Na zápis bylo přihlášeno 147 dětí. Děkujeme rodičům za vyplnění dotazníku se zpětnou vazbou ze zápisu. Potěšila! Souhrn odpovědí si můžete přečíst
ZDE.
Můžete vidět ve
výsledcích ankety.
Hlasovat může každý strávník po každém obědě.
Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče se konal 13. 1. 2026. Na letácích rozdávaných při této akci bylo chybně uvedené datum zápisů. Ty se konají 6. 2. a 7. 2. Omlouvám se. Více o zápisu a 1. třídách
ZDE.
Vydána u příležitosti našeho 100. výročí. 120 stran fotografií a textu. K zakoupení ve škole do vyprodání zásob. Více
ZDE.
V srpnu se v naší budově školily stovky učitelů z celé ČR v programu Začít spolu. Více
ZDE.
Víte, kdo jsou naši sponzoři? Z 99% je tvoří naši rodiče (příp. jejich firmy) a my jim za to DĚKUJEME. Více na
této stránce.
Na konci školního roku jezdí žáci se svými třídními učiteli na výlety, jejichž program si společně předem naplánují. Cílem bývají zoologické a botanické zahrady, sportovní a zábavní centrum Babylon v Liberci, hrady a zámky (mezi jinými si již děti prohlédly Střekov, Křivoklát, Kokořín, Mělník, Duchcov, Libochovice), pozoruhodné přírodní útvary (např. Koněpruské jeskyně nebo Tiské stěny) či historická místa. Na turistických cestách děti z naší školy lépe poznávají i samotné okolí Teplic (výlety na Milešovku či Komáří vížku).
Smyslem těchto až třídenních výletů je společná zábava, lepší vzájemné poznání a stmelení třídního kolektivu.
Již několik let je dobrou tradicí vyjíždět s našimi žáky do škol v přírodě. Většinou akci organizují učitelky I.stupně, které pochopitelně své žáky doprovázejí. Jedná se o cca týdenní pobyty, někdy i mimo Ústecký kraj. Nemusíme dodávat, že děti většinou tyto zájezdy mají ve velké oblibě.
V průběhu celého školního roku učitelé jednotlivých předmětů organizují jednodenní výlety tematicky zaměřené k probírané učební látce. Tyto výlety se týkají žáků prvního i druhého stupně.
Velmi zajímavé jsou například dějepisné výlety. Učivo o pravěku tradičně doplňuje výlet do archeologického skanzenu v Březně u Loun, kde si děti prohlédnou, jak vypadala pravěká obydlí. Jezdíme do Prahy, kde na jednotlivých památkách sledují vývoj stavebních slohů. Pro žáky 9. tříd máme přichystán zájezd do terezínské pevnosti nebo k lidickému památníku.
Mladší žáci navštěvují pravidelně farmu v Louce u Litvínova nebo Mýdlárnu v Růžové.
Přestože hlavním smyslem tematických výletů je praktické prohloubení vědomostí, jsou i tyto výlety pro žáky atraktivní a projevují o ně velký zájem.

Nahrávám data...
Financováno z dotačního programu Ústeckého kraje
Aktivity v oblasti prevence rizikového chování a podpory duševního zdraví žáků, vzdělávání pedagogických pracovníků.
![]()
Copyright © 2014 - 2026 | ZŠ Metelkovo &  
Vitalex Computers s.r.o.
- Tvorba školních webů | Prohlášení o přísupnosti | Cookies