Informace Tady nic není :-(
Vítám dobrovolný nástup žáků II. stupně do školy:
a) ano
b) ne

Provence 2015

Vloženo: 1.10.2014 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1850x | Zatím neupraveno

ZÁJEZD DO PROVENCE  CESTA PO AZUROVÉM POBŘEŽÍ

TERMÍN 17. – 24. 5. 2015

CESTA PO AZUROVÉM POBŘEŽÍ

Naše putování jsme začali v neděli. Večer jsme se sešli u školy, rozloučili se s rodiči a autobusem vyrazili na dlouhou cestu. V pondělní poledne jsme dorazili do italského města Sirmione a zchladili se v překrásném jezeru Lago di Garda. Nikdo z nás také neodolal výborné italské zmrzlině.

Později odpoledne jsme dojeli do našeho cíle, kterým bylo městečko Fréjus v jižní Francii. Tam jsme se ubytovali v útulném penzionu.

Během našeho pobytu v Provence jsme navštívili spousty zajímavých míst. První den jsme si užili v Antibes. Zavítali jsme do Marinelandu, viděli jsme představení s kosatkami, delfíny i lachtany.

Následující dny jsme se podívali do Grasse na to, jak se vyrábí parfémy, do Saint-Tropez a do Monaka. Tam se nám všem moc líbilo, protože jsme měli možnost podívat se živě na závody formulí. Zájezd jsme zakončili v Cannes, městě, které je známé díky mezinárodnímu filmovému festivalu, který byl v době naší návštěvy v plném proudu. Vyfotili jsme se na slavném červeném koberci, podívali se na otisky dlaní herců a hereček a vykoupali se v moři.

Všichni jsme si zájezd moc užili. Byl báječným zážitkem na konci školního roku a pro nás deváťáky úžasnou tečkou za všemi lety, které jsme strávili na Metelkárně.

Kateřina Sinevičová IX. B

Prezentace zájezd do Provence