Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

2. turistický kroužek - MOST, listopad 2017

ZA ODKAZEM CÍSAŘE ANEB TERAKOTOVÁ ARMÁDA

Na 2. akci jsme jeli do muzea v Mostě obdivovat vojáky terakotové armády. Obdivovat bylo opravdu co. Pracovní listy s otázkami k tématu, jednoduchou křížovku a omalovánku jsme zvládli lehce. Kdo byl "vyčerpán" fotografováním soch vojáků, čtením popisků, sdílením dojmů, mohl se pohodlně posadit a zhlédnout dokumentární film, jenž mapoval historii terakotové armády. S vojáky jsme se rozloučili, ale domů jsme ještě nemíříli. Z muzea jsme se vydali po stopách přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vystoupali jsme na jeho vyhlídkovou věž a odměnou nám byl pohled na téměř celý Most.

Došlo nám, že obě památky něco spojuje. Terakotovou armádu našli v Číně roku 1974 a k přesunu mosteckého kostela došlo o rok později, a to v roce 1975. Naši turistickou toure jsme ukončili u dřevěného pravoslavného kostela, z kterého po nedávné vichřici zbylo jen torzo.

No a pak jsme se vydali zpět na nádraží a odtud vlakem rovnou do Teplic.

Podívejte se na fotky!

Adriana Vinterová a Martina Drvotová Richterová