Zájezd Francie 2018

Vloženo: 21.5.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2242x | Upraveno: 21.5.2018 | Upravil: Chalupny
V květnu 2018 se vydaly zhruba 4 desítky našich žáků na výlet do Francie. Cílem je městečko Rouen. Doprovází je tam paní učitelky Chalupová a Maršálková.

21. 5.

7.30

Jsme ve Francii! Za chvíli dáme první francouzskou snídani - na parkovišti. :)

9.30

Naší snídaní jsou česká linecká kolečka, která nám upekla paní učitelka Maršálková. Cesta probíhá klidně, všechno je zatím v naprostém pořádku. :D

10.20

Zastávka - Památník bitvy u Verdunu.

Tak už jsme všichni ubytovaní. Dnes večer děti tísňově nevolaly, tak jsme moc zvědaví, co budou
zitra vyprávět o svých hostitelských rodinách. Měli jsme celý den krásné počasí. Ráno jsme se
prošli v místech velké bitvy u Verdunu z 1. sv války. Pokračovali jsme prohlídkou Remešské
katedrály a nakonec jsme měli možnost obdivovat zahrady a dům Clauda Moneta.
Děti jsou skvělé. Perfektně snášely naší dlouhatánskou cestu. Akorát večer už nechtěly počítat
příklady, které jim poslala paní učitelka Šašková. :)))))) Dokonce ani Jirka Langmaier ne!!
A Verča už má krásnou barvu. :-))

22.5.
Oběd v parku :)

Milí rodičové, dneska si vaše děti vyzkoušely poprvé výuku s rodilými Francouzi.
Asi by raději nakupovaly :), ale nestězovaly si. Jsou všichni moc fajn,
rodiny i škola je moc chválí. Raději jim to neříkejte, ať nám to ještě vydrží :))).
Odpoledne jsme si prohlédli překrásný Rouen. Posíláme pár fotek,
kde ho alespoň malinký kousek také uvidíte.
Děti vám nakoupily  krásné dárky. Máte se na co těšit. :)))

Tady je vidět, jak děti prohlídka s průvodkyní hovořící francouzsky baví!

POZOR! Úloha z matematiky vyřešena! Paní učitelka může klidně poslat další.
Jirka L. ji ale nevyřešil. Místo toho si koupil nové boty :)))!
Klidně posílejte i další úkoly, my to tu zvládneme hravě všechno

23.5. Středa
Ve škole a v Rouenu.

Na kolotoči.

Cesta na pobřeží v Étretat. Děti neposlouchaly pozorně paní učitelku a málo se oblékly. Tak jsme
jim nařídily, aby si vzaly na sebe vše, co najdou v autobuse. V luxusním turistickém středisku
jsme malinko vzbudili rozruch :))).

24.5. Čtvrtek
Aromanche - vylodění spojenců, našich dětí a učitelek

25.5. Pátek

9.30
Milé maminky a tatínkové,
bohužel ještě nejsme schopni dát vám vědět v kolik hodin v sobotu přijedeme do Teplic. Budeme vám volat.
Neměl by to být dřív než v devět. Ozveme se pro jistotu ještě večer před odjezdem z Paříže.
Musíme děti moc pochválit, rodiny z nich byly nadšené, slyšeli jsme samou chválu.
Snad se nám to ještě nepokazí. :)
Zatím musíme všechny moc chválit i my.
Zítra dopoledne nashledanou.
Eiffelova věž - a jsme tu :)

Za celý pedagogický doprovod Radka Chalupová

Fotografie se otočí po rozkliknutí!!!