Ponožkový den na Metelkárně

Informace a fotky ZDE.

Přihlašování k zápisu
11.3.2019

Od 8. 3. 2019 do 3. 4. 2019 je možné přihlašovat se k zápisu do 1. třídy.

Přihlašování a informace jsou  ZDE.

Termíny zápisu  5. 4. a 6. 4. 2019.

Dne 12. 3. měli rodiče i předškoláci možnost navštívit školu. Konal se "den otevřených dveří".

Ředitelské volno - pro všechny žáky
7.3.2019

Z důvodu konání zápisů do 1. tříd je na pátek 5. 4. 2019 vyhlášeno ředitelské volno pro všechny žáky. Rodiče budou o tomto informováni prostřednictvím žákovských knížek. Dětem I. stupně bude nabídnut pobyt ve školní družině.

Vojta boduje
5.3.2019

Vojta Gaisler ze VI. B bodoval v dalším okresním kole. Tentokrát v zeměpise. Více ZDE.

Máme úspěšné florbalisty
18.2.2019

Naši kluci (ze 4. a 5. tříd) nás již dvakrát úspěšně reprezentovali ve dvou různých soutěžích ve florbale. V jedné ze soutěží postoupili dále do vyššího kola.

Jedná se o krajské kolo soutěže ZŠ ve florbalu a o soutěž pořádanou DDM

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

ISIC karta na Metelkárně
16.1.2019

Víte o tom, že můžete získat kartu ISIC v naší škole? Více info ZDE.

Nejlepší náplň na víkend je:
nicnedělání doma
strávit ho u počítače
čtení knihy
sportovní činnost
pobyt v přírodě

Nahrávám data...

Vybavení školy

Vloženo: 15.8.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1671x | Upraveno: 15.8.2018 | Upravil: Chalupny

Budova školy

Naše škola se nachází v rozlehlé, samostatně stojící cihlové budově s velkými okny, směrovanými do vilové čtvrti. Na pozemku školy stojí samostatná, menší budova školní družiny s vlastním vchodem. Součástí školy je také školní jídelna v Jankovcově ulici (vchod z Klicperovy ulice).

Třídy

Všechny třídy a učebny jsou vybaveny novými stoly a lavicemi, ve všech jsou nainstalovány bílé, stíratelné tabule, na které se píše barevnými fixami. Téměř ve všech třídách jsou nové podlahy a plastová okna s moderními žaluziemi.

Didaktická technika

Všechny učeben je vybaveno moderní didaktickou technikou - ve většině jsou interaktivní tabule (převáženě Smart Board) či zobrazovacím zařízením (E-Beam apod.) a všechny ostatní učebny jsou vybaveny dataprojektorem a notebookem.

Jazykové učebny

Tyto učebny jsou vybaveny potřebnou audiovizuální technikou, bohatým obrazovým materiálem, slovníky a dalšími potřebnými pomůckami.

Ostatní odborné učebny

I nejazykové učebny mají potřebné vybavení. Všechny mají didaktickou techniku (notebook, dataprojektor, popř. interaktivní tabuli).

Učebny fyziky i chemie jsou vybaveny notebookem, dataprojektorem a obsahují prvky laboratoře.

V učebně přírodopisu je žákům k dispozici digitální mikroskop propojený s notebookem a tím pádem i s interaktivní tabulí. Preparáty pozorované žáky se tedy promítají na tabuli.

Nová tělocvična

Od školního roku 2008/09 je škole k dispozici nová tělocvična, ke které je přístup jak z budovy školy tak i z Klicperovy ulice. Tělocvična je spíše vybavena pro míčové sporty. Více zde.

Moderní počítačové učebny s internetovým přístupem

Ve škole jsou dvě počítačové učebny. Počínaje šk. rokem 2012/2013 obsahuje každá z nich 28 počítačových stanic.

Učebna výtvarné výchovy a keramická dílna

Nově otevřena v suterénu školy v místnosti, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí.  Vyučuje se v ní výtvarná výchova a zájmové kroužky.

Žákovská knihovna s čítárnou

Ve školním roce 2008/2009 byla provedena modernizace knihovny a vytvoření elektronické databáze knih. Zakoupení nového softwaru umožní modernější a přehlednější půjčování knih. Byly zakoupeny nové tituly z prostředků získaných za sběr starého papíru našich žáků. Rádi bychom kvalitním fungováním knihovny a pestrou nabídkou knih podpořili zvyšování čtenářské gramotnosti našich žáků.

Rodiče našich žáků žádáme o knižní dary, abychom tak rozšiřovali nabídku knižních titulů.

Relaxační místnost

Nachází se v podkroví budovy školy. Slouží při výuce, ke které nejsou potřeba lavice a židle. Učitelé a žáci ji využívají pro aktivity jako jsou čtenářský klub, třídnické hodiny, hry, rozhovory se žáky apod.

Kanceláře výchovných poradkyň

První z nich je v suterénu budovy, hned vedle vrátnice. A druhá kancelář (pro žáky II. stupně) je ve 2. patře u schodiště. Více o výchovných poradkyních ZDE.

Šatny

Naproti každé třídě je samostatná šatna pro její žáky. Šatny prošly během roku 2013 kompletní rozsáhlou rekonstrukcí.

Pítka na chodbách

Na každém patře jsou po chodbách rozmístěna pítka, která jsou žákům kdykoliv k dispozici.

Hudebna

Učebna je vybavena koncertním křídlem a kvalitní audio technikou.

Další zákoutí školy...

Od podzimu 2009 zdobí naší chodbu v I. i ve II. patře velmi povedená dekorace z dílny Arkadie - Úpořiny.