Co nového na Metelkárně

Švédsko 2019
15.10.2018

Na přelomu května a června roku 2019 se uskuteční zájezd žáků II. stupně do ŠVédska. Kapacita zájezdu i po její zdvojnásobení je již plná. Více informací o zájezdu ZDE.

Pozvánka na 2. turistický kroužek
15.10.2018

Zveme vás na akci turistického kroužku. Míříme do Žimu do útulku. Více ZDE.

Gratulujeme děvčatům k úspěchu v přespolním běhu!

Dívky z 8.  a 9. tříd nás reprezentovaly v krajském kole. Více ZDE.

Stříbrní a bronzoví atleti
3.10.2018

Naše dvě družstva bojovala v krajském kole atletických závodů...Více ZDE.

Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Jak a kde vyzvedávat děti ze školní družiny?
4.9.2018

Ranní družina je pro všechny na stejném místě - tj. v "domečku". Odpolední se liší, podle toho, do kterého oddělení dítě dochází. Podrobné info ZDE.

Vydání karty ISIC
27.8.2018

Přijímáním žádostí a vydáváním průkazů je v naší škole pověřená paní M. Hellerová (ve vrátnici školy), a to denně od 7.00 do 7.30. Kontakt vratnice@zsmetelkovo.cz nebo 417 539 040. Více o ISIC ZDE.

100. výročí vzniku Československé republiky:
a) je velmi důležité si připomenout a oslavit společnou školní akcí
b) je důležité si připomenout a oslavit společnou školní akcí
c) není důležité si připomenout a oslavit společnou školní akcí

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:
19533

Celkem:
412065

Slovensko 2018

Vloženo: 14.5.2018 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 505x | Upraveno: 14.5.2018 Upravil: Chalupny
V neděli 13. 5. vyjelo 40 našich žáků spolu s paní učitelkou Houdkovou a Palounkovou na poznávací zájezd na Slovensko.

V pondělí před 4.30 hod. již byli za hranicemi, tzn. na Slovensku. Ubytování je zajištěno v penzionu v obci Bystrá. Žáci mají v plánu poznávat krásy Slovenska, ale také navštíví místní základní školu a pokusí se navázat kontakt.

V pondělí v 8.00 dorazili všichni v pořádku na místo!

15. 5.

Dnes jsme měli přednášku horské služby, poté jsme se věnovali přípravě na vyučování, neboť nám začalo pršet. Odpoledne jsme se vydali na delší procházku do lesa. Ve středu nás čeká výlet do jeskyně. Všem posíláme pozdrav z Tále.

středa 16. 5.

Dnes si děti pod vedením Zlatky a Dominiky vyzkoušely poskytování první pomoci. Po obědě jsme se všichni vydali na výlet do obce Bystrá, kde se nachází jedna z mnoha jeskyní na Slovensku. Všichni jsme v pořádku a zdravíme vás.

čtvrtek 17. 5.

Dnes jsme navštívili školu v Brezně. Slovenští žáci si pro nás připravili vystoupení v tělocvičně a pak si rozebrali naše žáky do tříd na výuku. Všem se nám tam moc líbilo. Ještě nás čeká výlet vláčkem do skanzenu.

pátek 18. 5.

Každé ráno nás v penzionu při budíčku budí nějaký hudební nástroj. Při večerní prezentaci naší hudebnice Ádi jsme měli možnost se s nástroji blíže seznámit. Viděli jsme, jak  se hraje na klarinet, saxofon a kytaru. Zkusili jsme si také rozmístit, kde mají hudebníci své místo v orchestru.

Dnes zdravíme z výletu Čiernohorskou železnicou do Lesnického skanzenu.

20. 5. neděle

Od pátku nám konečně přeje počasí a mohli jsme se věnovat procházkám, sportu, hledání pokladu  i opékání buřtů. V sobotu jsme se vydali autobusem na poslední výlet a podnikli jsme pěší túru na Dědečkovu chatu. Po cestě jsme obdivovali nádherné výhledy na Nízké Tatry.
Příjezd do Teplic plánujeme v pondělí 21.5. kolem 6.h. ráno. Všechny děti jsou v pondělí z výuky omluveny a do školy půjdou v úterý 22.5.
Všechny děti chválíme za úspěšně absolvovanou výpravu na Slovensko.

M. Houdková a B. Palounková