Lyžák 2020
17.2.2020

Jak se mají naši sedmáci v Harrachově? Více ZDE.

Úspěch v Matematické olympiádě
6.2.2020

Na konci ledna uspěla žákyně IX. B Klárka Vorlíčková v okresním kole Matematické olympiády. Skončila na 9. místě. Klárko, díky za reprezetnaci a gratulujeme!

Zápis do 1. třídy pro rok 2020/2021
16.1.2020

Podrobné info ZDE na našem webu.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Třídní schůzky jsou pro nás užitečným setkáním:
a) ano
b) ne

Útulek Žim, říjen 2018

Vloženo: 15.10.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1257x
2. AKCE TURISTICKÉHO KROUŽKU

V sobotu 20. 10. jsme na hlavním vlakovém nádraží nasedli do motoráčku v počtu 24 dětí a 2 paní učitelky a hurá směr za opuštěnými čtyřnohými životy do žimského útulku.

K našemu velkému překvapení nás přivítala jedna z našich paní vychovatelek, která v útulku tráví víkendové dny jako pomocná ošetřovatelka. Byli jsme seznámeni s hlavními pravidly pro venčení pejsků a se čtyřmi pejsky na vodítku a s náhubkem jsme se vydali na malý vycházkový okruh z Žimu do Záhoří. Malíř Podzim vymaloval krajinu na výbornou! To byly výhledy! A modrá obloha se sluníčkem k tomu jako bonus. Po hodinové procházce jsme se s pejsky vrátili zpět do útulku. Paní vychovatelka nás útulkem provedla. Víme, jak útulek funguje, jak je o pejsky a kočičky postaráno, za jakých okolností může být zvíře adoptováno. Děkujeme.

Druhou hodinu jsme si na pozemku útulku rozdělali oheň a o oběd bylo postaráno.

Na závěr jsme se společně (ne poprvé) vyfotili a kdo chtěl, mohl přispět do kasičky na veterinární péči o zvířata. Tímto děkuji i rodičům, kteří, jak jsem se od dětí dozvěděla, dali dětem příspěvek i za sebe.

Všem dětem patří velká pochvala za bezproblémové dodržování pravidel pro venčení a za jejich příspěvek pro ty, kteří to potřebují.

za turistický kroužek Martina Drvotová Richterová