Návrat žáků od 30.11.
21.11.2020

Většina tříd nastupuje prezenční výuku.

Jen 6. - 8. ročníky budou mít střídavě prezenční a distanční výuku.

Liché týdny (počínaje 30. 11. ) mají prezenční výuku VI. AB + VII. ABC
Sudé týdny (počínaje 7. 12.)  mají prezenční výuku VI. C a VIII. ABC.

Nové informace k rotační výuce  ZDE

Žákovský parlament
30.9.2020

... má nové členy. A všem dává na vědomí svou výzvu. Více ZDE.

Aktuální informace k opatřením proti covid-19
27.8.2020

Byla založena nová sekce na webu, ve které budou zobrazovány aktuální informace v souvislosti s covid-19.

Termíny třídních schůzek...
25.8.2020

...pro celý školní rok ZDE.

Distanční výuku (kvalitu, posun ve vzdělání, přínos) hodnotím známkou:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Vybavení školy

Vloženo: 13.8.2020 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 4105x | Upraveno: 15.8.2018 | Upravil: Chalupny

Budova školy

Naše škola se nachází v rozlehlé, samostatně stojící cihlové budově s velkými okny, směrovanými do vilové čtvrti. Na pozemku školy stojí samostatná, menší budova školní družiny s vlastním vchodem. Součástí školy je také školní jídelna v Jankovcově ulici (vchod z Klicperovy ulice).

Třídy

Všechny třídy a učebny jsou vybaveny novými stoly a lavicemi, ve všech jsou nainstalovány bílé, stíratelné tabule, na které se píše barevnými fixami. Téměř ve všech třídách jsou nové podlahy a plastová okna s moderními žaluziemi.

Didaktická technika

Všechny učeben je vybaveno moderní didaktickou technikou - ve většině jsou interaktivní tabule (převáženě Smart Board)  a všechny ostatní učebny jsou vybaveny dataprojektorem a notebookem, který používá učitel pro výuku.

Jazykové učebny

Tyto učebny jsou vybaveny potřebnou audiovizuální technikou, bohatým obrazovým materiálem, slovníky a dalšími potřebnými pomůckami.

Ostatní odborné učebny

I nejazykové učebny mají potřebné vybavení. Všechny mají didaktickou techniku (notebook, dataprojektor, popř. interaktivní tabuli).

Učebny fyziky i chemie obsahují prvky laboratoře.

V učebně přírodopisu je žákům k dispozici digitální mikroskop propojený s notebookem a tím pádem i s interaktivní tabulí. Preparáty pozorované žáky se tedy promítají na tabuli.

Nová tělocvična

Od školního roku 2008/09 je škole k dispozici nová tělocvična, ke které je přístup jak z budovy školy tak i z Klicperovy ulice. Tělocvična je spíše vybavena pro míčové sporty. Více zde.

Moderní počítačové učebny s internetovým přístupem

Ve škole je také počítačová učebna, ve které žáci používají 28 počítačových stanic.

Učebna výtvarné výchovy a keramická dílna

Nově otevřena v suterénu školy v místnosti, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí.  Vyučuje se v ní výtvarná výchova a zájmové kroužky.

Žákovská knihovna s čítárnou

Ve školním roce 2008/2009 byla provedena modernizace knihovny a vytvoření elektronické databáze knih. Zakoupení nového softwaru umožní modernější a přehlednější půjčování knih. Byly zakoupeny nové tituly z prostředků získaných za sběr starého papíru našich žáků. Rádi bychom kvalitním fungováním knihovny a pestrou nabídkou knih podpořili zvyšování čtenářské gramotnosti našich žáků.

Rodiče našich žáků žádáme o knižní dary, abychom tak rozšiřovali nabídku knižních titulů.

Relaxační místnost

Nachází se v podkroví budovy školy. Slouží při výuce, ke které nejsou potřeba lavice a židle. Učitelé a žáci ji využívají pro aktivity jako jsou čtenářský klub, třídnické hodiny, hry, rozhovory se žáky apod.

Kanceláře výchovných poradkyň

První z nich je v suterénu budovy, hned vedle vrátnice. A druhá kancelář (pro žáky II. stupně) je ve 2. patře u schodiště. Více o výchovných poradkyních ZDE.

Šatny

Naproti každé třídě je samostatná šatna pro její žáky. Šatny prošly během roku 2013 kompletní rozsáhlou rekonstrukcí.

Pítka na chodbách

Na každém patře jsou po chodbách rozmístěna pítka, která jsou žákům kdykoliv k dispozici.

Hudebna

Učebna je vybavena koncertním křídlem a kvalitní audio technikou.

Další zákoutí školy...

Od podzimu 2009 zdobí naší chodbu v I. i ve II. patře velmi povedená dekorace z dílny Arkadie - Úpořiny.