Co nového na Metelkárně

Informace o provozu školní knihovny
17.9.2018

Knihovna bude žákům k dispozici od 26. 9. 2018. Více ZDE.

O svačinách
14.9.2018

Informace o svačinách, které žáci dostávají zdarma, a o těch, které si mohou ve škole zakoupit, ZDE.

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky
12.9.2018

Přípravný kurz pro budoucí prvňáčky vedený Mgr. M. Vorlíčkovou se bude konat od 24. 9. 2018 od 13.00 hod. Další informace získáte u vyučující na mailu michaela.vorlickova@zsmetelkovo.cz či na telefonu 417 532 279. Přípravný kurz je organizován paní učitelkou výhradně jako soukromá záležitost, k jejímuž účelu si pronajímá místnosti školy.

Jak a kde vyzvedávat děti ze školní družiny?
4.9.2018

Ranní družina je pro všechny na stejném místě - tj. v "domečku". Odpolední se liší, podle toho, do kterého oddělení dítě dochází. Podrobné info ZDE.

Nové rozvrhy a edookit
28.8.2018

Rodiče žáků II. stupně obdrželi dnes do svých emailových schránek přístup do systému edookit. V něm si mohou prohlédnout i nové rozvrhy. Pokud rodič email nedostal, nechť se ozve zástupkyni ředitele školy Evě Zemanové (tel.: 417 532 278). Žáci II. stupně obdrží přístup do edookitu první týden v září.

Rozvrhy žáků I. stupně jsou zveřejněny ZDE

Vydání karty ISIC
27.8.2018

Přijímáním žádostí a vydáváním průkazů je v naší škole pověřená paní M. Hellerová (ve vrátnici školy), a to denně od 7.00 do 7.30. Kontakt vratnice@zsmetelkovo.cz nebo 417 539 040. Více o ISIC ZDE.

Zdražení obědů
26.8.2018

Vážení rodiče, z ekonomických důvodů (růst cen surovin a potravin) jsme nuceni zdražit obědy ve školní jídelně o 2 Kč na oběd. Nově tedy:

6 až 10 let ..... 21,- Kč

11 až 14 let ... 23,- Kč

15 a více let ...25,- Kč

zaměstnanci ...27,- Kč

Děkujeme za pochopení.

Pomozte nám získat encyklopedie
23.8.2018

Vážení rodiče, v hypermarketu Albert probíhá v současné době akce, kdy za každých 200Kč nákupu získává nakupující body, které v určitém počtu umožňují nákup encyklopedie za zvýhodněnou cenu. Obracíme se na Vás s prosbou o tyto body, případně encyklopedie, které zařadíme do žákovské knihovny. Moc děkujeme za vaši pomoc a vstřícnost.

Důležité informace nového šk. roku
15.8.2018

Souhrn důležitých informací a termínů ZDE.

Nový šk. rok 2018/19 je tu:
a) je pro mě výzvou
b) není pro mě výzvou

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Akademie 2018

Vloženo: 20.3.2018 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 413x | Upraveno: 20.3.2018 Upravil: Chalupny
Již od září se velká část žáků i učitelů naší školy připravovala na vystoupení školní akademie. Opět po dvou letech se představení odehrálo v Krušnohorském divadle, a to 26. 4. 2018.

Celkem se akademie odehrála 3x (v 10.00, ve 14.00 a v 17.00 hod.). Dopolední představení bylo určeno pro naše žáky a učitele, kteří nevystupovali, a bylo pojato jako generální zkouška.

Všechna tři představení se odehrála s totožným programem.

Celkem bylo možné v každém představeni vidět 30 čísel a jedno speciální závěrečné - připravené pouze učiteli. Na jevišti se vystřídalo během dvou hodin neuvěřitelných 529 žáků, z nichž někteří vystupovali i několikrát. Mohli jsme vidět taneční, pěvecká, herecká a jiná čísla.

Celé představení natáčel profesionální kameraman a záznam bude k dispozici k zakoupení.

Z vybraného vstupného neměla škola žádný zisk.

Z ohlasů na představení, které škola získala:

"Chtěl bych celému kolektivu poděkovat za přípravu a vlastní představení na akademii. Určitě jsem si to příjemně užíval a už ted se těšíme na další ročníky akademie"

"Děkujeme moc za příjemný kulturní zážitek, akademie se moc povedla. Pochvalte celý několikasetčlenný organizační tým."

"Srdečně vám děkujeme za včerejší Akademii. Velký dík patří také Vašim pedagogům a samozřejmě žákům za vynaložené úsilí. Jsem si moc dobře vědoma toho, jak hodně práce s tím pedagogové měli. Nejen s nácvikem a přípravou, ale i se samotným provedením a zejména s tím, postarat se o děti v době průběhu, protože to je organizačně velmi náročné."

"Upřímně jsem byla velmi příjemně překvapena, na jak vysoké úrovni celé vystoupení bylo, jak jsou žáci šikovní. Pedagogové si zaslouží velké uznání, co jsou schopni s žáky nacvičit. Před konáním akademie jsem byla skeptická a viděla především časovou a organizační náročnost celé akce. Po vystoupení jsem změnila názor..."