Placení obědů
13.8.2020

Stávající strávníci mohou  poslat částku na účet školy 269 409 570/0300 (nezapomeňte uvést do zprávy příjemce jméno a třídu žáka)

- pokud nechcete oběd 1. 9. (první školní den), musíte si oběd odhlásit (nejlépe mailem), jinak při pouhém zaslání peněz na účet se automaticky oběd přihlásí.

Přihlašování žáků do školní družiny...
10.8.2020

...bude možné na tomto webu, pouze elektronicky a to od 24. 8. 2020.

Informace pro budoucí prvňáčky
27.7.2020

Rodiče získali informace na třídní schůzce 23. 6. To nejdůležitější ze schůzek zveřejňujeme ZDE.

Vítám dobrovolný nástup žáků II. stupně do školy:
a) ano
b) ne

Oslavy listopadu 89 v naší tělocvičně

Vloženo: 15.11.2019 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 815x
Více jak měsíční příprava na oslavy výročí sametové revoluce vyvrcholila v naší škole 15. 11. 2019.

Každá třída II. stupně si se svou třídní učitelkou či učitelem připravila vystoupení na určité téma a to v naší tělocvičně předvedla zbytku žáků. Žáci tak mohli zhlédnout scénky na téma móda, vzdělávání, vojna, cestování, volný čas, sport apod. za doby ČSSR a srovnat tak, co se od té doby změnilo. Také si vyslechli autentické vzpomínky pamětníků či politických vězňů, které byly čteny našimi žáky.

Tělocvična se proměnila v divadelní prostor, ve kterém nechyběly mikrofony, mixážní pulty a všelijaké rekvizity. Rekvizity a kostýmy si vytvářeli žáci sami, někdy za pomoci učitelů či rodičů, kterým tímto děkujeme. Největší rekvizitou byl trabant v téměř „životní“ velikosti!

Vyvrcholením celého dvou a půl hodinového programu byly vzpomínky pamětníka revoluce v Teplicích Petra Stolaře, které vyústily v nácvik demonstrace, zpěv Modlitby pro Martu a živé vystoupení naší školní kapely.

Akce měla u žáků i pedagogů mimořádný úspěch. O čem svědčí mohutné potlesky, nadšení diváků a pochvaly učitelů.

A jak akce popsala a zhodnotila žákyně Klára Vorlíčková z IX. B?

V pátek 15. listopadu se na ZŠ Metelkovo konala akce na připomenutí 30. výročí od sametové revoluce. My, žáci 2. stupně jsme si s pomocí učitelů připravili scénky, které znázorňovaly, jak vypadal život před rokem 89. Témata byla třídám přidělena a během dvou měsíců jsme si secvičovali naše vystoupení.

Všichni jsme se v pátek sešli v tělocvičně, kde jsme zahráli své připravené scénky a seznámili tak zbylé žáky s daným tématem. Když byly třídy hotovy, došlo k znázornění toho, jak taková revoluce vypadá a co se tam odehrává.

Celou akci jsme pak zakončili koncertem naší školní kapely a malou diskotékou.

Tímto bychom chtěli poděkovat panu řediteli a učitelům za to, že nám umožnili něco takového zažít a za připomenutí, jak to v té době vypadalo. Svoboda není vše a musíme si toho, za co bojovali naši rodiče a prarodiče vážit.