuje každá z nich 28 počítačových stanic.

Učebna výtvarné výchovy a keramická dílna

Nově otevřena v suterénu školy v místnosti, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí.  Vyučuje se v ní výtvarná výchova a zájmové kroužky.

Žákovská knihovna s čítárnou

Ve školním roce 2008/2009 byla provedena modernizace knihovny a vytvoření elektronické databáze knih. Zakoupení nového softwaru umožní modernější a přehlednější půjčování knih. Byly zakoupeny nové tituly z prostředků získaných za sběr starého papíru našich žáků. Rádi bychom kvalitním fungováním knihovny a pestrou nabídkou knih podpořili zvyšování čtenářské gramotnosti našich žáků.

Rodiče našich žáků žádáme o knižní dary, abychom tak rozšiřovali nabídku knižních titulů.

Relaxační místnost

Nachází se v podkroví budovy školy. Slouží při výuce, ke které nejsou potřeba lavice a židle. Učitelé a žáci ji využívají pro aktivity jako jsou čtenářský klub, třídnické hodiny, hry, rozhovory se žáky apod.

Kanceláře výchovných poradkyň

První z nich je v suterénu budovy, hned vedle vrátnice. A druhá kancelář (pro žáky II. stupně) je ve 2. patře u schodiště. Více o výchovných poradkyních ZDE.

Šatny

Naproti každé třídě je samostatná šatna pro její žáky. Šatny prošly během roku 2013 kompletní rozsáhlou rekonstrukcí.

Pítka na chodbách

Na každém patře jsou po chodbách rozmístěna pítka, která jsou žákům kdykoliv k dispozici.

Hudebna

Učebna je vybavena koncertním křídlem a kvalitní audio technikou.

Další zákoutí školy...

Od podzimu 2009 zdobí naší chodbu v I. i ve II. patře velmi povedená dekorace z dílny Arkadie - Úpořiny.