Online krajské kolo Zeměpisné olympiády
21.5.2020

Naši dva sedmáci soutěžili online v krajském kole! A Vojta Gaisler soutěž vyhrál! Více ZDE.

Výuka od 25. 5. žáků I. stupně
20.5.2020

Rodičům, kteří potvrdili zájem o návrat žáka I. stupně do školy po 25. 5., byl rozeslán ve středu 20. 5. odeslán email s podrobnými informacemi.

Pokud některému rodiči email nedorazil, nechť se dotyčný/á ozve řediteli školy.

Zápis do 1. tříd
16.3.2020

Veškeré informace ohledně zápisu do 1. tříd ZDE.

Inspirativní webové odkazy pro procvičování a výuku II. stupně
13.3.2020

Rodiče i žáci II. stupně mohou využít tyto odkazy pro procvičování. Více ZDE.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Školy jsou zavřené. Vítám částečné nahrazení výuky posíláním úkolů přes e-maily, edookitem aj.
a) ano
b) ne

2. turistický kroužek - MOST, listopad 2017

ZA ODKAZEM CÍSAŘE ANEB TERAKOTOVÁ ARMÁDA

Na 2. akci jsme jeli do muzea v Mostě obdivovat vojáky terakotové armády. Obdivovat bylo opravdu co. Pracovní listy s otázkami k tématu, jednoduchou křížovku a omalovánku jsme zvládli lehce. Kdo byl "vyčerpán" fotografováním soch vojáků, čtením popisků, sdílením dojmů, mohl se pohodlně posadit a zhlédnout dokumentární film, jenž mapoval historii terakotové armády. S vojáky jsme se rozloučili, ale domů jsme ještě nemíříli. Z muzea jsme se vydali po stopách přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vystoupali jsme na jeho vyhlídkovou věž a odměnou nám byl pohled na téměř celý Most.

Došlo nám, že obě památky něco spojuje. Terakotovou armádu našli v Číně roku 1974 a k přesunu mosteckého kostela došlo o rok později, a to v roce 1975. Naši turistickou toure jsme ukončili u dřevěného pravoslavného kostela, z kterého po nedávné vichřici zbylo jen torzo.

No a pak jsme se vydali zpět na nádraží a odtud vlakem rovnou do Teplic.

Podívejte se na fotky!

Adriana Vinterová a Martina Drvotová Richterová