Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

1. turistický kroužek - STADICE, říjen 2017

Vloženo: 23.10.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2085x | Upraveno: 23.10.2017 | Upravil: Richterova
ZA PŘEMYSLEM ORÁČEM

Cílem našeho 1. turistického kroužku ve šk. roce 2017/18 bylo posvátné místo - Stadice.

Z Teplic jsme jeli motoráčkem do Úpořin, kde jsme přestoupili do motoráčku směr Stadice. Zde bylo v plánu vystoupit. Při cestě jsme si všimli, že v mnohých stanicích se vystupuje na znamení, a tak jsme před Stadicemi také dali stisknutím tlačítka znamení, že vystupujeme. Jenže dveře si postavily hlavu a my je nedokázali otevřít! A to už se vlak rozjížděl dál. Hlavou nám problesklo, kam jedeme a hlavně co jsme udělali špatně, že se nám nepodařilo vystoupit. Lomcovali jsme dveřmi na nesprávné straně? Z vláčku jsme vystoupili o stanici dál, a to v Koštově, kde nikdo z nás nikdy nebyl. Zasmáli jsme se a nabrali směr Stadice. Kilometrů jsme se nebáli! Jsme přece turistický kroužek! Kolik kilometrů máme před sebou, jsme nevěděli, ale směr ano. Po třech a půl kilometrech jsme dorazili ke Královskému prameni, kde prý Přemysl napájel své voly. Krásnou cestou podzimní přírodou jsme došli do obce Stadice. Zde jsme se vyfotili před domem, kde údajně stával Přemyslův statek. Během focení nám paní učitelka Šeremetová domluvila kratičkou návštěvu volební místnosti obce Stadice. Pak už naše kroky směřovaly k památníku Přemysla Oráče, tedy k místu, odkud byl podle legendy Přemysl povolán na český trůn kněžnou Libuší. Po svačině a hře na Přemysla Oráče jsme se vydali na zpáteční cestu, při které nás povzbuzovalo podzimní sluníčko. Přes obec Stadice jsme polní cestou došli do Brozánek a podél rybníka v Malhosticích až do Rtyně. Kdo chtěl, dal si v hostinci U Potoka kofolu, někdo ocenil polévku. Pak jsme zamávali přijíždějícímu vláčku na znamení, aby nám zastavil, a dojeli do Teplic.

Děti, Danielo, Diano, Anežko, Báro, Nikol a Pavle, díky za účast!

A v listopadu na shledanou! Doufáme, že nás příště bude více!

za turisty Martina Drvotová Richterová