Pozvání na 1. akci turist. kroužku 2. st.
16.9.2019

Informace o nabízeném výletě do Stadic (22. 9.)  ZDE.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Nové rozvrhy 2019/2020
27.8.2019

Rodiče a žáci s přístupem do systému edookit v něm již najdou nové rozvrhy.

Rozvrhy I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

Ankety na školním webu:
a) pravidelně sleduji a hlasuji
b) jen sleduji
c) občas sleduji a občas hlasuji
d) nesleduji

1. akce turistického kroužku 2. stupně - Stadice

Do Stadic za Přemyslem Oráčem

program:        Náš 1. tur. kroužek ve šk. roce 2019/20 zahájíme symbolicky na posvátném místě, ve Stadicích.  Nedaleko této vesnice ležící v údolí řeky Bíliny nedaleko Trmic (jméno je odvozeno od jména „stádo“) se nachází místo známé z pověstí o Přemyslu Oráčovi. Podle legendy byl z pole nedaleko odtud povolán na český trůn kněžnou Libuší. Po příchodu poselstva přestal Přemysl orat a lískovou otku vetkl do země. Poté otočil pluh a na něm pohostil poselstvo chlebem a sýrem. Než se vydal na cestu do Prahy, odehnal voly, kteří vstoupili do nedaleké Volské hory. S sebou pak si vzal jen lýkové střevíce a mošnu, aby tyto i dalším generacím připomínaly původ Přemyslovského rodu.

Kdy:                                         22. 9. 2019 (neděle)

Čas  a  místo srazu:                 10.15 hod. před vlak. nádražím Teplice       (odjezd vlaku 10.32 hod.)

Čas a místo ukončení  akce:   15.15 hod. před vlak. nádražím Teplice (příj. 15.13)                                                            °při velké nepřízni počasí 14.20 hod.

S sebou:                                   kartičku pojištěnce, svačinu, pití, vhodné oblečení

a obutí, jízdné 50 Kč, kapesné dle uvážení

Pedagog. doprovod:                   p. uč. Richterová, Šeremetová

Informace a souhlas rodičů k vytištění ke stažení ZDE (Velikost: 93.88 kB).