Lyžák 2020
17.2.2020

Jak se mají naši sedmáci v Harrachově? Více ZDE.

Úspěch v Matematické olympiádě
6.2.2020

Na konci ledna uspěla žákyně IX. B Klárka Vorlíčková v okresním kole Matematické olympiády. Skončila na 9. místě. Klárko, díky za reprezetnaci a gratulujeme!

Zápis do 1. třídy pro rok 2020/2021
16.1.2020

Podrobné info ZDE na našem webu.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Třídní schůzky jsou pro nás užitečným setkáním:
a) ano
b) ne

Školní výlety a školy v přírodě

Vloženo: 22.5.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 6559x | Upraveno: 22.5.2017 | Upravil: admin
Školní výlety představují vítanou změnu v každodenní docházce do školy a děti se na ně také patřičně těší. Na naší škole organizujeme jednodenní výlety či několikadenní školy v přírodě.

Třídní výlety

Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).

Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.

Školy v přírodě

Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.

Tematické výlety

V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.

Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.

Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.

Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.