Kotva
Elektronická žákovská knížka

Aktuality
Informace Tady nic není :-(
Anketa
Vítám dobrovolný nástup žáků II. stupně do školy:
a) ano
b) ne
Celkem hlasovalo: 92

Zájezd Wales 2015

Vloženo: 15.6.2015 | Autor: Richterova | Zobrazeno: 1693x | Zatím neupraveno
Tento školní rok vyjelo našich 46 žáků spolu s paní učitelkou Hanou Šaškovou a Evou Klementovou na zahraniční zájezd spojený s výukou do Walesu.

     Byl to velmi krásný a vydařený týden v mém životě. Odjezd byl 30.5. 2015 ve 14.00 hodin od naší "Metelkárny" krásným oranžovým autobusem, ve kterém jsme strávili relativně hodně hodin, ale i tak jsme si v něm užili spoustu zábavy. Projeli jsme Německem, Belgií a ve Francii jsme nastoupili na trajekt, kde jsem prožil naprosto dokonalou půlnoční plavbu. Několik dětí šlo ihned na "open deck", kde to bylo skutečně nádherné. Vnímal jsem každý okamžik a kochal se tou krásou kolem nás - nezapomenutelný zážitek!


     Trajektem jsme vpluli až do Velké Británie. Už na první pohled, jako bych vstoupil do jiného světa. Velká Británie je překrásná země. Všechny ty domy, věže, parky, příroda byly nádherné. Po pár hodinách s jednou přestávkou ve městě Bath jsme naším autobusem dojeli do Walesu na "meeting point", kde si nás rozebraly naše hostitelské rodiny. Velmi dobře se o nás staraly, dobře vařily, povídaly si s námi a byly celkově přijemné.


     Výuka byla velmi zábavná a hravá, byli jsme rozděleni do třech skupin, kde každá měla svého lektora z Walesu. Osobně jsem si to s naší lektorkou Marilyn užil, měla smysl pro humor a také vymýšlela skvělé konverzační soutěže a aktivity. Celkově jsme ve škole měli 12 hodin.


     Velmi dobře jsme všichni využili naši znalost angličtiny, a to nejen ve škole, v rodinách, ale také při aktivitě, kterou vymyslely paní učitelky s průvodkyní, kdy jsme dostali testy, se kterými jsme chodili po Tescu, a ptali se lidí například na nejvyšší horu Walesu a tak dále.


    Před opuštěním Walesu jsme dostali všichni od lektorů certifikáty o úspěšně dokončeném kurzu.
Celý zájezd byl velmi vydařený a už teď se těším, až zase někam vyjedu - třeba znovu do VB.


     Chtěl bych nakonec za všechny děti poděkovat paní učitelce Šaškové a Klementové, že to s námi zvládly, a také Dáše, naší průvodkyni, za humorné proslovy a skvěle zorganizovaný celý týden. Jsem moc rád, že mohu studovat na ZŠ, kde se nám učitelé opravdu věnují a umožňují nám poznávat svět za hranicemi.

Michal Mít, 8. C - účastník zájezdu