Co nového na Metelkárně

Nové místnosti na Metelkárně
25.5.2018

V naší škole vznikly nové prostory! Více ZDE.

Naši žáci ve Francii
25.5.2018

Zhruba 4 desítky dětí tráví týden ve Francii. Podívejte se na zprávy a fotky z akce. ZDE.

Dokážeš se odpojit?
10.5.2018

Umíš být offline? Zkus využít VÝZVU

Zahájení lázeňské sezony:
a) si nenechám nikdy ujít
b) pečlivě si z programu vybírám
c) jde úplně mimo mě

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Osmáci a deváťáci v Německu 2. 5. - 4. 5. 2018

Vloženo: 9.5.2018 | Autor: Hellerova| Zobrazeno: 124x | Upravil: Chalupny
Stalo se již tradicí, že se žáci osmých ročníků zapojují do mezinárodního projektu s naší partnerskou školou z Coswigu. Letos jsme přibrali i pár deváťáků.

Jako místo společného pobytu 18 českých a 22 německých žáků jsme zvolili mládežnický hostel
v malebné vesničce Liebethal nedaleko Pirny, kde se nám v minulém roce velmi líbilo.

Jugendgästehaus opět nezklamal, poskytl nám výborné zázemí nejen ubytováním a seminární
místností, ale také výtečnou kuchyní. Teplé počasí nám umožnilo trávit spoustu času také venku,
projít se po okolí. Dny byly vyplněné hrami, při kterých se žáci dorozumívali anglicky, německy,
někdy i "rukama a nohama".
Organizace Knotenpunkt nám pomohla zpestřit program lezením po slacklinech a lukostřelbou.
Projekt, jehož cílem je poskytnout dětem prostředí, ve kterém mohou zúročit své jazykové
dovednosti, motivovat je k dalšímu učení se jazyka a v neposlední řadě sblížit se s našimi sousedy a zjistit,
a zjistit, že život teenagera je na obou stranách hranice velmi podobný, se velmi vydařil.
Máme radost z našich osmáků a deváťáků, kteří skvěle reprezentovali naši školu.

Věra Raková a Karolina Honová