Školní akademie

Školní akademie 2009

Vloženo: 18.12.2009 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2555x | Upraveno: 18.12.2009 | Upravil: Chalupny

Akademie školy - 16.12.2009

I v čase předvánočního shonu si žáci a učitelé Základní školy. na Metelkově náměstí našli čas, jak si vychutnat dobu adventu krásným kulturním zážitkem. Patnáctý prosincový podvečer roku 2009 patřil koncertní sál Domu kultury v Teplicích jejich umění – na pódiu se střídal ladný pohyb, pohádkové příběhy a zpěv. Jakousi třešničkou na dortu bylo, že některá vystoupení byla i v jazyce německém, francouzském či anglickém.

Akademie byla uváděna moderátorským kvartetem, které tvořily dvě sympatické slečny Katky z 9. tříd a velmi milým zpestřením byli jejich mladší moderátorští kolegové – a to dvojčata Deniska a Daneček ze II. A. Všichni čtyři byli opravdu super, jejich průvodní slovo bylo vtipné, veselé a roztomilé. Všech 16 bodů programu bylo na velmi vysoké úrovni, všechny se setkaly s kladnou odezvou u diváků – sál praskal doslova ve švech – v jeho prostorách se tísnilo více než 700 natěšených diváků, většinou z řad  rodičů vystupujících dětí. Ti nadšeně aplaudovali při gymnastickém vystoupení „Gymball percussion“(což je rytmické vyjádření hudby s pohybem, kdy mladé slečny ze 6. tříd bubnovaly do velkého gymnastického míče), akrobatickém cvičení při hudbě, aerobiku  a irských tancích. Herecky perfektně zvládnuté byly i pohádky, které jsou tak typické pro vánoční čas. Dětsky hravé byly písničky, básně a říkadla našich nejmladších umělců z 1. – 3. tříd. A k pořádnému koncertu patří také zpěv. Zazněla píseň Franka Sinatry „Let it snow“, vtipné bylo pojetí deváťáků, kteří prezentovali skladby legendární skupiny „Beatles“. Celý parádní program byl spěl do finále čtyřjazyčným pěveckým ztvárněním „Tiché noci“ a na závěr za doprovodu netradičních světelných efektů si všichni účinkující společně s diváky zapěli „Nesem vám noviny“.

Organizátory potěšilo, že si v tomto čase udělal čas primátor města Teplice pan Jaroslav Kubera spolu s vedoucí odboru školství, kultury a sportu paní Helenou Zámostnou.

Mezi diváky pak bylo možné zahlédnout i známé tváře. A to bývalé zaměstnankyně naší školy – paní učitelky, které užívají zaslouženého důchodu. I jim patří poděkování, že si našly čas a potěšily svou přítomností.

Kolem půl sedmé akademie skončila, v kuloárech se ještě rozebírala a hodnotila jednotlivá vystoupení. Rozesmáté tváře rodičů a dalších diváků byly důkazem, že se celá akce opravdu povedla. Za to patří velké poděkování paní učitelkám Honové a Chalupové, které tuto parádu organizačně připravovaly a zajišťovaly, všem paní učitelkám a pánům učitelům, kteří dlouhé týdny, dny a hodiny věnovaly tomu, aby vše dokonale klaplo, našim výtvarnicím za velmi vkusná vánoční výtvarná dílka( práce našich dětí), která zdobila předsálí. A v neposlední řadě je potřeba vystavět celkové vysvědčení našim mladým umělcům a umělkyním. Všichni dostávají jedničku s hvězdičkou a velkou pochvalu. Dokázali, že nejsou schopni se jen výborně učit, ale také předvést jakousi nadstavbu svého talentu. A ten když je správně podchycen a dále rozvíjen, můžeme se dočkat netušených výkonů, jak tomu bylo  v tento pro naši školu sváteční podvečer.

Petr Sadílek

P.S.: Vedení školy se omlouvá za organizační zmatek se vstupenkami a s místy  k sezení. Nikdo nepočítal s tak hojnou účastí. Ještě nikdy předtím na naší akademii nepřišlo tolik diváků. Rodičům žáků byl na  předvstupenky vydán přesný počet vstupenek, tak aby každý mohl sedět. Ovšem v nastalém zmatku se do sálu dostali i lidé bez vstupenek a pak někteří dokonce drželi místa pro další návštěvníky, popřípadě si jen na volné místo položili kabát. Je nám líto, že v sále byla po celou dobu některá sedadla neobsazená a přitom někteří rodiče  se vstupenkami stáli v uličkách.