Přání ředitele
28.6.2019

Přeji všem žákům prázdniny dle jejich představ, hlavně bez domácích úkolů a učitelů.

Učitelům přeji klidnou dovolenou, odpočinek od žáků a od zvonění.

A všem ostatním báječné léto.

M.Chalupný, ředitel školy

Nevyzvednutá vysvědčení
28.6.2019

Nevyzvednutá vysvědčení budou dětem předána 2. 9. Jinak budou uložena ve škole. V nejnutnějších případech je možno se telefonicky dohodnout na jejich vyzvednutí i během prázdnin.

Seznam pomůcek pro příští školní rok
24.6.2019

Zde je seznam pomůcek, které žádáme rodiče zakoupit pro dítě.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

,,Metelkárně" za vše, co jsem s ní ve šk. r. 2018/19 prožil/a, dávám na vysvědčení:
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4
e) 5

Nahrávám data...

Deváťáci v Berlíně

Vloženo: 8.11.2018 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 371x | Upraveno: 8.11.2018 | Upravil: Hellerova
Ve čtvrtek a pátek (8. - 9. 11.) se účastní naši deváťáci zájezdu do Berlína a Postupimi.

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 odjeli deváťáci na dvoudenní výlet do Berlína. Vyjeli jsme v 7 hodin ráno a do Berlína přijeli kolem 11. hodiny. Naším cílem byly památky Berlína. První den jsme obdivovali Braniborskou bránu, zhlédli budovu Spolkového sněmu, Památník holocaustu, nejznámější symbol studené války Berlínskou zeď, Topografii teroru a neminuli nejznámější přechod rozděleného Berlína Checkpoint Charlie. Poté jsme měli dvouhodinový rozchod. Po rozchodu jsme pokračovali k pomníku tzv. „válek za sjednocení Německa“ Vítěznému sloupu a jeli jsme do mládežnické ubytovny v Postupimi. Druhý den jsme začali návštěvou rokokového zámku Sanssouci v Postupimi, kde bydlel Fridrich II. Veliký. Po návštěvě zámku jsme odjeli do bývalé východní části Berlína a procházeli památky. Navštívili jsme například Alexanderplatz, Berlínský dóm a hrobku Hohenzollernů.

Tento výlet byl skvělá zkušenost se spoustou zážitků a poznání se skvělou partou. :)

IX. A  Kamila Jancová