Ponožkový den na Metelkárně

Informace a fotky ZDE.

Přihlašování k zápisu
11.3.2019

Od 8. 3. 2019 do 3. 4. 2019 je možné přihlašovat se k zápisu do 1. třídy.

Přihlašování a informace jsou  ZDE.

Termíny zápisu  5. 4. a 6. 4. 2019.

Dne 12. 3. měli rodiče i předškoláci možnost navštívit školu. Konal se "den otevřených dveří".

Ředitelské volno - pro všechny žáky
7.3.2019

Z důvodu konání zápisů do 1. tříd je na pátek 5. 4. 2019 vyhlášeno ředitelské volno pro všechny žáky. Rodiče budou o tomto informováni prostřednictvím žákovských knížek. Dětem I. stupně bude nabídnut pobyt ve školní družině.

Vojta boduje
5.3.2019

Vojta Gaisler ze VI. B bodoval v dalším okresním kole. Tentokrát v zeměpise. Více ZDE.

Máme úspěšné florbalisty
18.2.2019

Naši kluci (ze 4. a 5. tříd) nás již dvakrát úspěšně reprezentovali ve dvou různých soutěžích ve florbale. V jedné ze soutěží postoupili dále do vyššího kola.

Jedná se o krajské kolo soutěže ZŠ ve florbalu a o soutěž pořádanou DDM

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

ISIC karta na Metelkárně
16.1.2019

Víte o tom, že můžete získat kartu ISIC v naší škole? Více info ZDE.

Nejlepší náplň na víkend je:
nicnedělání doma
strávit ho u počítače
čtení knihy
sportovní činnost
pobyt v přírodě

Nahrávám data...

1. turistický kroužek - STADICE, říjen 2017

Vloženo: 23.10.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1579x | Upraveno: 23.10.2017 | Upravil: Richterova
ZA PŘEMYSLEM ORÁČEM

Cílem našeho 1. turistického kroužku ve šk. roce 2017/18 bylo posvátné místo - Stadice.

Z Teplic jsme jeli motoráčkem do Úpořin, kde jsme přestoupili do motoráčku směr Stadice. Zde bylo v plánu vystoupit. Při cestě jsme si všimli, že v mnohých stanicích se vystupuje na znamení, a tak jsme před Stadicemi také dali stisknutím tlačítka znamení, že vystupujeme. Jenže dveře si postavily hlavu a my je nedokázali otevřít! A to už se vlak rozjížděl dál. Hlavou nám problesklo, kam jedeme a hlavně co jsme udělali špatně, že se nám nepodařilo vystoupit. Lomcovali jsme dveřmi na nesprávné straně? Z vláčku jsme vystoupili o stanici dál, a to v Koštově, kde nikdo z nás nikdy nebyl. Zasmáli jsme se a nabrali směr Stadice. Kilometrů jsme se nebáli! Jsme přece turistický kroužek! Kolik kilometrů máme před sebou, jsme nevěděli, ale směr ano. Po třech a půl kilometrech jsme dorazili ke Královskému prameni, kde prý Přemysl napájel své voly. Krásnou cestou podzimní přírodou jsme došli do obce Stadice. Zde jsme se vyfotili před domem, kde údajně stával Přemyslův statek. Během focení nám paní učitelka Šeremetová domluvila kratičkou návštěvu volební místnosti obce Stadice. Pak už naše kroky směřovaly k památníku Přemysla Oráče, tedy k místu, odkud byl podle legendy Přemysl povolán na český trůn kněžnou Libuší. Po svačině a hře na Přemysla Oráče jsme se vydali na zpáteční cestu, při které nás povzbuzovalo podzimní sluníčko. Přes obec Stadice jsme polní cestou došli do Brozánek a podél rybníka v Malhosticích až do Rtyně. Kdo chtěl, dal si v hostinci U Potoka kofolu, někdo ocenil polévku. Pak jsme zamávali přijíždějícímu vláčku na znamení, aby nám zastavil, a dojeli do Teplic.

Děti, Danielo, Diano, Anežko, Báro, Nikol a Pavle, díky za účast!

A v listopadu na shledanou! Doufáme, že nás příště bude více!

za turisty Martina Drvotová Richterová