Video z akademie
29.6.2018

Všem rodičům byl na konci června rozeslán prostřednictvím edookitu nebo mailu odkaz ke stažení videa vytvořeného profesionálním kameramanem. Rodiče, kteří zprávu do své schránky neobdrželi, se mohou obrátit mailem na ředitele školy.

Ocenění našich deváťáků
27.6.2018

Tři naši žáci byli oceněni náměstkyní primátora Teplic. Více ZDE.

Návštěva Lidic
27.6.2018

Podívejte se na video z našeho výletu z LIDIC, které vytvořil náš žák Štěpán Hanzlík.

ISIC karta na Metelkárně
13.6.2018

Více info ZDE.

Informace pro budoucí prvňáčky
7.6.2018

Třídní schůzky již proběhly, důležité info ZDE.

Metelkárně za vše, co jsem s ní ve šk. r. 17/18 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

O naší škole

Vloženo: 25.8.2017 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 112308x | Upraveno: 25.8.2017 Upravil: Chalupny

Specializace na výuku cizích jazyků

Naše škola je jednou z mála základních škol v Ústeckém kraji specializovaných na rozšířenou výuku cizích jazyků. Nabízí svým žákům celou řadu výhod, a to nejen v oblasti jazykového vzdělávání.

Dlouhá tradice

V roce 2015 oslavila naše škola již 90. výročí svého trvání. Své jméno dostala na počest doktora Jindřicha Metelky, který se na konci 19. století zasloužil o uzákonění práva na zřizování českých škol v oblasti Sudet. Jako základní škola s rozšířenou výukou jazyků funguje od roku 1969, kdy zde byla poprvé otevřena 3. třída s jazykovým zaměřením. Protože byl o studium cizích jazyků velký zájem, zahájila naše škola jako jedna z prvních v roce 1995 jazykovou výuku od 1. třídy.

Prestiž školy

Úspěchy žáků v dalším studiu zvyšovaly prestiž školy. I dnes naši absolventi, kteří odcházejí na střední školy, považují za velkou výhodu, že mohli navštěvovat základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků. Těší nás, že na středních školách patří svými výsledky mezi nejlepší studenty.

Výuka jazyků již od 1. třídy

K největším přednostem naší školy patří výuka prvního cizího jazyka již od 1. třídy a navýšený počet hodin cizích jazyků. Žáci se učí angličtinu. Na hodiny jazykového vyučování se žáci dělí do menších skupin. Studiu tohoto jazyka se tedy žáci intenzivně věnují celých devět let, a to je neocenitelný vklad do jejich budoucího života.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce angličtiny na prvním stupni je 15 dětí ve skupině.

Výuka druhého cizího jazyka

V 6. třídě si všichni naši žáci k angličtině  přibírají druhý cizí jazyk. Jeho výuce je věnována velká pozornost. Žáci si vybírají mezi němčinou a francouzštinou. V rámci volitelných předmětů (1 hodina týdně) si žáci mohou zvolit i třetí cizí jazyk a to ruštinu či italštinu. Druhému z jazyků se žáci věnují na II.stupni ve čtyřech vyučovacích hodinách týdně, ve skupinách o malém počtu žáků, aby u každého z nich bylo zajištěno důkladné procvičení učiva. Cizí jazyk si mohou také procvičovat v rámci volitelného předmětu konverzace (1 hodina týdně) - nebo si mohou zvolit třetí cizí jazyk (ruštinu, italštinu), v četných jazykových kroužcích a na školních zahraničních zájezdech.

Průměrný počet žáků na skupinu při výuce 2. cizího jazyka na II. stupni je 16 dětí a u angličtiny na II. stupni je to průměrně 18 dětí na skupinu.

Počet hodin cizího jazyka týdně

třída

1. cizí jazyk (Aj)

2. cizí jazyk (Nj nebo Fj)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Kompletní učební plán ZDE. (Velikost: 551.76 kB)

Téměř 100% úspěšnost u přijímacích zkoušek na střední školy

Naše škola zajišťuje kvalitní výuku nejen cizích jazyků, ale i ostatních předmětů. Cílem našich žáků je pokračovat ve studiu na gymnáziu nebo na některé ze středních odborných škol. 98% z nich bývá obvykle úspěšných hned v prvním kole přijímacích zkoušek a dostanou se na střední školu, o kterou projevili největší zájem.

Možnost studia dětí nejen z Teplic

Do naší školy přijímáme nejen děti z Teplic, ale i z jejich nejširšího okolí. Rodiče k nám mohou přihlásit budoucí prvňáčky.

Umožňujeme i přestup z jiné školy v průběhu studia dítěte (pokud je v příslušném ročníku volná kapacita). Nejčastěji řešíme přestupy do 6. ročníku. Více sekce Přijímání nových žáků.

Moderní vybavení

Žáci se učí v 40 moderně zařízených třídách. Výuka odborných předmětů probíhá v pracovnách vybavených potřebnými pomůckami a technikou podle zaměření učiva. K dispozici jsou učebny fyziky a chemie, 2 tělocvičny, 2 počítačové učebny, keramická dílna, kreslírna a školní knihovna. Více sekce Vybavení školy.

Ve školním roce 2017/2018 je ve škole zapsáno 757 žáků, přičemž maximální kapacita školy je 780. Ve škole pracuje 69 zaměstnanců, z toho 45 učitelů. Více sekce "Učitelé školy".

K zápisu do první třídy pro školní rok 2017/2018 se přihlásilo 131 žáků. Kapacita školy umožnila přijmout do prvních tříd pouze část z přihlášených, tj. 3 třídy po 28 žácích.