Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

Útulek Žim, říjen 2018

Vloženo: 15.10.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 891x
2. AKCE TURISTICKÉHO KROUŽKU

V sobotu 20. 10. jsme na hlavním vlakovém nádraží nasedli do motoráčku v počtu 24 dětí a 2 paní učitelky a hurá směr za opuštěnými čtyřnohými životy do žimského útulku.

K našemu velkému překvapení nás přivítala jedna z našich paní vychovatelek, která v útulku tráví víkendové dny jako pomocná ošetřovatelka. Byli jsme seznámeni s hlavními pravidly pro venčení pejsků a se čtyřmi pejsky na vodítku a s náhubkem jsme se vydali na malý vycházkový okruh z Žimu do Záhoří. Malíř Podzim vymaloval krajinu na výbornou! To byly výhledy! A modrá obloha se sluníčkem k tomu jako bonus. Po hodinové procházce jsme se s pejsky vrátili zpět do útulku. Paní vychovatelka nás útulkem provedla. Víme, jak útulek funguje, jak je o pejsky a kočičky postaráno, za jakých okolností může být zvíře adoptováno. Děkujeme.

Druhou hodinu jsme si na pozemku útulku rozdělali oheň a o oběd bylo postaráno.

Na závěr jsme se společně (ne poprvé) vyfotili a kdo chtěl, mohl přispět do kasičky na veterinární péči o zvířata. Tímto děkuji i rodičům, kteří, jak jsem se od dětí dozvěděla, dali dětem příspěvek i za sebe.

Všem dětem patří velká pochvala za bezproblémové dodržování pravidel pro venčení a za jejich příspěvek pro ty, kteří to potřebují.

za turistický kroužek Martina Drvotová Richterová