ŠVP 3. třídy
17.6.2018

Dorazili jsme v pořádku, cesta bez problémů.

Ruda Reichel v celostátním kole soutěže Mladý chemik ČR
15.6.2018

Ruda (IX. B) se probojoval až do celostátního kola chemické soutěže. Jak se mu tam dařilo a líbilo? Podívejte se ZDE.

Výdej oběda 29. 6.
14.6.2018

Výdej oběda 29. 6. bude probíhat od 11.00 do 12.00. Z provozních důvodů lze tento oběd zrušit nejpozději den předem.

Info z jídelny
14.6.2018

Z provozních důvodů bude v šj od 18. 6. do konce školního roku nabízena pouze 1 varianta hl. jídla.

ISIC karta na Metelkárně
13.6.2018

Více info ZDE.

Ztráty a nálezy 2017/18
7.6.2018

Nálezy přibývají! Jsou umístěny u vrátnice a prohlédnout je možno i ZDE. Nevyzvednuté věci v průběhu prázdnin věnujeme charitě.

Informace pro budoucí prvňáčky
7.6.2018

Třídní schůzky již proběhly, důležité info ZDE.

Uzavírka v Jankovcově ulici
31.5.2018

Vážení rodiče, upozorňujeme na uzavírku Jankovcovy ulice v úseku Masarykova ulice až ulice J. Wolkera. Z tohoto důvodu se zkomplikují i odjezdy autobusů na šk. výlety a ŠVP. Sledujte prosím informace od učitelů/organizátorů těchto akcí.

Nové místnosti na Metelkárně
25.5.2018

V naší škole vznikly nové prostory! Více ZDE.

Den dětí na Metelkárně byl na:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:
19314

Celkem:

Výchovný poradce

Vloženo: 20.8.2014 | Autor: Richterova| Zobrazeno: 11373x | Upraveno: 20.8.2014 Upravil: Chalupny

Ve škole působí dvě kvalifikované výchovné poradkyně: Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku a Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky  6. –  9. ročníku.

Mgr. Bc. Michaela Vorlíčková pro žáky 1. – 5. ročníku zajišťuje:

• prevenci a řešení výukových a výchovných obtíží
  • návrhy šetření žáků v pedagogicko- psychologické poradně, spolupráci s PPP Teplice
  • vytváření  individuálních vzdělávacích plánů a kontrolu jejich plnění
  • rozvíjení schopností, dovedností a zájmů dětí před zahájením vzdělávání a v jeho průběhu
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro nadané žáky
  • vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  • vedení odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči

Pracovna Mgr. Bc. Michaely Vorlíčkové se nachází v přízemí, blízko hlavního vchodu:

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče: čtvrtek 7.30 – 8.00 hod.

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz a telefonu: 417 532 279.

Mgr. Jana Rutzenstorferová pro žáky 6. – 9. ročníku zajišťuje:

•          pomoc  při potížích s učením
  •          šetření v pedagogicko- psychologické poradně (PPP)
  •          vytváření  individuálních vzdělávacích plánů - IVP (na základě žádosti rodičů a                                         doporučení PPP nebo speciálního pedagogického centra)
  •          kontrolu plnění IVP
  •          pomoc při řešení kázeňských problémů žáků
  •          pomoc při problémech vznikajících v kolektivu dětí
  •          vytváření vhodných podmínek, forem a způsobů integrace pro žáky cizince
  •          informace o možnostech studia na středních školách (SŠ) a přijímacím řízení
  •          rady týkající se výběru povolání
  •          návštěvy žáků v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce (ÚP) v Teplicích
  •          testování profesní orientace na ÚP nebo v PPP (v případě zájmu)
  •          poskytnutí přihlášek ke studiu na SŠ žákům (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          předání zápisových lístků na SŠ rodičům vycházejících žáků (včetně pokynů k jejich vyplnění)
  •          kontrolu vyplněných přihlášek ke studiu na SŠ, doplnění některých údajů a potvrzení přihlášek              ředitelem školy

Pracovna Mgr. J. Rutzenstorferové se nachází ve 2. patře, vedle sborovny.

Konzultační hodiny pro žáky: středa 14.00 – 15.00 hod.

Konzultační hodiny pro rodiče: středa 15.00 – 16.00 hod.

Podněty do schránky důvěry je možno vhazovat anonymně (věc bude řešena, ale autor sdělení nebude informován) nebo podepsané (autor sdělení vždy dostane zpětnou vazbu).

Ve výše uvedenou dobu lze přijít bez objednání. Individuální konzultace jsou možné i v jinou dobu po předchozí domluvě, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu: jana.rutzenstorferova@zsmetelkovo.cz, nebo na telefonu: 417 537 604.