23. 3. vyráží turistický kroužek na túru.
19.11.2023

Více ZDE (Velikost: 173.76 kB)

Výchovný poradce

Vloženo: 17.2.2022 | Autor: Richterova | Zobrazeno: 56359x

Ve škole působí dvě kvalifikované výchovné poradkyně: Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku a Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky  6. –  9. ročníku.

Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku zajišťuje:

• prevenci a řešení výukových a výchovných obtíží
  • návrhy šetření žáků v pedagogicko- psychologické poradně, spolupráci s PPP Teplice
  • vytváření  individuálních vzdělávacích plánů a kontrolu jejich plnění
  • rozvíjení schopností, dovedností a zájmů dětí před zahájením vzdělávání a v jeho průběhu
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro nadané žáky
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  • vedení odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči
  • poskytnutí přihlášek ke studiu na víceletá gymnázia žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  • předání zápisových lístků na víceletá gymnázia zákonným zástupcům žáka (včetně pokynů k jejich vyplnění)

Pracovna Mgr. Bc. Michaely Vorlíčkové se nachází v přízemí, blízko hlavního vchodu:

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče ve školním roce 2022/23 :

pondělí od 11.00 do 11.30 hod. (po předchozí domluvě).

Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz a telefonu: 417 532 279.

Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky 6. – 9. ročníku zajišťuje:

•          pomoc  při potížích s učením
  •          šetření v pedagogicko- psychologické poradně (PPP)
  •          vytváření  individuálních vzdělávacích plánů - IVP (na základě žádosti rodičů a                                         doporučení PPP nebo speciálního pedagogického centra)
  •          kontrolu plnění IVP
  •          pomoc při řešení kázeňských problémů žáků
  •          pomoc při problémech vznikajících v kolektivu dětí
  •          vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  •          informace o možnostech studia na středních školách (SŠ) a přijímacím řízení
  •          rady týkající se výběru povolání
  •          návštěvy žáků v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce (ÚP) v Teplicích
  •          testování profesní orientace na ÚP nebo v PPP (v případě zájmu)
  •          poskytnutí přihlášek ke studiu na SŠ žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          předání zápisových lístků na SŠ rodičům vycházejících žáků (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          kontrolu vyplněných přihlášek ke studiu na SŠ, doplnění některých údajů a potvrzení přihlášek              ředitelem školy

Pracovna Mgr. J. Rutzenstorferové se nachází ve 2. patře, vedle sborovny.

Konzultační hodiny pro žáky: středa 14.00 – 15.00 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: středa 15.00 – 16.00 hod.

Podněty do schránky důvěry je možno vhazovat anonymně (věc bude řešena, ale autor sdělení nebude informován) nebo podepsané (autor sdělení vždy dostane zpětnou vazbu).

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: jana.rutzenstorferova@zsmetelkovo.cz, nebo na telefonu: 417 537 604.