Ponožkový den na Metelkárně

Informace a fotky ZDE.

Přihlašování k zápisu
11.3.2019

Od 8. 3. 2019 do 3. 4. 2019 je možné přihlašovat se k zápisu do 1. třídy.

Přihlašování a informace jsou  ZDE.

Termíny zápisu  5. 4. a 6. 4. 2019.

Dne 12. 3. měli rodiče i předškoláci možnost navštívit školu. Konal se "den otevřených dveří".

Ředitelské volno - pro všechny žáky
7.3.2019

Z důvodu konání zápisů do 1. tříd je na pátek 5. 4. 2019 vyhlášeno ředitelské volno pro všechny žáky. Rodiče budou o tomto informováni prostřednictvím žákovských knížek. Dětem I. stupně bude nabídnut pobyt ve školní družině.

Vojta boduje
5.3.2019

Vojta Gaisler ze VI. B bodoval v dalším okresním kole. Tentokrát v zeměpise. Více ZDE.

Máme úspěšné florbalisty
18.2.2019

Naši kluci (ze 4. a 5. tříd) nás již dvakrát úspěšně reprezentovali ve dvou různých soutěžích ve florbale. V jedné ze soutěží postoupili dále do vyššího kola.

Jedná se o krajské kolo soutěže ZŠ ve florbalu a o soutěž pořádanou DDM

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

ISIC karta na Metelkárně
16.1.2019

Víte o tom, že můžete získat kartu ISIC v naší škole? Více info ZDE.

Nejlepší náplň na víkend je:
nicnedělání doma
strávit ho u počítače
čtení knihy
sportovní činnost
pobyt v přírodě

Nahrávám data...

2. turistický kroužek - MOST, listopad 2017

ZA ODKAZEM CÍSAŘE ANEB TERAKOTOVÁ ARMÁDA

Na 2. akci jsme jeli do muzea v Mostě obdivovat vojáky terakotové armády. Obdivovat bylo opravdu co. Pracovní listy s otázkami k tématu, jednoduchou křížovku a omalovánku jsme zvládli lehce. Kdo byl "vyčerpán" fotografováním soch vojáků, čtením popisků, sdílením dojmů, mohl se pohodlně posadit a zhlédnout dokumentární film, jenž mapoval historii terakotové armády. S vojáky jsme se rozloučili, ale domů jsme ještě nemíříli. Z muzea jsme se vydali po stopách přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vystoupali jsme na jeho vyhlídkovou věž a odměnou nám byl pohled na téměř celý Most.

Došlo nám, že obě památky něco spojuje. Terakotovou armádu našli v Číně roku 1974 a k přesunu mosteckého kostela došlo o rok později, a to v roce 1975. Naši turistickou toure jsme ukončili u dřevěného pravoslavného kostela, z kterého po nedávné vichřici zbylo jen torzo.

No a pak jsme se vydali zpět na nádraží a odtud vlakem rovnou do Teplic.

Podívejte se na fotky!

Adriana Vinterová a Martina Drvotová Richterová