Informace Tady nic není :-(
Vítám dobrovolný nástup žáků II. stupně do školy:
a) ano
b) ne

Švýcarsko 2017

Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1775x
Na přelomu května a června vyrazili naši žáci spolu s paní učitelkou Chalupovou a Belzovou do Švýcarska na poznávací zájezd.

Za poznáním Švýcarska

I když cesta autobusem byla dlouhá a únavná, každopádně stála za to. Naší první zastávkou byly největší říční vodopády Evropy – Rýnské vodopády. Pohled na ně byl překrásný, obzvlášť z loďky, kterou jsme se vydali na okružní plavbu kolem nich a nechali se tak v parném dni osvěžit sprškou jejich ledové vody.

Poté jsme zajeli do sousedního Německa navštívit město Kostnici, především Husův dům. Prošli jsme se kolem Bodamského jezera. Další den bylo naším cílem historické město Luzern a také soutěska Aareschluft, kde se nám všem velice líbilo. Nejvíc nás všechny podle mého názoru zaujal celodenní výlet do Zermattu a zubačkou poté na Gornergrat. Zde jsme se kochali dokonalým výhledem na okolní vrcholy včetně Matterhornu, viditelnost byla naštěstí výborná. Také jsme si užili sníh a cestou dolů trochu turistiky.

Pátý den jsme se vydali do tří měst - Sionu, Montreux a Ženevy. Prošli jsme si historické památky a projeli se lodí po Ženevském jezeře. Poslední den strávený ve Švýcarsku jsme navštívili čokoládovnu Cailler’s, kde jsme si prohlédli výstavu o historii čokolády. Ta na mě udělala velice dobrý dojem, byla dokonale zpracovaná a velice zajímavá. Určitě bych každému, kdo se vyskytne v této oblasti, doporučila návštěvu této výstavy. Sladkou tečkou byla ochutnávka sortimentu pralinek firmy Cailler’s.

Následná expozice v ukázkové sýrárně v údolí Emmental byla neméně zajímavá. Odtud jsme stejně jako z čokoládovny přivezli rodičům dárky v podobě čokolády a sýrů.  Pak už nás čekala jen dlouhá cesta domů.

Myslím si, že jedním z největších přínosů naší cesty bylo poznání nové země a procvičení hned tří jazyků – angličtiny, francouzštiny a němčiny. Zájezd byl nabitý zajímavými informacemi a zážitky. Stmelil náš kolektiv deváťáků s žáky osmých, sedmých i šestých tříd.  A legrace bylo vždy dost. Každý žák, který bude mít příležitost se zúčastnit takového zájezdu, by ji měl využít, i pokud už někdy předtím Švýcarsko navštívil.

Poděkování patří našemu milému pedagogickému doprovodu, a to paní učitelce R. Chalupové a K. Belzové.

V. Šudichová, žákyně IX. C