iNFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

... jsou umístněny ZDE.

Zápis pro ukrajinské prvňáčky
13.4.2022

Pro budoucí prvňáčky z Ukrajiny, kteří pobývají ve spádové oblasti naší školy, je stanoven zápis. Více ZDE.

Zdražení ISIC průkazu od 1.6.
21.3.2022

Cena ISIC průkazu se od 1.6. zvyšuje o 100 Kč. Tedy z 250 na 350 Kč. Více info ZDE

Uzavírka Palackého ulice
3.12.2021

Tato uzavírka měla být původně pouze do Vánoc 2021. Prodlužuje se do 31. 8. 2022. Podrobnosti ZDE.

Nepostrádáte něco?
24.9.2021

Obnovili jsme fotogalerii nalezených věcí. V pravém pruhu našeho webu - sekce ztráty a nálezy 2021/22.

20.4.2021

Víte, kdo jsou naše jedničky? Podívejte se....

Jaké prázdniny jsou nejlepší?
někde ve městě
u babičky/dědy
doma
u rybníka, či řeky
na horách
u moře

IX. C vyhrála televizní Bludiště!

Vloženo: 10.1.2022 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 1511x | Zatím neupraveno
10. - 12. ledna se naše IX. C účastnila natáčení soutěže Bludiště v televizním studiu České televize - v Ostravě. Soutěž pro ně dopadla s velkým úspěchem!

V pondělí 10. 1. časně ráno vyrazila téměř celá IX. C spolu se svou třídní Gábinou Maršálkovou a paní učitelkou Marcelou Šefcovou na dalekou cestu do Ostravy. Bojovali tam celkem se třemi družstvy z jiných koutů ČR a všechna družstva porazili!

Víc už toho vyhrát nemohli.

Během středy se vrací zpátky do Teplic a ve škole je přivítáme ve čtvrtek 12. 1.

Určitě se podívejte, jak to našim žákům šlo - 14. 2. ve 14.15 na programu Déčko.

Velké poděkování patří i oběma učitelkám, které celou akci zorganizovaly, žáky podporovaly a také si s dětmi zasoutěžily!

Jedné z tříd Metelkárny, 9. C, se díky veliké iniciativě jejich třídní paní učitelky, Gabriely Maršálkové, naskytla neobvyklá příležitost zúčastnit se televizní soutěže Bludiště, které se čtyřčlenný tým chopil s obrovským nadšením. Jelikož dlouhá cesta do Ostravy, na kterou třída vyrazila v časných hodinách pondělí 10. 1. 2022, byla společně s ostatními výdaji výrazně finančně náročná, žákům pomohly štědré sponzorské dary usnadňující situaci.
Všichni v pořádku dorazili do cíle a jen pár chvil poté se soutěžící pustili do hry. Barča, Káťa, Lili a Maty ve všech disciplínách obstáli s týmovým duchem a úsměvem na tvářích. Jako první je při natáčení čekaly lasery, které první dvojice zdolala velmi dobře. Skvěle se poté vyznamenali v bezchybně překonané lanové dráze, kdy koš minulo jen minimální množství bludišťáků. Tým se také cítil jako ryba ve vodě při zodpovídání vědomostních otázek a hádání zapeklité tajenky ve finále, která mu neunikla ani jedinkrát. Jednalo se o napínavé klání plné soutěživé, ale férové nálady, která panovala na obou stranách. Celá třída si výlet náramně užila a získala netradiční vzpomínky z natáčení. Tým Gabagang, pojmenovaný podle třídní paní učitelky, díky které se toto vše mohlo uskutečnit, během dvou náročných dnů dokázal porazit všechny protihráče i vybojovat v obtížném balancovníku odměny spolu s cenou stříbrného bludišťáka. Stali se tak prvními žáky Metelkárny, kteří se vrhli do Bludiště, a dokonce zvítězili třikrát v řadě, čímž skvěle reprezentovali nejen sebe a svou třídu, ale především svou školu.

Zuzka Hessová, IX. C

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.