Výdej obědů 20. 12. 2019

11.35 - 1. a 2. třídy

11.50 - 8. a 9. třídy

12.10 - 6. a 7. třídy

Z důvodu zkrácené výuky dne  se budou 20. 12.  obědy vydávat pouze do 13.30.

Listopad 1989 na Metelkárně
15.11.2019

Vzpomínky a fotografie k významnému výroči jsou ZDE.

Článek o vystoupení II. stupně ZDE

Zpráva o projektech I. stupně v souvislosti s listopadem ZDE.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsem v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

U společného stolu se všichni členové rodiny sejdeme alespoň:
a) 3x a vícekrát týdně
b) 2x týdně
c) 1x týdně
d) jen výjimečně

Švýcarsko 2017

Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1604x
Na přelomu května a června vyrazili naši žáci spolu s paní učitelkou Chalupovou a Belzovou do Švýcarska na poznávací zájezd.

Za poznáním Švýcarska

I když cesta autobusem byla dlouhá a únavná, každopádně stála za to. Naší první zastávkou byly největší říční vodopády Evropy – Rýnské vodopády. Pohled na ně byl překrásný, obzvlášť z loďky, kterou jsme se vydali na okružní plavbu kolem nich a nechali se tak v parném dni osvěžit sprškou jejich ledové vody.

Poté jsme zajeli do sousedního Německa navštívit město Kostnici, především Husův dům. Prošli jsme se kolem Bodamského jezera. Další den bylo naším cílem historické město Luzern a také soutěska Aareschluft, kde se nám všem velice líbilo. Nejvíc nás všechny podle mého názoru zaujal celodenní výlet do Zermattu a zubačkou poté na Gornergrat. Zde jsme se kochali dokonalým výhledem na okolní vrcholy včetně Matterhornu, viditelnost byla naštěstí výborná. Také jsme si užili sníh a cestou dolů trochu turistiky.

Pátý den jsme se vydali do tří měst - Sionu, Montreux a Ženevy. Prošli jsme si historické památky a projeli se lodí po Ženevském jezeře. Poslední den strávený ve Švýcarsku jsme navštívili čokoládovnu Cailler’s, kde jsme si prohlédli výstavu o historii čokolády. Ta na mě udělala velice dobrý dojem, byla dokonale zpracovaná a velice zajímavá. Určitě bych každému, kdo se vyskytne v této oblasti, doporučila návštěvu této výstavy. Sladkou tečkou byla ochutnávka sortimentu pralinek firmy Cailler’s.

Následná expozice v ukázkové sýrárně v údolí Emmental byla neméně zajímavá. Odtud jsme stejně jako z čokoládovny přivezli rodičům dárky v podobě čokolády a sýrů.  Pak už nás čekala jen dlouhá cesta domů.

Myslím si, že jedním z největších přínosů naší cesty bylo poznání nové země a procvičení hned tří jazyků – angličtiny, francouzštiny a němčiny. Zájezd byl nabitý zajímavými informacemi a zážitky. Stmelil náš kolektiv deváťáků s žáky osmých, sedmých i šestých tříd.  A legrace bylo vždy dost. Každý žák, který bude mít příležitost se zúčastnit takového zájezdu, by ji měl využít, i pokud už někdy předtím Švýcarsko navštívil.

Poděkování patří našemu milému pedagogickému doprovodu, a to paní učitelce R. Chalupové a K. Belzové.

V. Šudichová, žákyně IX. C