Volby do nové školské rady
22.4.2024

Od 22. 4. 2024 vyhlašuje ředitel školy volby do nové školské rady (volební období 2024-2027). Samotné volby proběhnou mezi 20. 5. - 31. 5. 2024.

Více ZDE a také v přijatých zprávách v edookitu.

4.12.2023

Víte, kdo jsou naši sponzoři? Z 99% je tvoří naši rodiče (příp. jejich firmy) a my jim za to DĚKUJEME. Více na této stránce.

Co je pro tebe nejlepší odměnou?
pochvala od paní učitelky (učitele)
vlastní dobrý pocit
dobrá známka
pochvala od rodiče
nějaký dárek

Primární prevence

Vloženo: 5.9.2022 | Zobrazeno: 6397x

Školní metodik primární prevence zabezpečuje odpovídající podmínky tělesného a duševního zdraví dětí a pomáhá předcházet rizikovému chování.

Pro splnění tohoto úkolu je třeba:

• propagovat zdravý životní styl,

• formovat odmítavý postoj dětí k drogám,

• nezkresleně informovat o sexuální problematice (včetně problematiky AIDS),

• formovat osobnost dětí, prohlubovat jejich sebepoznání a sebeúctu,

• zvyšovat úroveň komunikace dětí s vrstevníky i dospělými,

• podporovat kvalitní hodnotovou orientaci dětí,

• učit žáky čelit negativnímu vlivu vrstevníků, šikaně,

• vytvářet podmínky pro kvalitní využití volného času dětí nabídkou zájmových kroužků ve škole a podporou smysluplných aktivit mimo školu,

• spolupracovat s rodiči

Součástí práce primárního preventisty je vytváření takové psychické a sociální atmosféry ve škole, která minimalizuje možnost stresů a umožňuje včasné rozpoznání nedostatků v regulaci chování dětí, šikany, sociální nezralosti, nedostatečného vlivu rodiny apod. Dalším jeho úkolem je v případě potřeby (v těsné spolupráci s výchovnou poradkyní) zabezpečit dítěti pomoc.

Jak je primární prevence zajišťována?

V úzké spolupráci se všemi pedagogickými pracovníky je vypracován preventivní plán školy. Díky spolupráci učitelů dochází k předávání potřebných informací žákům ve vybraných vyučovacích předmětech. Dále se škola efektivně snaží předcházet rizikovým jevům i spoluprací s Policií ČR a Městskou policií Teplice formou různých přednášek a diskusí na téma drog či šikany.

V rámci prevence se každoročně vypracovává preventivní program školy, který je k nahlédnutí na disku veřejném a v každé sborovně.

Metodičkou primární prevence pro II. st. je Mgr. Martina Drvotová Richterová a pro I. st. je Mgr. Bc. Jitka Svobodová

Konzultační hodiny pro žáky i rodiče: dle domluvy, a to prostřednictvím e-mailu: martina.richterova@zsmetelkovo.cz, resp. jitka.svobodova@zsmetelkovo.cz popř. telefonicky na čísle školy.

M. Drvotová Richterová je i BEZ předchozí domluvy k zastižení v pracovně 79 (2. patro)

každé pondělí 7.25 - 7.55 hod. (určeno zejm. rodičům)

každý čtvrtek 7.35 - 7.55 hod. (určeno zejm. žákům)

Podněty k práci metodika prevence je možné vhazovat i do schránky důvěry.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.