Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky
12.9.2018

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky vedený Mgr. M. Vorlíčkovou se bude konat od 24. 9. 2018 od 13.00 hod. Další informace získáte u vyučující na mailu michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz či na telefonu 417 532 279. Přípravný kurz je organizován paní učitelkou výhradně jako soukromá záležitost, k jejímuž účelu si pronajímá místnosti školy.

Jak a kde vyzvedávat děti ze školní družiny?
4.9.2018

Ranní družina je pro všechny na stejném místě - tj. v "domečku". Odpolední se liší, podle toho, do kterého oddělení dítě dochází. Podrobné info ZDE.

Nové rozvrhy a edookit
28.8.2018

Rodiče žáků II. stupně obdrželi dnes do svých emailových schránek přístup do systému edookit. V něm si mohou prohlédnout i nové rozvrhy. Pokud rodič email nedostal, nechť se ozve zástupkyni ředitele školy Evě Zemanové (tel.: 417 532 278). Žáci II. stupně obdrží přístup do edookitu první týden v září.

Rozvrhy žáků I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Vydání karty ISIC
27.8.2018

Přijímáním žádostí a vydáváním průkazů je v naší škole pověřená paní M. Hellerová (ve vrátnici školy), a to denně od 7.00 do 7.30. Kontakt vratnice@zsmetelkovo.cz nebo 417 539 040. Více o ISIC ZDE.

Zdražení obědů
26.8.2018

Vážení rodiče, z ekonomických důvodů (růst cen surovin a potravin) jsme nuceni zdražit obědy ve školní jídelně o 2 Kč na oběd. Nově tedy:

6 až 10 let ..... 21,- Kč

11 až 14 let ... 23,- Kč

15 a více let ...25,- Kč

zaměstnanci ...27,- Kč

Děkujeme za pochopení.

Pomozte nám získat encyklopedie
23.8.2018

Vážení rodiče, v hypermarketu Albert probíhá v současné době akce, kdy za každých 200Kč nákupu získává nakupující body, které v určitém počtu umožňují nákup encyklopedie za zvýhodněnou cenu. Obracíme se na Vás s prosbou o tyto body, případně encyklopedie, které zařadíme do žákovské knihovny. Moc děkujeme za vaši pomoc a vstřícnost.

Důležité informace nového šk. roku
15.8.2018

Souhrn důležitých informací a termínů ZDE.

Nový šk. rok 2018/19 je tu:
a) je pro mě výzvou
b) není pro mě výzvou

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Výchovný poradce

Vloženo: 12.9.2018 | Autor: Richterova| Zobrazeno: 364x | Upraveno: 12.9.2018 Upravil: Chalupny

Ve škole působí dvě kvalifikované výchovné poradkyně: Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku a Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky  6. –  9. ročníku.

Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku zajišťuje:

• prevenci a řešení výukových a výchovných obtíží
  • návrhy šetření žáků v pedagogicko- psychologické poradně, spolupráci s PPP Teplice
  • vytváření  individuálních vzdělávacích plánů a kontrolu jejich plnění
  • rozvíjení schopností, dovedností a zájmů dětí před zahájením vzdělávání a v jeho průběhu
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro nadané žáky
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  • vedení odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči
  • poskytnutí přihlášek ke studiu na víceletá gymnázia žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  • předání zápisových lístků na víceletá gymnázia zákonným zástupcům žáka (včetně pokynů k jejich vyplnění)

Pracovna Mgr. Bc. Michaely Vorlíčkové se nachází v přízemí, blízko hlavního vchodu:

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče ve školním roce 2018/19: pondělí od 11.00 do 11.30 hod.

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz a telefonu: 417 532 279.

Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky 6. – 9. ročníku zajišťuje:

•          pomoc  při potížích s učením
  •          šetření v pedagogicko- psychologické poradně (PPP)
  •          vytváření  individuálních vzdělávacích plánů - IVP (na základě žádosti rodičů a                                         doporučení PPP nebo speciálního pedagogického centra)
  •          kontrolu plnění IVP
  •          pomoc při řešení kázeňských problémů žáků
  •          pomoc při problémech vznikajících v kolektivu dětí
  •          vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  •          informace o možnostech studia na středních školách (SŠ) a přijímacím řízení
  •          rady týkající se výběru povolání
  •          návštěvy žáků v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce (ÚP) v Teplicích
  •          testování profesní orientace na ÚP nebo v PPP (v případě zájmu)
  •          poskytnutí přihlášek ke studiu na SŠ žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          předání zápisových lístků na SŠ rodičům vycházejících žáků (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          kontrolu vyplněných přihlášek ke studiu na SŠ, doplnění některých údajů a potvrzení přihlášek              ředitelem školy

Pracovna Mgr. J. Rutzenstorferové se nachází ve 2. patře, vedle sborovny.

Konzultační hodiny pro žáky: středa 14.00 – 15.00 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: středa 15.00 – 16.00 hod.

Podněty do schránky důvěry je možno vhazovat anonymně (věc bude řešena, ale autor sdělení nebude informován) nebo podepsané (autor sdělení vždy dostane zpětnou vazbu).

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: jana.rutzenstorferova@zsmetelkovo.cz, nebo na telefonu: 417 537 604.