Zápis do 1. třídy pro rok 2020/2021
16.1.2020

Podrobné info ZDE na našem webu.

31.10.2019

Víte, kdo učinil dobrý skutek a stal se  naším sponzorem

Soutěžili jsme v republikovém finále...
22.10.2019

...soutěže v přespolním běhu. A jak naši žáci dopadli?

Vyhráli jsme plaveckou štafetu měst!
4.10.2019

Více ZDE.

Erasmus+ na Metelkárně
2.10.2019

Poprvé a snad ne naposledy je naše škola zapojena v projektu Erasmus+.

Souhrn důležitých termínů šk. roku 2019/2020
11.9.2019

K nahlédnutí ZDE a v kalendáři v pravém rohu webu.

Pololetní vysvědčení šk. r. 19/20 je pro mě důležité:
a) velmi
b) průměrně
c) minimálně
d) méně než pro mé rodiče
e) více než pro mé dítě

Oslavy listopadu 89 v naší tělocvičně

Vloženo: 15.11.2019 | Autor: Chalupny | Zobrazeno: 682x
Více jak měsíční příprava na oslavy výročí sametové revoluce vyvrcholila v naší škole 15. 11. 2019.

Každá třída II. stupně si se svou třídní učitelkou či učitelem připravila vystoupení na určité téma a to v naší tělocvičně předvedla zbytku žáků. Žáci tak mohli zhlédnout scénky na téma móda, vzdělávání, vojna, cestování, volný čas, sport apod. za doby ČSSR a srovnat tak, co se od té doby změnilo. Také si vyslechli autentické vzpomínky pamětníků či politických vězňů, které byly čteny našimi žáky.

Tělocvična se proměnila v divadelní prostor, ve kterém nechyběly mikrofony, mixážní pulty a všelijaké rekvizity. Rekvizity a kostýmy si vytvářeli žáci sami, někdy za pomoci učitelů či rodičů, kterým tímto děkujeme. Největší rekvizitou byl trabant v téměř „životní“ velikosti!

Vyvrcholením celého dvou a půl hodinového programu byly vzpomínky pamětníka revoluce v Teplicích Petra Stolaře, které vyústily v nácvik demonstrace, zpěv Modlitby pro Martu a živé vystoupení naší školní kapely.

Akce měla u žáků i pedagogů mimořádný úspěch. O čem svědčí mohutné potlesky, nadšení diváků a pochvaly učitelů.

A jak akce popsala a zhodnotila žákyně Klára Vorlíčková z IX. B?

V pátek 15. listopadu se na ZŠ Metelkovo konala akce na připomenutí 30. výročí od sametové revoluce. My, žáci 2. stupně jsme si s pomocí učitelů připravili scénky, které znázorňovaly, jak vypadal život před rokem 89. Témata byla třídám přidělena a během dvou měsíců jsme si secvičovali naše vystoupení.

Všichni jsme se v pátek sešli v tělocvičně, kde jsme zahráli své připravené scénky a seznámili tak zbylé žáky s daným tématem. Když byly třídy hotovy, došlo k znázornění toho, jak taková revoluce vypadá a co se tam odehrává.

Celou akci jsme pak zakončili koncertem naší školní kapely a malou diskotékou.

Tímto bychom chtěli poděkovat panu řediteli a učitelům za to, že nám umožnili něco takového zažít a za připomenutí, jak to v té době vypadalo. Svoboda není vše a musíme si toho, za co bojovali naši rodiče a prarodiče vážit.