Výdej obědů 20. 12. 2019

11.35 - 1. a 2. třídy

11.50 - 8. a 9. třídy

12.10 - 6. a 7. třídy

Z důvodu zkrácené výuky dne  se budou 20. 12.  obědy vydávat pouze do 13.30.

Listopad 1989 na Metelkárně
15.11.2019

Vzpomínky a fotografie k významnému výroči jsou ZDE.

Článek o vystoupení II. stupně ZDE

Zpráva o projektech I. stupně v souvislosti s listopadem ZDE.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsem v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

U společného stolu se všichni členové rodiny sejdeme alespoň:
a) 3x a vícekrát týdně
b) 2x týdně
c) 1x týdně
d) jen výjimečně

Zájezd Margate (VB), 2017

Vloženo: 23.5.2017 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 2116x | Upraveno: 23.5.2017 | Upravil: Chalupny
20. května vyjelo 36 našich žáků spolu s panem učitelem Sadílkem a paní učitelkou Haraštovou do Velké Británie. Pobývají v městečku Margate a náplní zájezdu je výuka v místní škole a turistika.

Základní info ZDE (Velikost: 72.5 kB)

V sobotu 20. 5. vyrazilo 36 našich žáků společně s panem učitelem Sadílkem a paní učitelkou Haraštovou na týdenní zahraniční zájezd do britského Margate. Žáci byli ubytováni v místních rodinách. Náplní zájezdu byla výuka angličtiny a poznávání Británie.

Chování všech dětí na tomto zájezdě bylo velmi slušné. Všichni dbali příkazů pedagogů, zdravotnice i průvodkyně, na dohodnuté srazy přicházeli včas. Hostitelské rodiny i jednotliví vyučující si děti velmi chválili jak za velmi dobré jazykové dovednosti, tak i inteligentní vystupování. Vydařily se i půldenní výlety po skončení vyučování a také prohlídka Lucemburku a Londýna.

Petr Sadílek, vyučující AJ

My, žáci několika tříd naší školy, jsme se v sobotu 20. 5. vydali v doprovodu pana učitele Sadílka a paní učitelky Haraštové do Anglie. Společnost nám dělali studenti z Karlových Varů, jejich pan učitel a paní zdravotnice. Náročnou noční cestu přes SRN jsme všichni zvládli a už v neděli dopoledne jsme se ocitli v Lucemburku. Po krátké prohlídce tohoto krásného města jsme se přes Belgii a Francii dostali do Anglie. Ještě v neděli si nás vyzvedli naši hostitelé, ubytovali jsme se a seznamovali se s rodinami, které si nás vzali k sobě. To všechno proběhlo v destinaci naší mise – v malebném městečku Margate v jihovýchodní Anglii, které leží na březích Severního moře. Následující 3 dny jsme každé dopoledne strávili 4 hodiny ve škole. Zde jsme byli rozděleni do tří skupin a pod vedením rodilých mluvčích jsme zdokonalovali svou angličtinu. Byl to příjemný pocit, že jsme si mohli vyzkoušet hovor s anglicky mluvícími lidmi a zjistit, že spoustě vět rozumíme a že jsme schopni i my plynule komunikovat. Každé odpoledne po vyučování jsme vyrazili na výlet. Podívali jsme se do malebného městečka Canterbury, na hrad Leeds a do významných doků v Chathamu. Ve čtvrtek jsme se rozloučili s našimi hostiteli a vyrazili do Londýna. Zde jsme se podívali na významné památky jako například Buckinghamský palác, Westminsterský palác a Trafalgarské náměstí. Nechyběla ani návštěva Londýnského oka. Naši návštěvu Londýna jsme zakončili na řece Temži, kde jsme na palubě lodi propluli pod většinou Londýnských mostů včetně mostu Tower Bridge. Po týdnu plném zážitků jsme se nalodili na trajekt a opět nás čekala zdlouhavá cesta domů.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto zájezdu. Děkujeme paní průvodkyni za všechny vsuvky a vysvětlivky, pánům řidičům za bezpečnou cestu a obzvláště panu učiteli Sadílkovi a paní učitelce Haraštové za to, že nad námi převzali zodpovědnost a postarali se o to, abychom nabyli co nejvíce zážitků a zároveň se živí a zdraví vrátili našim rodičům a mohli pokračovat ve studiu jazyků na Metelkárně.

Jiří Ráž, žák 9.B