Zahraniční zájezdy školy
17.6.2019

Víte, do jakých zemí letos i v minulosti uspořádala naše škola zájezdy? Zde je téměř kompletní přehled našich zahraničních cest.

Třídní schůzky budoucích prvňáčků
17.6.2019

Tř. schůzky budoucích prvňáčků se konají 18. 6. od 16.00 v budově školy. Vstup hlavních vchodem. Rodiče na ně byli pozváni dopisy. Další info ZDE.

ŠVP I. B a V. A
17.6.2019

Prvňáci a páťáci dojeli do Jiřetína v pořádku.

Fotky k prohlédnutí ZDE

Republikové finále Štafetového poháru
4.6.2019

20 našich žáků I. stupně bojovalo v republikovém finále ve Vlašimi. Více ZDE.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

Konec šk. roku, uzavírání známek je pro mě/nás obdobím:
a) velmi stresovým
b) průměrně stresovým
c) mírně stresovým
d) jako každé jiné

Nahrávám data...

Anglie 2019

Zobrazeno: 626x
V červnu 2019 vyjelo našich 47 žáků spolu s paní učitelkou Šaškovou a Rakovou na týdenní jazykový kurz do britského Yorku.

Stručné info:

datum: 1. 6. - 8. 6. 2019

čas odjezdu a místo odjezdu: 15:30, Olympia Teplice

doprovod: p.u. Šašková, p.u. Raková, zdravotnice + průvodkyně CK + 2 řidiči

výuka: 3 dny

ubytování: v rodinách

doprava: autobus

třídy: 7. - 9.

program: viz prezentace

Deníček z cesty psaný paní učitelkou Šaškovou:

2. 6.

Brzy ráno jsme přepluli kanál na trajektu jménem Pride of Kent. Děti si užily krásný výhled na Dover a jeho bílé křídové útesy. Je slunečno a teplo. Míříme do Yorku. Děti po ránu dospávaly.

Do Yorku jsme přijeli za pěkného počasí. Navštívili jsme krásnou katedrálu York MInster a Chocolate Story, kde si děti vyrobily svoje čokoládové lízátko. Prošli jsme si York. Pak měly děti rozchod, při kterém si užily roztomilé uličky a malé obchůdky. V 19.00 si pro děti přijeli jejich dočasní domácí.

3. 6.

Děti zvládly velmi dobře první noc v rodinách. Ráno se rozdělily do 3 skupin a šly na svoji výuku. Učitelé si je velmi chválili, řekli, že jsou 'well behaved' (dobré chování). Míříme do Scarborough. Je příjemné počasí.

Odpoledne jsme strávili u moře, nejdříve ve Scarborough na přístavním molu, potom na Flamborough Head. Bohužel byla pláž zatopena, ale i přesto máme nádherné fotky i s tuleni. Těšíme se opět do rodin.

4. 6.

Dnes jsme se probudili do zataženého rána. Oproti horku v Teplicích máme příjemné teploty ke studiu a k cestování. Britští učitelé si naše děti stále chválí. Je půl jedné a my vyrážíme do malebného městečka Whitby. Zatím děti vypadají zdravé a spokojené.

5. 6.

Je pod mrakem a 15 stupňů - ideální počasí na cestování. Děti ráno ukončily svůj kurz angličtiny a obdržely certifikáty. Odpoledne nás čeká Fountain Abbey, velmi romantické místo. Děti zkouší různé britské dobrůtky, např. místní karamel nebo nejkyselejší bonbóny na světě.

6.6.

Ráno se deti rozloučily se svými rodinami a nastoupily do autobusu, kde stráví 3-hodinovou cestu do Cambridge. Uvidíme univerzitní kolej a poplujeme na lodickach po řece Cam.

7.6.

Zvládli jsme noc v hotelu. Ráno jsme se najedli a vyrazili do rušného Londýna. Začalo prset. Jeli jsme metrem a double deckerem. Poté jsme zamířili na London Eye.

Prset nepřestalo. Ale i přesto jsme památky zvládli, i když máme mokré boty. Děti nakoupily poslední suvenýry a pokračujeme k dalším památkám.