Online krajské kolo Zeměpisné olympiády
21.5.2020

Naši dva sedmáci soutěžili online v krajském kole! A Vojta Gaisler soutěž vyhrál! Více ZDE.

Výuka od 25. 5. žáků I. stupně
20.5.2020

Rodičům, kteří potvrdili zájem o návrat žáka I. stupně do školy po 25. 5., byl rozeslán ve středu 20. 5. odeslán email s podrobnými informacemi.

Pokud některému rodiči email nedorazil, nechť se dotyčný/á ozve řediteli školy.

Zápis do 1. tříd
16.3.2020

Veškeré informace ohledně zápisu do 1. tříd ZDE.

Inspirativní webové odkazy pro procvičování a výuku II. stupně
13.3.2020

Rodiče i žáci II. stupně mohou využít tyto odkazy pro procvičování. Více ZDE.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Školy jsou zavřené. Vítám částečné nahrazení výuky posíláním úkolů přes e-maily, edookitem aj.
a) ano
b) ne

1. turistický kroužek - STADICE, říjen 2017

Vloženo: 23.10.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2625x | Upraveno: 23.10.2017 | Upravil: Richterova
ZA PŘEMYSLEM ORÁČEM

Cílem našeho 1. turistického kroužku ve šk. roce 2017/18 bylo posvátné místo - Stadice.

Z Teplic jsme jeli motoráčkem do Úpořin, kde jsme přestoupili do motoráčku směr Stadice. Zde bylo v plánu vystoupit. Při cestě jsme si všimli, že v mnohých stanicích se vystupuje na znamení, a tak jsme před Stadicemi také dali stisknutím tlačítka znamení, že vystupujeme. Jenže dveře si postavily hlavu a my je nedokázali otevřít! A to už se vlak rozjížděl dál. Hlavou nám problesklo, kam jedeme a hlavně co jsme udělali špatně, že se nám nepodařilo vystoupit. Lomcovali jsme dveřmi na nesprávné straně? Z vláčku jsme vystoupili o stanici dál, a to v Koštově, kde nikdo z nás nikdy nebyl. Zasmáli jsme se a nabrali směr Stadice. Kilometrů jsme se nebáli! Jsme přece turistický kroužek! Kolik kilometrů máme před sebou, jsme nevěděli, ale směr ano. Po třech a půl kilometrech jsme dorazili ke Královskému prameni, kde prý Přemysl napájel své voly. Krásnou cestou podzimní přírodou jsme došli do obce Stadice. Zde jsme se vyfotili před domem, kde údajně stával Přemyslův statek. Během focení nám paní učitelka Šeremetová domluvila kratičkou návštěvu volební místnosti obce Stadice. Pak už naše kroky směřovaly k památníku Přemysla Oráče, tedy k místu, odkud byl podle legendy Přemysl povolán na český trůn kněžnou Libuší. Po svačině a hře na Přemysla Oráče jsme se vydali na zpáteční cestu, při které nás povzbuzovalo podzimní sluníčko. Přes obec Stadice jsme polní cestou došli do Brozánek a podél rybníka v Malhosticích až do Rtyně. Kdo chtěl, dal si v hostinci U Potoka kofolu, někdo ocenil polévku. Pak jsme zamávali přijíždějícímu vláčku na znamení, aby nám zastavil, a dojeli do Teplic.

Děti, Danielo, Diano, Anežko, Báro, Nikol a Pavle, díky za účast!

A v listopadu na shledanou! Doufáme, že nás příště bude více!

za turisty Martina Drvotová Richterová