Provoz ŠD 18. 4.
16.4.2019

Rodičům žáků I. stupně byl nabídnut provoz ŠD během velikonočních prázdnin (18. 4. ). Z důvodu malého zájmu rodičů NEBUDE ŠD DNE 18. 4. 2019 V PROVOZU.

Informace o zápisu do 1. tříd
9.4.2019

Info o zápisu a seznam přijatých žáků ZDE.

Úspěch ve francouzštině!
3.4.2019

Díky talentovaným a šikovným žákyním máme dvě první místa v krajském kole olympiády. Více ZDE.

Informace o zájezdu do Švédska
2.4.2019

Informace o červnovém zájezdu do Švédska ZDE.

Máme úspěšné florbalisty
18.2.2019

Naši kluci (ze 4. a 5. tříd) nás již dvakrát úspěšně reprezentovali ve dvou různých soutěžích ve florbale. V jedné ze soutěží postoupili dále do vyššího kola.

Jedná se o krajské kolo soutěže ZŠ ve florbalu a o soutěž pořádanou DDM

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

ISIC karta na Metelkárně
16.1.2019

Víte o tom, že můžete získat kartu ISIC v naší škole? Více info ZDE.

Velikonoční tradice a zvyky:
a) dodržujeme alespoň jednu tradici
b) dodržujme více než jednu tradici
c) nedodržujeme žádné tradice

Nahrávám data...

Metelkárna slavila 90 let

Vloženo: 7.10.2015 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 522x | Upraveno: 7.10.2015 | Upravil: Chalupny
Ve školním roce 2015/2016 jsme oslavili 90. výročí založení naší školy.

Ano, už je to tak. V říjnu 2015 to bylo 90 let, kdy se poprvé budova naší školy otevřela žákům a kantorům.

Co všechno jsem uskutečnili v rámci oslav těchto kulatin?

1) Dvoudenní projektové vyučování pro naše žáky

Ve dnech 22. - 23. 10. bylo žákům II. stupně formou workshopů připomenuto devadesát let naší školy. Žáci zažíli na vlastní kůži výuku ruštiny, zazpívali si největší šlágry posledních 90 let, vyzkoušeli si nácvik spartakiády a brannou výchovu. Nechyběl zábavný kvíz k historii budovy, divadelní představení našich žáků a výtvarná dílna. Na závěr těchto dvou dnů se vydali žáci II. stupně na cestu kolem naší školy a společnými silami (a s pomocí svých učitelů) školu objali. Akce měla u dětí mimořádný úspěch. Svědčí o tom zpětná vazba ze strany dětí.

Další foto ZDE

2) Den otevřených dveří pro veřejnost

V odpoledních hodinách (15.00-18.00) v pátek 23. 10. 2015 se škola otevřela pro veřejnost. Návštěvníci mohli nahlédnout do všech prostor školy, zhlédli výstavu vztahující se k historii školy, promítání starších fotografií, viděli divadelní vystoupení žáků apod. Po této akci se uskutečnilo neformální posezení současných a bývalých zaměstnanců.

Fotografie z toho dne jsou ZDE.

3) Možnost prohlídky školy třídními kolektivy

Na sobotní dopoledne (24. 10.) využila řada přátel školy možnost komentované prohlídky školou s ředitelem.

4) Vydání almanachu

Kromě dvou dnů otevřených dveří, žákovských projektů k výročí byla vydána publikace, která  shrnula uplynulých 90 let. Nechybí v ní fotografie, úryvky z kronik školy a také seznam absolventů a zaměstnanců školy.

Barevná publikace o 214 stranách je k dispozici k zakoupení za 50,- Kč ve vrátnici školy (tel. 417 539 040).