Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky
12.9.2018

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky vedený Mgr. M. Vorlíčkovou se bude konat od 24. 9. 2018 od 13.00 hod. Další informace získáte u vyučující na mailu michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz či na telefonu 417 532 279. Přípravný kurz je organizován paní učitelkou výhradně jako soukromá záležitost, k jejímuž účelu si pronajímá místnosti školy.

Jak a kde vyzvedávat děti ze školní družiny?
4.9.2018

Ranní družina je pro všechny na stejném místě - tj. v "domečku". Odpolední se liší, podle toho, do kterého oddělení dítě dochází. Podrobné info ZDE.

Nové rozvrhy a edookit
28.8.2018

Rodiče žáků II. stupně obdrželi dnes do svých emailových schránek přístup do systému edookit. V něm si mohou prohlédnout i nové rozvrhy. Pokud rodič email nedostal, nechť se ozve zástupkyni ředitele školy Evě Zemanové (tel.: 417 532 278). Žáci II. stupně obdrží přístup do edookitu první týden v září.

Rozvrhy žáků I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Vydání karty ISIC
27.8.2018

Přijímáním žádostí a vydáváním průkazů je v naší škole pověřená paní M. Hellerová (ve vrátnici školy), a to denně od 7.00 do 7.30. Kontakt vratnice@zsmetelkovo.cz nebo 417 539 040. Více o ISIC ZDE.

Zdražení obědů
26.8.2018

Vážení rodiče, z ekonomických důvodů (růst cen surovin a potravin) jsme nuceni zdražit obědy ve školní jídelně o 2 Kč na oběd. Nově tedy:

6 až 10 let ..... 21,- Kč

11 až 14 let ... 23,- Kč

15 a více let ...25,- Kč

zaměstnanci ...27,- Kč

Děkujeme za pochopení.

Pomozte nám získat encyklopedie
23.8.2018

Vážení rodiče, v hypermarketu Albert probíhá v současné době akce, kdy za každých 200Kč nákupu získává nakupující body, které v určitém počtu umožňují nákup encyklopedie za zvýhodněnou cenu. Obracíme se na Vás s prosbou o tyto body, případně encyklopedie, které zařadíme do žákovské knihovny. Moc děkujeme za vaši pomoc a vstřícnost.

Důležité informace nového šk. roku
15.8.2018

Souhrn důležitých informací a termínů ZDE.

Nový šk. rok 2018/19 je tu:
a) je pro mě výzvou
b) není pro mě výzvou

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Vybavení školy

Vloženo: 15.8.2018 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 225x | Upraveno: 15.8.2018 Upravil: Chalupny

Budova školy

Naše škola se nachází v rozlehlé, samostatně stojící cihlové budově s velkými okny, směrovanými do vilové čtvrti. Na pozemku školy stojí samostatná, menší budova školní družiny s vlastním vchodem. Součástí školy je také školní jídelna v Jankovcově ulici (vchod z Klicperovy ulice).

Třídy

Všechny třídy a učebny jsou vybaveny novými stoly a lavicemi, ve všech jsou nainstalovány bílé, stíratelné tabule, na které se píše barevnými fixami. Téměř ve všech třídách jsou nové podlahy a plastová okna s moderními žaluziemi.

Didaktická technika

Všechny učeben je vybaveno moderní didaktickou technikou - ve většině jsou interaktivní tabule (převáženě Smart Board) či zobrazovacím zařízením (E-Beam apod.) a všechny ostatní učebny jsou vybaveny dataprojektorem a notebookem.

Jazykové učebny

Tyto učebny jsou vybaveny potřebnou audiovizuální technikou, bohatým obrazovým materiálem, slovníky a dalšími potřebnými pomůckami.

Ostatní odborné učebny

I nejazykové učebny mají potřebné vybavení. Všechny mají didaktickou techniku (notebook, dataprojektor, popř. interaktivní tabuli).

Učebny fyziky i chemie jsou vybaveny notebookem, dataprojektorem a obsahují prvky laboratoře.

V učebně přírodopisu je žákům k dispozici digitální mikroskop propojený s notebookem a tím pádem i s interaktivní tabulí. Preparáty pozorované žáky se tedy promítají na tabuli.

Nová tělocvična

Od školního roku 2008/09 je škole k dispozici nová tělocvična, ke které je přístup jak z budovy školy tak i z Klicperovy ulice. Tělocvična je spíše vybavena pro míčové sporty. Více zde.

Moderní počítačové učebny s internetovým přístupem

Ve škole jsou dvě počítačové učebny. Počínaje šk. rokem 2012/2013 obsahuje každá z nich 28 počítačových stanic.

Učebna výtvarné výchovy a keramická dílna

Nově otevřena v suterénu školy v místnosti, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí.  Vyučuje se v ní výtvarná výchova a zájmové kroužky.

Žákovská knihovna s čítárnou

Ve školním roce 2008/2009 byla provedena modernizace knihovny a vytvoření elektronické databáze knih. Zakoupení nového softwaru umožní modernější a přehlednější půjčování knih. Byly zakoupeny nové tituly z prostředků získaných za sběr starého papíru našich žáků. Rádi bychom kvalitním fungováním knihovny a pestrou nabídkou knih podpořili zvyšování čtenářské gramotnosti našich žáků.

Rodiče našich žáků žádáme o knižní dary, abychom tak rozšiřovali nabídku knižních titulů.

Relaxační místnost

Nachází se v podkroví budovy školy. Slouží při výuce, ke které nejsou potřeba lavice a židle. Učitelé a žáci ji využívají pro aktivity jako jsou čtenářský klub, třídnické hodiny, hry, rozhovory se žáky apod.

Kanceláře výchovných poradkyň

První z nich je v suterénu budovy, hned vedle vrátnice. A druhá kancelář (pro žáky II. stupně) je ve 2. patře u schodiště. Více o výchovných poradkyních ZDE.

Šatny

Naproti každé třídě je samostatná šatna pro její žáky. Šatny prošly během roku 2013 kompletní rozsáhlou rekonstrukcí.

Pítka na chodbách

Na každém patře jsou po chodbách rozmístěna pítka, která jsou žákům kdykoliv k dispozici.

Hudebna

Učebna je vybavena koncertním křídlem a kvalitní audio technikou.

Další zákoutí školy...

Od podzimu 2009 zdobí naší chodbu v I. i ve II. patře velmi povedená dekorace z dílny Arkadie - Úpořiny.