Listopad 1989 na Metelkárně
15.11.2019

Vzpomínky a fotografie k významnému výroči jsou ZDE.

Článek o vystoupení II. stupně ZDE

Zpráva o projektech I. stupně v souvislosti s listopadem ZDE.

Připomenutí TS
12.11.2019

19. 11. 2019

16.00 - I. stupeň (klasické tř. schůzky)

II. stupeň - formou tripartity - učitel + rodič + žák, čas schůzky si rodič zvolí - viz zpráva v edookitu od tř. učitele

- není možné ani nutné, aby přišli všichni rodiče II. stupně, pouze po objednání termínu

Halloween na Metelkárně
31.10.2019

Podívejte se, jak vypadal 31. říjen v naší škole. Palec nahoru pro všechny žáky a učitele, kteří přišli do školy v kostýmech.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsem v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Vyhráli jsme s v přespolním běhu!
4.10.2019

Naše dvě družstva zvítězila v krajském finále soutěže v přespolním běhu! Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

U společného stolu se všichni členové rodiny sejdeme alespoň:
a) 3x a vícekrát týdně
b) 2x týdně
c) 1x týdně
d) jen výjimečně

O naší škole

Vloženo: 4.9.2019 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 26704x | Upraveno: 6.9.2018 | Upravil: Chalupny

Aktuální počty

Ve školním roce 2019/2020 je ve škole zapsáno 769 žáků, přičemž maximální kapacita školy je 780. Žáci jsou rozděleni do 28 tříd s průměrným počtem 27,5 žáka na třídu. Součástí školy je školní družina, ve které je 8 oddělení. Do družiny je přihlášeno 225 žáků (což je maximální kapacita). Ve škole pracuje 70 zaměstnanců, z toho 46 učitelů. Více sekce "Učitelé školy".

K zápisu do první třídy pro školní rok 2019/2020 se přihlásilo 122 žáků. Kapacita školy umožnila přijmout do prvních tříd pouze část z přihlášených, tj. 3 třídy po 28 žácích.

Specializace na výuku cizích jazyků

Naše škola je jednou z mála základních škol v Ústeckém kraji specializovaných na rozšířenou výuku cizích jazyků. Nabízí svým žákům celou řadu výhod, a to nejen v oblasti jazykového vzdělávání.

Dlouhá tradice

V roce 2015 oslavila naše škola již 90. výročí svého trvání. Ve svém názvu má jméno doktora Jindřicha Metelky, který se na konci 19. století zasloužil o uzákonění práva na zřizování českých škol v oblasti Sudet. Jako základní škola s rozšířenou výukou jazyků funguje od roku 1969, kdy zde byla poprvé otevřena 3. třída s jazykovým zaměřením. Protože byl o studium cizích jazyků velký zájem, zahájila naše škola jako jedna z prvních ve školním roce 1995/1996 jazykovou výuku od 1. třídy.

Prestiž školy

Úspěchy žáků v dalším studiu zvyšovaly prestiž školy. I dnes naši absolventi, kteří odcházejí na střední školy, považují za velkou výhodu, že mohli navštěvovat základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků. Těší nás, že na středních školách patří svými výsledky mezi nejlepší studenty.

Výuka jazyků již od 1. třídy

K největším přednostem naší školy patří výuka prvního cizího jazyka již od 1. třídy a navýšený počet hodin cizích jazyků. Žáci se učí angličtinu. Na hodiny jazykového vyučování se žáci dělí do menších skupin. Studiu tohoto jazyka se tedy žáci intenzivně věnují celých devět let, a to je neocenitelný vklad do jejich budoucího života.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce angličtiny na prvním stupni je 15 dětí ve skupině.

Výuka druhého cizího jazyka

V 6. třídě si všichni naši žáci k angličtině  přibírají druhý cizí jazyk. Jeho výuce je věnována velká pozornost. Žáci si vybírají mezi němčinou a francouzštinou. V rámci volitelných předmětů (1 hodina týdně) si žáci mohou zvolit i třetí cizí jazyk a to ruštinu či italštinu. Druhému z jazyků se žáci věnují na II.stupni ve čtyřech vyučovacích hodinách týdně, ve skupinách o malém počtu žáků, aby u každého z nich bylo zajištěno důkladné procvičení učiva. Cizí jazyk si mohou také procvičovat v rámci volitelného předmětu konverzace (1 hodina týdně) - nebo si mohou zvolit třetí cizí jazyk (ruštinu, italštinu), v četných jazykových kroužcích a na školních zahraničních zájezdech.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce 2. cizího jazyka na II. stupni je 16 dětí a u angličtiny na II. stupni je to průměrně 18 dětí na skupinu.

Počet hodin cizího jazyka týdně

třída

1. cizí jazyk (Aj)

2. cizí jazyk (Nj nebo Fj)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Kompletní učební plán ZDE. (Velikost: 538.83 kB)

Téměř 100% úspěšnost u přijímacích zkoušek na střední školy

Naše škola zajišťuje kvalitní výuku nejen cizích jazyků, ale i ostatních předmětů. Cílem našich žáků je pokračovat ve studiu na gymnáziu nebo na některé ze středních odborných škol. 98% z nich bývá obvykle úspěšných hned v prvním kole přijímacích zkoušek a dostanou se na střední školu, o kterou projevili největší zájem.

Možnost studia dětí nejen z Teplic

Do naší školy přijímáme nejen děti z Teplic, ale i z jejich nejširšího okolí. Rodiče k nám mohou přihlásit budoucí prvňáčky.

Umožňujeme i přestup z jiné školy v průběhu studia dítěte (pokud je v příslušném ročníku volná kapacita). Nejčastěji řešíme přestupy do 6. ročníku. Více sekce Přijímání nových žáků.

Moderní vybavení

Žáci se učí v 40 moderně zařízených třídách. Výuka odborných předmětů probíhá v pracovnách vybavených potřebnými pomůckami a technikou podle zaměření učiva. K dispozici jsou učebny fyziky a chemie, 2 tělocvičny, 2 počítačové učebny, keramická dílna, kreslírna a školní knihovna. Více sekce Vybavení školy.