Informace Tady nic není :-(
Vítám dobrovolný nástup žáků II. stupně do školy:
a) ano
b) ne

Naši žáci na výměnném pobytu v Německu

Vloženo: 11.5.2015 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2066x | Zatím neupraveno
Ve dnech 28.- 30. dubna se naši žáci z 8. B a 8. C podívali za svými kamarády do Coswigu u Drážďan

Tato návštěva se uskutečnila v rámci našeho projektu partnerství s Evangelische Schule Coswig. V září 2014 jsme hostili my, teď přišla řada na německé partnery.

První den na nás čekaly bohužel deštivé Drážďany, a tak místo poznávání památek jsme se vydali do Galerie starých mistrů ve Zwingeru a obdivovali jsme díla Cranachova, Dürerova a Canalettova.

Na druhý den se počasí umoudřilo a my se mohli vydat po stopách Popelky k zámku Moritzburg, kde nás čekala prohlídka interiéru s průvodcem v angličtině a také procházka kolem zámku spojená s různými aktivitami, např. střílení z luku, poznávání stromů podle listů, vyzkoušení si popelčina střevíčku atd. Večer jsme si zatančili na párty, kluci si zahráli na rytíře v pořádné bitce.

Je mi potěšením tímto ještě jednou pochválit naše žáky, kteří skvěle reprezentovali nejen naši školu, ale i naši zem a své rodiče.

Bylo nám ctí a potěšením.

Mgr. Věra Raková a Mgr. Gabriela Maršálková