Pozvání na 1. akci turist. kroužku 2. st.
16.9.2019

Informace o nabízeném výletě do Stadic (22. 9.)  ZDE.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Nové rozvrhy 2019/2020
27.8.2019

Rodiče a žáci s přístupem do systému edookit v něm již najdou nové rozvrhy.

Rozvrhy I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

Ankety na školním webu:
a) pravidelně sleduji a hlasuji
b) jen sleduji
c) občas sleduji a občas hlasuji
d) nesleduji

2. turistický kroužek - MOST, listopad 2017

ZA ODKAZEM CÍSAŘE ANEB TERAKOTOVÁ ARMÁDA

Na 2. akci jsme jeli do muzea v Mostě obdivovat vojáky terakotové armády. Obdivovat bylo opravdu co. Pracovní listy s otázkami k tématu, jednoduchou křížovku a omalovánku jsme zvládli lehce. Kdo byl "vyčerpán" fotografováním soch vojáků, čtením popisků, sdílením dojmů, mohl se pohodlně posadit a zhlédnout dokumentární film, jenž mapoval historii terakotové armády. S vojáky jsme se rozloučili, ale domů jsme ještě nemíříli. Z muzea jsme se vydali po stopách přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie. Vystoupali jsme na jeho vyhlídkovou věž a odměnou nám byl pohled na téměř celý Most.

Došlo nám, že obě památky něco spojuje. Terakotovou armádu našli v Číně roku 1974 a k přesunu mosteckého kostela došlo o rok později, a to v roce 1975. Naši turistickou toure jsme ukončili u dřevěného pravoslavného kostela, z kterého po nedávné vichřici zbylo jen torzo.

No a pak jsme se vydali zpět na nádraží a odtud vlakem rovnou do Teplic.

Podívejte se na fotky!

Adriana Vinterová a Martina Drvotová Richterová