Seznam přijatých žáků v rámci zápisu do 1. třídy
19.4.2024

Informace a seznam ZDE (Velikost: 866.8 kB).

Další info ZDE.

Dubnové třídní schůzky (TS)
12.4.2024

TS informativní (pro celou třídu) proběhnou 23. 4.  od 16.00 pro všechny třídy I. stupně

Třídy VI. B  a VII. B mají celotřídní schůzky od 17.00.

Rodiče žáků, kteří vyjíždějí do Normandie mají TS od 16.30 do 17.00.

Ostatní třídy II. stupně mají možnost tzv. tripartitních třídních schůzek. Rodič se svým potomkem si zvolí čas a navštíví konkrétního učitele.

Odkaz k přihlašování na tripartitní TS ZDE.

Rodiče se na ně budou moci přihlásit od 16. 4.  do 22. 4. do 15.00.

Norwich, Erasmus+

Návrat do studentských let Hana Šašková Norwich

Letos o prázdninách (2019) jsem si splnila můj velký sen. Po mnoha letech jsem měla možnost se stát na 14 dní opět studentkou a zkusit si chvíli žít “ anglický život”.

Místem pobytu bylo překrásné městečko Norwich na východě Anglie 3 hodiny autobusem od letiště Stansted. Norwich je město se 130 000 obyvateli, mnoha kostely, dvěma katedrálami, stovkou různých obchůdků a několika roztomilými uličkami s milou atmosférou. Také je to univerzitní město, sídlí zde the University of East Anglia.

Bydlela jsem v typickém anglickém domku, který patřil sympatickému staršímu páru. Nebyla jsem zde ubytovaná sama. Druhý pokoj patřil italské učitelce Imě, se kterou jsem každé ráno chodila do stejné školy, ale na jiný kurz. Všichni jsme se potkávali u snídaně a večer u večeře, kde jsme si navzájem vyprávěli o našich zemích, našich rodinách, našich zvycích.

Můj kurz ve škole byl zaměřen na metodiku výuky anglického jazyka a na jazyk samotný. Velmi mě překvapilo, že nás bylo jen 5 (3 Italky, 1 Maďarka a já), ale vůbec mi to nevadilo. Ve škole bylo několik kurzů s přibližně 100 studenty. Ale žádná Češka. Později jsem byla ráda, že jsem jediná, protože mě to donutilo mluvit neustále anglicky. Výuka byla denně do 16.00 s několika přestávkami. Po této hodině byla možnost výběru dalších seminářů. Večer jsme samozřejmě nemohli nenavštívit i místní hospůdky a sledovat život místních lidí. ????

Víkend byl také velmi zajímavý. Škola nám zorganizovala výlet do Cambridge, univerzitního městečka nedaleko Londýna, kde studovali např. Prince Charles, Stephen Hawking, Charles Darwin aj. Městečko leží na řece Cam, po které se můžete svést v lodičce a poslechnout si zábavné vyprávění místního asi studenta. Obědvali jsme ve vyhlášené místní tržnici a nakonec jsme strávili dlouhou dobu v knihkupectví Cambridge University Press. Neděli jsme si organizovali sami. Vydali jsme se na dobrodružnou výpravu za místními tuleni. Museli jsme jet chvíli vlakem, chvíli autobusem a něco málo dojít pěšky. Byl to nezapomenutelný zážitek.

Po víkendu jsme se vrátili opět do školy. Druhý týden byl trochu jiný než první-jiní učitelé, jiné nápady, jiné semináře. Jsem ráda, že jsem si vybrala 14 denní kurz, protože ten první týden se jen rozkoukáváte.

Když nastal poslední den ve škole, začal smutek. Vyměnili jsme si telefonní čísla, založili whatsappovou skupinu a rozloučili jsme se se svými učiteli u kulatého stolu s čajem a cream tea. A i když jsme se již všichni těšili domů, věděli jsme, že končí nádherných 14 dní.

A závěrem? Každému učiteli tuto možnost velmi doporučuji, vrátíte se trochu jiní, a rozhodně vás to nabije do nového školního roku????

Hana Šašková