Návrat žáků od 30.11.
21.11.2020

Většina tříd nastupuje prezenční výuku.

Jen 6. - 8. ročníky budou mít střídavě prezenční a distanční výuku.

Liché týdny (počínaje 30. 11. ) mají prezenční výuku VI. AB + VII. ABC
Sudé týdny (počínaje 7. 12.)  mají prezenční výuku VI. C a VIII. ABC.

Nové informace k rotační výuce  ZDE

Žákovský parlament
30.9.2020

... má nové členy. A všem dává na vědomí svou výzvu. Více ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Termíny třídních schůzek...
25.8.2020

...pro celý školní rok ZDE.

Distanční výuku (kvalitu, posun ve vzdělání, přínos) hodnotím známkou:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Erasmus+ (2018-2020)

Naše základní škola v roce 2018 uspěla se svou grantovou žádostí ve Výzvě 2018 programu Erasmus + v klíčové akci KA1, která se zaměřuje na vzdělávání dospělých.

Projekt Dorozumíme se v Evropě byl realizován od 1. 9. 2018 do 29. 2. 2020 a má stanoveno ke splnění několik cílů vycházejících z koncepce rozvoje školy:
• zlepšení jazykových kompetencí pedagogů
• rozšiřování implementace metody CLIL do výuky
• získání nových metodických postupů a jejich implementace do výuky
• modernizace a zatraktivnění výuky
Do projektu je zapojeno 7 pedagogů z 1. a 2. stupně školy, kteří se zúčastní dvou základních aktivit projektu – jazykové přípravy a jazykově – metodologických kurzů v zahraničí. Rádi bychom následně také zorganizovali job shadowing pro několik pedagogů naší školy v některé ze zahraničních škol.
Získané zkušenosti, poznatky a dovednosti z pobytů a z jazykových nebo metodologických kurzů v zahraničí budou předávány ostatním pedagogům na metodických setkáních, žákům a rodičům formou prezentací. Za cílová místa byly zvoleny jazykové školy na Maltě a ve Velké Británii (Londýn, Oxford, Norwich).
Finanční prostředky pro tento projekt byly získány ve výběrovém řízení uskutečněném na základě postupů stanovených Evropskou komisí a přiděleny z Evropských sociálních fondů. Partnerskou a řídící organizací je Dům zahraniční spolupráce.

Zprávy z mobilit: Londýn I  Oxford  Oxford II  Oxford III  Oxford IV   Malta I  Norwich  Malta II (Velikost: 2.96 MB) Londýn II

Mobility v prezentacích: Londýn I    Londýn II   Oxford    Oxford II     Oxford III    Oxford IV   Malta I   Norwich    Malta II

Vytvořené materiály: Sborník anglických výrazů  (Velikost: 1.99 MB)Sborník nápadů a námětů do výuky  (Velikost: 968.28 kB)Sborník minilekcí CLIL (Velikost: 23.94 MB)

Články v médiích o nás: Publikace v Teplickém deníku  Regiorevue - dorozumíme se v Evropě  (Velikost: 744.3 kB)Regiorevue - cizí jazyk při vyučování ostatních předmětů  (Velikost: 769.97 kB)Publikace v Teplickém deníku - výjezd do Coswigu