Informace o zápisu do 1. tříd
3.1.2018

Vyčerpávající informace o zápisu do 1. třídy jsou zveřejněny ZDE.

Neztratil jsi něco?
12.12.2017

Opět se množí nálezy ztracených věcí. Ve škole i v jídelně. Už máme parádní sbírku čepic, rukavic, bot, bund apod. Všechny věci jsou vyfocené zde a k vyzvednutí u paní vrátné.

Novoroční předsevzetí:
a) ano
b) ne

Online:

Dnes:

Posledních 7 dní:

Posledních 30 dní:

Celkem:

Zápis pro rok 2018/2019

Vloženo: 3.1.2018 | Autor: Chalupny| Zobrazeno: 181x | Upraveno: 3.1.2018 Upravil: Chalupny
Stručné info o zápisu do 1. třídy pro příští školní rok. Další informace budou přibývat. Termín zápisu (duben) je dán Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pro všechny základní školy.

Termíny našeho zápisu : pátek 6. 4. 2018 a sobota 7. 4. 2018

Den otevřených dveří pro zájemce/budoucí žáky bude 6. 3. 2018 od 15.00 do 17.30.

Směrnice o zápisu - bude zveřejněna v průběhu ledna 2018

Vyhláška města Teplice o spádových oblastech škol (Velikost: 231.76 kB)

Žádost o odklad povinné školní docházky (Velikost: 30.72 kB)

Další info o zápisu:

Na základě elektronické přihlášky budou rodiče pozvání na konkrétní den a konkrétní hodinu k zápisu. Seznam potřebných dokumentů, které zákonní zástupci předloží při zápisu, získají rodiče při přihlašování k zápisu. Elektronické přihlašování k zápisu bude možné v době mezi 1. 3. 2018 až 4. 4. 2018. Odkaz na toto přihlašování bude zveřejněn na této stránce.

Rozhodnutí o nepřijetí/přijetí dítěte k základnímu vzdělávání dostanou rodiče poštou.

Ještě před letními prázdninami proběhnou třídní schůzky budoucích prvňáků - konkrétně 12. 6. 2018 od 16.00, kde se rodiče seznámí s třídní učitelkou a také získají veškeré potřebné informace. Další třídní schůzky proběhnou na začátku září 2018.

Nejčastější dotazy ohledně zápisu:

Kolik žáků bude přijato do 1. třídy?

Bude přijato tolik žáků, kolik umožňuje kapacita školy. Pro školní rok 2018/2019 to budou tři první třídy - tj. 84 žáků.

Kolik žáků se hlásí k zápisu?

Obvykle více, než je možno (kvůli kapacitě školy) přijmout. Na zápis pro školní rok 2017/2018 se přihlásilo 131 dětí. Většinou se počty přihlášených k zápisu pohybují okolo 130 žáků.

Co je součástí zápisu?

Dítě se zúčastní aktivit vyplývajících z výstupů pro předškolní vzdělávání daných MŠMT. V žádném případě NENÍ potřebná znalost cizích jazyků či práce s počítačem a podmínkou také není účast na přípravných kurzech. Zápis probíhá pouze v českém jazyce.

Do jaké spádové oblasti vzhledem k našemu bydlišti patříme?

Viz vyhláška (Velikost: 231.76 kB) Města Teplice. Žáci z naší spádové oblasti budou určitě přijati. Zápis je vhodné absolvovat.

Jsme přijatí, co máme nyní dělat?

Není třeba nic zařizovat. Rozhodnutí o přijetí Vám bude doručeno poštou. Stejně tak Vám bude poštou zaslána pozvánka na 1. třídní schůzky (rozeslány budou v květnu). Pokud bylo Vaše dítě přijato i do jiné ZŠ, neprodleně kontaktujte školu, do které v září nenastoupíte.

Jsme nepřijatí, co máme nyní dělat?

Rozhodnutí o "nepřijetí" Vám bude rozesláno doporučenými dopisy poštou. Automaticky informujeme školu Vaší spádové oblasti (Velikost: 231.76 kB), na kterou tím pádem může být dítě v případě Vašeho zájmu přijato. Doporučujeme kontaktovat tuto školu, nebo jinou školu, kterou pro své dítě vyberete.

Máme rozhodnutí o přijetí na více škol, co máme nyní dělat?

Co nejdříve informujte školu, do které Vaše dítě v září nenastoupí. Dle školského zákona může být dítě přijato k plnění povinné školní docházky pouze do jedné školy. Ostatní rozhodnutí nejsou platná.

Máme zájem požádat o odklad povinné školní docházky. Jak na to?

Žádost o odklad (Velikost: 30.72 kB) se podává řediteli školy, ve které Vaše dítě vykonalo zápis. Ředitel může vydat rozhodnutí pouze na základě dvou doporučujících stanovisek (pediatr či klinický psycholog a školské poradenské zařízení  - nejčastěji Pedagogicko-psychologickou poradnu Teplice v Lipové ulici). Rozhodnutím o odkladu povinné školní docházky nevzniká nárok na přijetí do 1. třídy dané školy.

Naše dítě bylo při zápisu indisponované, je možné zápis ve vaší škole opakovat?

Rodiče budou upozorněni v pozvánce k zápisu, že v případě indispozice dítěte (či jíného důvodu) mají kontaktovat (i telefonicky) školu. Pokud tuto možnost nevyužijí před zápisem, tak bohužel zápis není možné opakovat.

Bude naše dítě přijato do školní družiny?

Ano, budeme přijímat do šd všechny prvňáčky bez ohledu na to, zda jejich rodiče pracují či nepracují, nebo jsou rodičovské (mateřské) dovolené.

Pokud máte jiné dotazy, obraťte se prostřednictvím mailu na ředitele školy nebo jeho zástupkyni.

Co by měl budoucí prvňáček umět?

aneb základní desatero budoucího prvňáčka

1. Znám své jméno, příjmení, věk, adresu, bydliště, pojmenuji členy rodiny.

2. Bez problémů zvládám odloučení od rodičů, umím pozdravit, poprosit, poděkovat, vyřídit jednoduchý vzkaz.

3. Samostatně se obléknu a svléknu, zapínám knoflíky, zavazuji tkaničky, dodržuji základní pravidla hygieny.

4. Správně vyslovuji všechny hlásky, zarecituji báseň, zazpívám píseň, dokážu vytleskat říkanku. Vše v českém jazyce.

5. Znám barvy (základní i doplňkové).

6. Držím správně tužku, nakreslím nebo překreslím jednoduchý obrázek.

7. Rozliším i drobné detaily na obrázcích.

8. Správně používám prostorové pojmy (nahoře, dole, vpravo, vlevo, ...).

9. Počítám vzestupnou řadou po jedné do deseti, rozlišuji základní geometrické tvary.

10. Udržím pozornost u úkolu (pracuji samostatně alespoň 15 minut).

MŠMT vydalo "desatero pro rodiče přeškolních dětí"  (Velikost: 244.62 kB)