Kotva
Elektronická žákovská knížka

Aktuality
Zahraniční zájezdy školy
17.6.2019

Víte, do jakých zemí letos i v minulosti uspořádala naše škola zájezdy? Zde je téměř kompletní přehled našich zahraničních cest. 

Třídní schůzky budoucích prvňáčků
17.6.2019

Tř. schůzky budoucích prvňáčků se konají 18. 6. od 16.00 v budově školy. Vstup hlavních vchodem. Rodiče na ně byli pozváni dopisy. Další info ZDE.

ŠVP I. B a V. A
17.6.2019

Prvňáci a páťáci dojeli do Jiřetína v pořádku.

Fotky k prohlédnutí ZDE

Republikové finále Štafetového poháru
4.6.2019

20 našich žáků I. stupně bojovalo v republikovém finále ve Vlašimi. Více ZDE.

Proč je na škole lešení?
27.5.2019

Odpověď najdete TADY.

Naše jedničky
15.2.2019

Víte, kdo jsou naše jedničky

Anketa
Konec šk. roku, uzavírání známek je pro mě/nás obdobím:
a) velmi stresovým
b) průměrně stresovým
c) mírně stresovým
d) jako každé jiné
Celkem hlasovalo: 41
Počítadlo

Nahrávám data...

ŠVP Kořenov - II. B, III. A, V. B

Vloženo: 10.6.2019 | Autor: Hellerova | Zobrazeno: 998x | Zatím neupraveno
Všechny třídy dojely do Kořenova v pořádku.

Neděle 9.6.

Po příjezdu na Zvonici vybalení věcí a aklimatizací s novým prostředím se děti seznámily se svými vedoucími z agentury Tapaza. Děti byly rozděleny do skupin,  během odpoledne se prostřednictvím seznamovacích her sbližovaly. Po odpoledním programu následovala večeře a večerní program, na kterém si děti vytvořily vlastní námořnické vlajky. Následně vlajky prezentovaly před ostatními i včetně pokřiků, kterými se budou povzbuzovat v dalších dnech.

 

Pondělí 10.6.

Dnes  jsme dopoledne v lese stavěli domečky z přírodnin a prohlédli jsme si bunkr a blízké okolí. Po obědě měly děti olympijské hry a nyní probíhá promítací večer. 

Posíláme jídelníček, abyste věděli, co mají děti dobrého.

Všechny moc zdravíme a jsme v pořádku. 

 

Úterý 11.6.

Po odpoledním klidu se vyrazilo na výlet na rozhlednu Štěpánka, která se nachází v okruhu 4 km od Horské chaty Zvonice, kde jsou děti ubytovány. Nahoře děti posvačily a měly možnost se podívat na rozhlednu a také si zakoupit drobné suvenýry. Na zpáteční cestě jsme se občerstvili zmrzlinou a vrátili se zpět na chatu. Po večeři se děti se svými vedoucími vydali do lesa, kde nasbírali dříví, kterým přikládali do ohně, nad kterým si opékali špekáčky. U táboráku si děti zazpívaly několik písniček s doprovodem kytary a najezené, spokojené a unavené odešly spát. 

 

Středa 12.6.

Po odpoledním klidu na děti čekala cesta za životem Kryštofa Kolumba. Se svými vedoucími se vydaly stezkou v lese, na které byly umístěny papírky se zajímavostmi o Kolumbově životě. Polohu lístečků, včetně artefaktů si děti měly zapamatovat a následně po svačině zakreslit do mapy. Po večeři vyplnily námořnický kvíz a u promítání filmu čekaly na stezku odvahy. 

 

Čtvrtek 13.6.

V odpoledních hodinách se děti vydaly do lesa, kde si nasbíraly popadané větve, ze kterých následně pomocí provázků a izolepy utvářely loď. V této lodi následně absolvovaly cestu za pokladem, při které plnily různé vědomostní i dovednostní úkoly. Po večeři byla pro děti připravena diskotéka, kterou se zároveň i rozloučily se školou v přírodě v Kořenově.

 

Návrat ze ŠVP bude kolem 17. hodiny. Důvodem je posunutí přistavení autobusu dopravcem.