Co nového na Metelkárně

Švédsko 2019
15.10.2018

Na přelomu května a června roku 2019 se uskuteční zájezd žáků II. stupně do ŠVédska. Kapacita zájezdu i po její zdvojnásobení je již plná. Více informací o zájezdu ZDE.

Pozvánka na 2. turistický kroužek
15.10.2018

Zveme vás na akci turistického kroužku. Míříme do Žimu do útulku. Více ZDE.

Gratulujeme děvčatům k úspěchu v přespolním běhu!

Dívky z 8.  a 9. tříd nás reprezentovaly v krajském kole. Více ZDE.

Stříbrní a bronzoví atleti
3.10.2018

Naše dvě družstva bojovala v krajském kole atletických závodů...Více ZDE.

Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Jak a kde vyzvedávat děti ze školní družiny?
4.9.2018

Ranní družina je pro všechny na stejném místě - tj. v "domečku". Odpolední se liší, podle toho, do kterého oddělení dítě dochází. Podrobné info ZDE.

Vydání karty ISIC
27.8.2018

Přijímáním žádostí a vydáváním průkazů je v naší škole pověřená paní M. Hellerová (ve vrátnici školy), a to denně od 7.00 do 7.30. Kontakt vratnice@zsmetelkovo.cz nebo 417 539 040. Více o ISIC ZDE.

100. výročí vzniku Československé republiky:
a) je velmi důležité si připomenout a oslavit společnou školní akcí
b) je důležité si připomenout a oslavit společnou školní akcí
c) není důležité si připomenout a oslavit společnou školní akcí

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:
19535

Celkem:
412067

Osmáci a deváťáci v Německu 2. 5. - 4. 5. 2018

Vloženo: 9.5.2018 | Autor: Hellerova| Zobrazeno: 402x | Upravil: Chalupny
Stalo se již tradicí, že se žáci osmých ročníků zapojují do mezinárodního projektu s naší partnerskou školou z Coswigu. Letos jsme přibrali i pár deváťáků.

Jako místo společného pobytu 18 českých a 22 německých žáků jsme zvolili mládežnický hostel
v malebné vesničce Liebethal nedaleko Pirny, kde se nám v minulém roce velmi líbilo.

Jugendgästehaus opět nezklamal, poskytl nám výborné zázemí nejen ubytováním a seminární
místností, ale také výtečnou kuchyní. Teplé počasí nám umožnilo trávit spoustu času také venku,
projít se po okolí. Dny byly vyplněné hrami, při kterých se žáci dorozumívali anglicky, německy,
někdy i "rukama a nohama".
Organizace Knotenpunkt nám pomohla zpestřit program lezením po slacklinech a lukostřelbou.
Projekt, jehož cílem je poskytnout dětem prostředí, ve kterém mohou zúročit své jazykové
dovednosti, motivovat je k dalšímu učení se jazyka a v neposlední řadě sblížit se s našimi sousedy a zjistit,
a zjistit, že život teenagera je na obou stranách hranice velmi podobný, se velmi vydařil.
Máme radost z našich osmáků a deváťáků, kteří skvěle reprezentovali naši školu.

Věra Raková a Karolina Honová