Po každém obědě může každý strávník hlasovat v jednoduché anketě. Pravidelně výsledky zveřejňujeme a vyhodnocujeme.
Na výsledky anket se můžete podívat ZDE.
Nová školská rada (2024-2027) má již všechny členy.
Ze pedagogy školy: Mgr. Raková
Za zákonné zástupce: Mgr. Hajíček
Za zřizovatele: Bc. Tomáš Hadviga.
První zasedání nové školské rady je 19. září 2024.
Více o školské radě ZDE.
Víte, kdo jsou naši sponzoři? Z 99% je tvoří naši rodiče (příp. jejich firmy) a my jim za to DĚKUJEME. Více na této stránce.
Oxford – univerzitní město plné studentů z celého světa, historické budovy, kostely, koleje, muzea, hospůdky, centrum vzdělanosti. To vše mě napadalo, když jsem vybírala místo svého zahraničního studijního pobytu v rámci programu Erasmus +, do kterého se naše škola zapojila, a své volby rozhodně nelituji.
A proto jsem v polovině srpna odjížděla na dva týdny vstříc novým zážitkům v podobě cesty do Velké Británie, do nové školy, poznat nové spolužáky (byť jen na kratší dobu), bydlet v hostitelské rodině, využít čas pro sebe a pro nové zkušenosti. Určité obavy byly, ale i to k tomu patří. Znalost cizího jazyka a schopnost domluvit se počáteční obavy spíše měnily na radost z cesty a touhu po novém poznání.
Bylo zvláštní, ale zároveň příjemné, být na pár dní studentem a nikoli učitelem. Přihlásila jsem se na kurz English for effective communication a naše lektorka Sharlene byla člověkem na správném místě. Přátelská, milá, komunikativní, každou hodinu měla do detailu připravenou a také díky ní vyučovací dny příjemně ubíhaly. Velice obohacující bylo i poznání ostatních spolužáků, kteří byli z Maďarska, Polska, Německa, Španělska, Bulharska a Libanonu. Věnovali jsme se různým aspektům jazyka – správné výslovnosti, poslechu, čtení s porozuměním, psaní, prací se slovníkem, nové slovní zásobě (ať už té ryze spisovné nebo typicky mluvené a hovorové angličtině). Společně jsme si vyzkoušeli různé aktivity na procvičování naučeného učiva, hry, soutěže, zkrátka vše, co do moderní didaktiky patří.
V rámci kurzu jsme měli možnost zúčastnit se komentované prohlídky města s návštěvou muzeí, exkurzi do nedalekého Blenheim Palace (rodiště Winstona Churchilla) nebo výlet do Londýna. Nenechala jsem si ujít ani jeden zážitek. Londýn je fascinující město, kde si každý najde to své nej. Mě osobně zaujala majestátní katedrála Westminster Abbey, Národní galerie a v té době právě probíhající hudební festival na Regents Street. Blenheim Palace je nádherný palác obklopený rozlehlým parkem, který nám byl díky nepříznivému počasí trochu odepřen, ale déšť zkrátka k Anglii tak nějak patří. A co říct o Oxfordu? Kromě zmíněného již v úvodu nezapomenu na International Food Market, kde tři dny v týdnu bylo možné zakoupit jídla z různých částí světa – jen namátkou se mi vybavují státy jako Řecko, Indie, Španělsko, Mexiko, Německo, Pákistán. A nebylo to jen o jídle, ale hlavně o setkávání se s lidmi, všichni zde byli velmi otevření a nebyl problém navázat komunikaci s kýmkoli a odkudkoli. Přátelská atmosféra byla opravdu všude, ať už jste jeli autobusem nebo pobývali v hostitelské rodině, která mě přijala velice vřele a začlenila na dva týdny do své rodiny.
Co dodat závěrem? Snad jen, že pobyt v Oxfordu se stal něčím nezapomenutelným a velmi obohacujícím zážitkem. Velmi si cením této šance na dva týdny vycestovat, obohatit svou angličtinu i svou profesi o nabyté zkušenosti a zakončit slovy, že každá nabízená příležitost by se měla využít a vytěžit z ní ta pozitiva, která v danou chvíli nabízí.
Věra Pokorná, srpen 2019
Nahrávám data...
Zdroj financování: OP JAK
Podpora profesního růstu pracovníků ve vzdělávání ZŠ
a osobnostně - sociální rozvoj žáků ZŠ a prostřednictvím využití
inovativních forem výuky a vzdělávání prostřednictvím
netradičních vzdělávacích metod a strategií.
Copyright © 2014 - 2024 | ZŠ Metelkovo &   Vitalex Computers s.r.o. - Tvorba školních webů | Prohlášení o přísupnosti | Cookies