Pozvání na 1. akci turist. kroužku 2. st.
16.9.2019

Informace o nabízeném výletě do Stadic (22. 9.)  ZDE.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Nové rozvrhy 2019/2020
27.8.2019

Rodiče a žáci s přístupem do systému edookit v něm již najdou nové rozvrhy.

Rozvrhy I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

Ankety na školním webu:
a) pravidelně sleduji a hlasuji
b) jen sleduji
c) občas sleduji a občas hlasuji
d) nesleduji

Útulek Žim, říjen 2018

Vloženo: 15.10.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1059x
2. AKCE TURISTICKÉHO KROUŽKU

V sobotu 20. 10. jsme na hlavním vlakovém nádraží nasedli do motoráčku v počtu 24 dětí a 2 paní učitelky a hurá směr za opuštěnými čtyřnohými životy do žimského útulku.

K našemu velkému překvapení nás přivítala jedna z našich paní vychovatelek, která v útulku tráví víkendové dny jako pomocná ošetřovatelka. Byli jsme seznámeni s hlavními pravidly pro venčení pejsků a se čtyřmi pejsky na vodítku a s náhubkem jsme se vydali na malý vycházkový okruh z Žimu do Záhoří. Malíř Podzim vymaloval krajinu na výbornou! To byly výhledy! A modrá obloha se sluníčkem k tomu jako bonus. Po hodinové procházce jsme se s pejsky vrátili zpět do útulku. Paní vychovatelka nás útulkem provedla. Víme, jak útulek funguje, jak je o pejsky a kočičky postaráno, za jakých okolností může být zvíře adoptováno. Děkujeme.

Druhou hodinu jsme si na pozemku útulku rozdělali oheň a o oběd bylo postaráno.

Na závěr jsme se společně (ne poprvé) vyfotili a kdo chtěl, mohl přispět do kasičky na veterinární péči o zvířata. Tímto děkuji i rodičům, kteří, jak jsem se od dětí dozvěděla, dali dětem příspěvek i za sebe.

Všem dětem patří velká pochvala za bezproblémové dodržování pravidel pro venčení a za jejich příspěvek pro ty, kteří to potřebují.

za turistický kroužek Martina Drvotová Richterová