Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

Omlouvání a uvolňování žáků

Vloženo: 16.8.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1974x | Upraveno: 16.8.2018 | Upravil: Chalupny
Žádost o uvolnění vyplňuje  a podepisuje pouze zákonný zástupce.

Dle školského zákona (§ 50) je zákonný zástupce povinnen doložit důvody nepřítomnosti žáka do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti dítěte.

1) Uvolnění v průběhu dne na jednu či více vyuč. hodin

V případě, že žák má např. odejít z vyučování k doktorovi, domů apod. O tomto uvolnění je nutné informovat třídního učitele. Žádost na volném papíře musí obsahovat - jméno žáka, datum, čas jeho odchodu (popř. návratu), podpis zákonného zástupce a hlavně informace - má-li žák odejít sám, nebo si ho vyzvedne zákonný zástupce. Bez písemné žádosti o uvolnění nemůže škola žákovi umožnit odchod z vyučování.

Vzor:

11.01.2011

Žádám o uvolnění své dcery Marušky Novákové z dnešní hodiny fyziky. Maruška odejde sama v 11.45 hod. Předpokládaný návrat ve 12.30 hod.

Děkuji, Marie Nováková (+ podpis)

Popř. lze použít tento formulář (Velikost: 23.5 kB).

O uvolnění žáka lze požádat i prostřednictvím el. žákovské knížky nejpozději den před požadovaným uvolněním.

2) Omluvení absence na několik vyučovacích dnů

Důvod: dovolená, sportovní soustředění, ozdravný pobyt žáka apod.

O toto se nežádá, pouze prosíme rodiče, aby tuto absenci oznamovali třídnímu učiteli dopředu. Použít lze tento formulář (Velikost: 26.5 kB). Po skončení této absence zákonny zástupce tuto absenci musí omluvit i prostřednictvím ŽK.

3) Uvolnění z tělesné výchovy ze zdravotních důvodů

Rozhoduje o něm opět ředitel. Zákonný zástupce vyplní tento formulář. (Velikost: 26 kB) Doručí jej řediteli spolu s potvrzením od lékaře. Ředitele nezajímá lékařská diagnóza žáka, ale doporučení lékaře, aby byl žák z TV uvolněn. Při částečném uvolnění je potřeba, aby byly lékařem výslovně stanoveny cviky, kterých se žák smí nebo nesmí účastnit.

Poté ředitel vyhotoví rozhodnutí o uvolnění, které doručí zákonným zástupcům. Ti jej potvrdí svým podpisem - tedy odsouhlasí znění uvolnění.

Uvolnění z TV může být částečné nebo úplné:

• Částečné uvolnění znamená, že se žák bude hodin TV účastnit a bude hodnocen i na vysvědčení -  vyjma cviků, které výslovně stanoví lékař.
  • Úplné uvolnění znamená, že se žák nemusí účastnit hodin TV (stanoví ředitel) a nebude z něj ani na vysvědčení klasifikován (v kolonce na vysvědčení  se píše místo známky "uvolněn/a").

Jiné uvolnění dlouhodobé uvolnění z předmětu není možné.