Pozvání na 1. akci turist. kroužku 2. st.
16.9.2019

Informace o nabízeném výletě do Stadic (22. 9.)  ZDE.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Nové rozvrhy 2019/2020
27.8.2019

Rodiče a žáci s přístupem do systému edookit v něm již najdou nové rozvrhy.

Rozvrhy I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

Ankety na školním webu:
a) pravidelně sleduji a hlasuji
b) jen sleduji
c) občas sleduji a občas hlasuji
d) nesleduji

Školní výlety a školy v přírodě

Vloženo: 22.5.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 6052x | Upraveno: 22.5.2017 | Upravil: admin
Školní výlety představují vítanou změnu v každodenní docházce do školy a děti se na ně také patřičně těší. Na naší škole organizujeme jednodenní výlety či několikadenní školy v přírodě.

Třídní výlety

Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).

Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.

Školy v přírodě

Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.

Tematické výlety

V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.

Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.

Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.

Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.