Návrat žáků od 30.11.
21.11.2020

Většina tříd nastupuje prezenční výuku.

Jen 6. - 8. ročníky budou mít střídavě prezenční a distanční výuku.

Liché týdny (počínaje 30. 11. ) mají prezenční výuku VI. AB + VII. ABC
Sudé týdny (počínaje 7. 12.)  mají prezenční výuku VI. C a VIII. ABC.

Nové informace k rotační výuce  ZDE

Žákovský parlament
30.9.2020

... má nové členy. A všem dává na vědomí svou výzvu. Více ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Termíny třídních schůzek...
25.8.2020

...pro celý školní rok ZDE.

Distanční výuku (kvalitu, posun ve vzdělání, přínos) hodnotím známkou:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Školní výlety a školy v přírodě

Vloženo: 14.8.2020 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 7489x | Upraveno: 22.5.2017 | Upravil: admin
Školní výlety představují vítanou změnu v každodenní docházce do školy a děti se na ně také patřičně těší. Na naší škole organizujeme jednodenní výlety či několikadenní školy v přírodě.

Třídní výlety

Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).

Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.

Školy v přírodě

Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.

Tematické výlety

V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.

Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.

Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.

Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.