Co nového na Metelkárně

Nové rozvrhy
14.8.2018

Rozvrhy pro nový školní rok budou zveřejněny na těchto stránkách či v edookitu poslední týden v srpnu.

Upozornění k edookitu
14.8.2018

Vážení rodiče. Probíhá přesun dat v rámci edookitu. Od 1.8. se již nemůžete přihlásit do systému Edookit pod původními přihlašovacími údaji. Na konci srpna obdržíte na Vaši emailovou adresu nový odkaz pro nastavení hesla do systému. Po přihlášení neuvidíte historická data (průběžné známky, komunikaci atd. za předchozí roky).   Děkujeme za pochopení

Seznam pomůcek pro příští školní rok
26.7.2018

Pro žáky I. stupně jsou vytvořeny seznamy pomůcek, které budou děti potřebovat v novém školním roce. Více ZDE. (Pozn. rodičům žáků II. stupně budou seznamy rozeslány v srpnu).

Co se děje ve škole o prázdninách?
24.7.2018

Žáky a učitele vystřídali řemeslníci.... více ZDE.

Video z akademie
29.6.2018

Všem rodičům byl na konci června rozeslán prostřednictvím edookitu nebo mailu odkaz ke stažení videa vytvořeného profesionálním kameramanem. Rodiče, kteří zprávu do své schránky neobdrželi, se mohou obrátit mailem na ředitele školy.

Ocenění našich deváťáků
27.6.2018

Tři naši žáci byli oceněni náměstkyní primátora Teplic. Více ZDE.

ISIC karta na Metelkárně
13.6.2018

Více info ZDE.

Informace pro budoucí prvňáčky
7.6.2018

Třídní schůzky již proběhly, důležité info ZDE.

Metelkárně za vše, co jsem s ní ve šk. r. 17/18 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Slovensko 2018

Vloženo: 14.5.2018 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 382x | Upraveno: 14.5.2018 Upravil: Chalupny
V neděli 13. 5. vyjelo 40 našich žáků spolu s paní učitelkou Houdkovou a Palounkovou na poznávací zájezd na Slovensko.

V pondělí před 4.30 hod. již byli za hranicemi, tzn. na Slovensku. Ubytování je zajištěno v penzionu v obci Bystrá. Žáci mají v plánu poznávat krásy Slovenska, ale také navštíví místní základní školu a pokusí se navázat kontakt.

V pondělí v 8.00 dorazili všichni v pořádku na místo!

15. 5.

Dnes jsme měli přednášku horské služby, poté jsme se věnovali přípravě na vyučování, neboť nám začalo pršet. Odpoledne jsme se vydali na delší procházku do lesa. Ve středu nás čeká výlet do jeskyně. Všem posíláme pozdrav z Tále.

středa 16. 5.

Dnes si děti pod vedením Zlatky a Dominiky vyzkoušely poskytování první pomoci. Po obědě jsme se všichni vydali na výlet do obce Bystrá, kde se nachází jedna z mnoha jeskyní na Slovensku. Všichni jsme v pořádku a zdravíme vás.

čtvrtek 17. 5.

Dnes jsme navštívili školu v Brezně. Slovenští žáci si pro nás připravili vystoupení v tělocvičně a pak si rozebrali naše žáky do tříd na výuku. Všem se nám tam moc líbilo. Ještě nás čeká výlet vláčkem do skanzenu.

pátek 18. 5.

Každé ráno nás v penzionu při budíčku budí nějaký hudební nástroj. Při večerní prezentaci naší hudebnice Ádi jsme měli možnost se s nástroji blíže seznámit. Viděli jsme, jak  se hraje na klarinet, saxofon a kytaru. Zkusili jsme si také rozmístit, kde mají hudebníci své místo v orchestru.

Dnes zdravíme z výletu Čiernohorskou železnicou do Lesnického skanzenu.

20. 5. neděle

Od pátku nám konečně přeje počasí a mohli jsme se věnovat procházkám, sportu, hledání pokladu  i opékání buřtů. V sobotu jsme se vydali autobusem na poslední výlet a podnikli jsme pěší túru na Dědečkovu chatu. Po cestě jsme obdivovali nádherné výhledy na Nízké Tatry.
Příjezd do Teplic plánujeme v pondělí 21.5. kolem 6.h. ráno. Všechny děti jsou v pondělí z výuky omluveny a do školy půjdou v úterý 22.5.
Všechny děti chválíme za úspěšně absolvovanou výpravu na Slovensko.

M. Houdková a B. Palounková