Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

Školní výlety a školy v přírodě

Vloženo: 22.5.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 5792x | Upraveno: 22.5.2017 | Upravil: admin
Školní výlety představují vítanou změnu v každodenní docházce do školy a děti se na ně také patřičně těší. Na naší škole organizujeme jednodenní výlety či několikadenní školy v přírodě.

Třídní výlety

Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).

Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.

Školy v přírodě

Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.

Tematické výlety

V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.

Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.

Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.

Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.